0%

ارز دیجیتالی Zcash چیست؟ 7 ویژگی مهم این ارز دیجیتال را بخوانید


Zcash  با نماد (ZEC) یک ارز دیجیتال محافظت از حریم خصوصی است که بر پایه علمی قدرتمند ساخته شده است. این نوع ارز، یک ارز دیجیتالی محرمانه است و دقیقاً مانند بیت کوین، داده های معاملات آن برای بلاکچین عمومی منتشر می شود. اما برخلاف بیت کوین،Zcash  اطمینان می دهد که اطلاعات شخصی و معاملات شما کاملاً محرمانه است. در این مقاله قصد داریم شما را با این ارز رمز نگاری شده آشنا کنیم و اطلاعات مفیدی در این زمینه برای شما ارائه دهیم تا بتوانید با دانش کافی وارد بازار ارز دیجیتال شوید.

ارز دیجیتال Zcash یک ارز منبع آزاد است که غیر متمرکز است و توسط یک مقام قانونی که در سیاست عرضه و تقاضا قرار دارد کنترل نمی شود. پرداخت ها و نگهداری اطلاعات انتقال، داده های فرستنده و گیرنده و ارزش انتقال، که منجر به عدم محرمانه بودن می شوند در این ارز دیجیتال وجود ندارد و با این ارز هرگونه انتقال به صورت کاملا محرمانه انجام می شود. هیچ اطلاعاتی به جز دو طرف انتقال فاش نمی شود. آنها می توانند آن را کنترل کنند و این امر به کاربران امکان آزادی کامل و حداکثر محرمانه بودن و همچنین حفظ حریم خصوصی کاربران را می دهد، و این فرصت را می دهد تا یک زمینه جدید با مبارزه با سیستم مرکزی که همه داده ها را کنترل می کند متولد شود، زیرا این امر دلیل اصلی وجود ارزهای دیجیتال است.

شرکتی که ارز ZCash را تأسیس کرده است، آن را با استفاده از زبانC ++  که زبان اصلی در ایجاد هر ارز دیجیتالی است، برنامه ریزی کرده است، اما ارزها از طریق روش برنامه نویسی با یکدیگر متفاوت هستند، بنابراین بیش از یک ارز وجود دارد و هر کدام آنها مزایا و ویژگی های خاص خود را دارند.

حتما تا اینجای کار نام بیت کوین به گوشتان خورده، اما ممکن است اطلاعات کافی و دقیقی از آن نداشته باشید و سوال «بیت کوین چیست؟» هنوز در ذهنتان بدون پاسخ مانده باشد. در امقاله‌ای کاملا تخصصی به بررسی سوال بیت کویین چیست پرداخته ایم، که این مقاله یکی از جامع ترین مقالات ارز دیجیتالی میباشد که با مطالعه‌ی آن میتوانید به پاسخ سوال ذهنیتان برسید؛ پس هرچه زودتر این مقاله ی کهک را مطالعه نمایید.

 

ویژگی های ارز Zcash

1-کارآمد و راحت  از Zcash به عنوان وسیله ای سریع، قابل اعتماد و ارزان برای ارسال پول یا خرید کالا و خدمات به صورت دیجیتالی استفاده کنید.

2- پشتیبانی شده توسط صرافی ها و کیف پول های برجسته

3- ZEC یک ارز منبع آزاد است.

مطالب پیشنهادی داغ:  ارز دیجیتال دوج کوین چیست؟

4- یک ارز غیر متمرکز است و هیچ شخصی نیست که از طریق مراجع قانونی آن را کنترل کند.

5- درست مانند سایر ارزهای رمزپایه ، قیمت آنها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود.

6- امن ترین ارز دیجیتال در مقایسه با بیت کوین ، اما از نظر امنیت از آن پیشی می گیرد.

7- ارز Zcash به عنوان ارز مخفی شناخته می شود که در آن تمام اطلاعات تاجر و کلیه امور مربوط به روند معاملات از ارزش پرداخت ها و همچنین فرستنده، گیرنده و مبلغ را پنهان می کند.

در مقایسه با بیت کوین ، این فناوری در معرض فناوری بلاکچین است و برنامه نویسی آن دانش داده های معامله گران را بدون شناخت شخصیت از آنها به عنوان شماره می دهد.

همچنین می توان اطلاعات مربوط به پرداخت ها و مبالغی را که در عملیات معاملات انجام شده است، دانست و این اطلاعات منتشر می شود.

در مورد Zcash ، این امر بر اساس رمزگذاری کامل بین هر دو طرف قرارداد است.

این کار از طریق پروتکل با ابزاری به نام ZK_Snark انجام می شود.

عملکرد این ابزار پنهان کردن کامل آن از دید طرف های قرارداد است و بنابراین هیچ کس نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند تا جایی که خود توسعه دهندگان هرگز به آن دسترسی ندارند.

ارز دیجیتالی ریپل (Ripple) در حقیقت نام شرکتی در سانفرانسیسکو است که برای راحتی کار بانک‌ها و موسسات مالی، محصولات غیر متمرکز می‌سازد. هدف اصلی ریپل این است که انتقال پول بین بانک‌ها و به صورت بین‌المللی را سرعت بخشیده و آن‌ها را در بستری غیر متمرکز و ارزان انتقال دهد. در حال حاضر بانک‌های بسیاری از محصولات این شرکت  برای انجام نقل و انتقالات مالی خود کمک می‌گیرند و می‌توان گفت این شرکت تاکنون توانسته رضایت این موسسات و بانک‌ها را به خوبی جلب کند.

 

Zcash  چگونه کار می کند؟

Zcash  یک  ارز دیجیتال یا ارز رمزنگاری شده مانند بیت کوین است .در حقیقت، این رمز ارز  بر اساس کد اصلی بیت کوین ساخته شده است) این ایده توسط دانشمندان MIT ، جان هاپکینز و سایر موسسات علمی ساخته شده است و تفریبا همانند سایر ارزهای رمزپایه است. با Zcash  شما می توانید اطلاعاتی را که به اشتراک می گذارید کنترل کنید. آدرس های پاک شده و باقی مانده های مرتبط در بلاکچین قابل مشاهده نیستند. افشای پرداخت و “کلید مشاهده” ویژه می تواند برای مبادله جزئیات معامله با اشخاص ثالث مورد اعتماد برای اهداف انطباق یا حسابرسی استفاده شود.

 

روش استخراج ارز Zcash

روش استخراج ارز Zcash

کلمه استخراج ارز به معنی تبدیل بخشی از پول شما به این ارز یا خرید تعدادی از این ارز با بخشی از پول خود از طریق تعدادی ابزار است که می توانید برای این کار استفاده کنید، مهمترین آنها کارت گرافیک GPU است که به طور موثر ارز را استخراج کنید و از CPU می توان در استخراج ارز استفاده کرد اما کارایی کمتری دارد و می توانید به وب سایت شرکت مراجعه کنید و روش استخراج صحیح را بیاموزید تا بتوانید به این ارز دیجیتال دسترسی پیدا کنید و همه چیز را در مورد آن بیاموزید.

مطالب پیشنهادی داغ:  ارز دیجیتال چیست؟ معرفی شناخته شده ترین ارزهای دیجیتالی

از طریق وب سایت استخراج Genesis ، که برای فروش قراردادهای ارزهای رمزپایه مورد استفاده قرار می گیرد و در بین سرمایه گذاران بسیار گسترده است ، قراردادهای فروش Zcash را برای مدت یک سال با قیمت های مناسب فراهم کرده است و طبق مراحل خاص، ارز قابل استخراج است مراحل استخراج آن عبارتند از:

 • یک حساب کاربری در وب سایت Genesis Mining ایجاد کنید.
 • شماره مورد نیاز برای خرید را انتخاب کنید.
 • روش پرداخت را برای خرید خود انتخاب کنید.
 • سپس وارد صفحه پرداختی شوید که سایت پول انتخابی شما را به واحد پول ZCash تبدیل می کند.
 • در هر خرید 3 درصد تخفیف خواهید گرفت.
 • 24 ساعت صبر کنید تا کیف پول شما برای معامله در gcash تنظیم شود و هر روز از طریق معاملات خود برنده شوید.

 

مدل بی نظیر استخراج

مدل استخراج Zcash کاملاً مشابه فرآیند استخراج بیت کوین است ، اگرچه تفاوت های اساسی نیز دارد. مانند بیت کوین ، پروتکل Zcash در مجموع 21 میلیون سکه دارد. مانند بیت کوین ، پاداش استخراج برای یک بلوک Zcash تقریباً هر چهار سال نصف می شود.

یکی از تفاوتهای اصلی بین استخراج Zcash این است که 10 درصد از 21 میلیون واحد استخراج شده با استفاده از پروتکل Zerocash متعلق به ذینفعان این ارز دیجیتال است، یعنی بنیانگذاران آن، کارمندان شرکت، سرمایه گذاران و مشاوران که این امر “پاداش بنیانگذار” نامیده می شود.

سهامداران این جایزه را به صورت خطی دریافت نخواهند کرد. در ابتدا، پروتکل اطمینان حاصل می کند که ZEC 50 در هر 10 دقیقه ایجاد می شود، که 20 درصد آنها به بنیانگذاران و مابقی به استخراج کنندگان می رسد. هر چهار سال یک بار، 20 درصد که “پاداش بنیانگذار” را تشکیل می دهد، به نصف تقسیم شده و به عنوان مشوق در اختیار استخراج کنندگان قرار می گیرد.

دوج کوین یکی از ارزهای دیجیتال موجود در بازار ارزهای دیجیتال می‌باشد که با واحد اختصاریDOGE  شناخته می‌شود و مبتنی بر لایت کوین به فعالیت می‌پردازد. این ارز دیجیتال داستان پیدایش بسیار جالبی دارد و می‌توان گفت که در ابتدا تنها یک شوخی ساده بوده است، اما بعدها تبدیل به یکی از ارزهای دیجیتال مهم گشته است. تمامی این سوالات را در مطلب دوج کوین چیست؟ میتوانید به صورت کامل و دقیق مطالعه نمایید.

مطالب پیشنهادی داغ:  ارز دیجیتال تتر چیست؟

 

اگر معامله من استخراج نشود، چه کاری انجام می دهم؟

تمام تراکنش ها به طور پیش فرض پس از تقریباً 10 دقیقه / 20 بلوک منقضی می شوند و وجه به آدرس اصلی ارسال می شود. اگر معامله شما منقضی شده است، بهترین کار این است که دوباره معامله خود را با برخی تنظیمات بالقوه امتحان کنید.

ممکن است دلایل مختلفی برای عدم درج تراکنش شما در یک بلوک وجود داشته باشد:

 • از دست دادن اتصال
 • هزینه معامله خیلی کم است
 • شبکه اضافه بار
 • اندازه معامله خیلی بزرگ است
 • ما پیشنهاد می کنیم معامله خود را دوباره با اتصال بهتر مجددا امتحان کنید.
 • استفاده از هزینه استاندارد (0.0001 ZEC)
 • بعداً دوباره امتحان کنید یا کارمزد معاملات با اولویت بالا را افزایش دهید.
 • از حداقل ورودی برای کاهش حجم استفاده کنید یا هزینه معاملات بزرگ را افزایش دهید.

 

آینده Zcash چیست؟

ارز Zcash یکی از ارزهای اصلی در اکثر سیستم عامل های معاملات عمده و جزئی است و بنابراین گمانه زنی ها درباره ارزهای مشهور به هیچ وجه متوقف نخواهد شد و ارز ZCash همچنان یکی از ارز هایی است که مانند سایر ارزهای اصلی دارای آینده و بالاترین قیمت است. این ارز رمز نگاری شده در عصر طلایی ارزهای دیجیتال به 880 رسیده است که در ژانویه سال 2018 بود و کمترین قیمت پس از آن 33 دلار بود.

 

تفاوت Zcash با بیت کوین چیست؟

Zcash  یک نشانه از پروتکل بیت کوین است که رمز و ارز بلاکچین خود را حفظ می کند Zcash. بر اساس کارهای موجود تیم اصلی در بیت کوین بنا شده است تا با استفاده از شواهد دانش صفر، حفظ حریم خصوصی داده های معامله را امکان پذیر کند. این همچنین شامل برخی از تغییرات غیر حریم خصوصی در بیت کوین، از جمله اثبات الگوریتم کار است.

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: میانگین: ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *