0%

ارز دیجیتال پایدار یا استیبل کوین (Stable Coin)چیست؟

ارز دیجیتال پایدار

ارز دیجیتال پایدار  (Stable Coin)از ارزهای رمزنگاری شده است که برای ثبات قیمت ارزشی برابر با دیگر ارز های مختلف دارد، ارز دیجیتال پایدار هم جزئی از ارز های دیجیتال به حساب می ‌آید که  دارای مزایا  و معایب بسیار زیاد است. ما در این مقاله  قصد داریم شما را با این نوع ارز دیجیتال آشنا سازیم و اطلاعاتی را در این حوزه به شما ارائه دهیم، بنابراین اگر شما نیز جزو علاقمندان به سرمایه گذاری در بازار پر ریسک ارز های دیجیتال هستید لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

ارز پایدار (استیبل کوین) چیست!؟

ارزش کلی این ارز می ‌تواند با ارز های دیجیتال دیگر و با پشتوانه ای  چون دلار آمریکا و سایر ارز های رمزنگاری شده و فلزات گران بها یا هر ماده با ارزش دیگری رقابت کند، اما محبوب ترین قسمت از این ارز در بازار امروز پشتوانه بودن دلار از این ارز می باشد، به زبان ساده تر می ‌توانم بگوییم که این ارز پایدار قیمتی برابر با یک دلار دارد که برای بسیاری از افراد با ارزش می باشد.

 در واقعیت می‌ توان اینگونه برداشت کرد که استیبل کوین یا همان ارز دیجیتال پایدار با  مبارزه با نوسانات بازار در برابر قیمت ارز های مختلف طراحی و ساخته شده اند.

پس از سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال بسیاری از افراد علاقه مند شدن ارز های دیجیتال پایدار را  بر روی کار  بیاورند. در این مواقع  می ‌توان گفت که بسیاری از افراد می ‌توانند با استفاده از ارز های دیجیتال پایدار سود بسیار خوبی را از سرمایه‌ های خود به دست آورد: برای مثال این ارز به افزایش جهش های شما کمک خواهد کرد و باعث خواهد شد که کارایی ارز های رمزنگاری برای خرید وسایل و همچنین کالا های مورد نیاز شما  افزایش یابد، شما در این قسمت باید بدانید غیرقابل پیش بینی بودن ارزهای پایدار نسبت به سایر ارز های دیجیتال بسیار کمتر خواهد بود.

امروزه بسیاری از کاربران با سقوط کردن بازار بیت کوین به سرمایه گذاری در رو ارز های دیجیتال پایدار رو آورده اند زیرا با گذشت زمان نمودار قیمت دلار آمریکا به تدریج رو به افزایش می باشد. اما تغییرات برای ارز های رمزنگاری شده بسیار شدید تر شده اند بسیار برای افرادی که در این حوزه در حال فعالیت می باشد پر سود بوده است در واقع تغییرات به صورت هر روز با نوسانات بسیار شدید همراه بوده است.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  ارز دیجیتال ترون دقیقا چیست؟

 

معروف ترین استیبل کوین ها

پس از آنکه توضیحاتی را در مورد ارز های پایدار مطالعه کردید و در یافتید که چرا بسیاری از افراد به این ارز ها روی می‌ آورند باید با معروف ترین استیبل کوین ها یا ارز های دیجیتال پایدار آشنا شوید.

می توان از معروف ترین استیبل کوین ها تتر یا تدر _ترو یو اس دی_جمینی دلار و همچنین یو اس دی کوین اشاره نمود. همانطور که در مطالب قبلی گفته شد امروز به دلیل سقوط ناگهانی سرمایه ی بسیاری از افراد در حوزه های مختلف ارز دیجیتال  افراد بسیاری به  ارز های پایدار رو می‌ آورند. گزارش های به وجود آمده در ماه دسامبر نشان می دهد، چهار ارز مهم فقط در طول سه ماه   بیش از ۵ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده و تراکنش‌ های بسیار زیادی را با خود به همراه داشته است.

 

تتر نوعی از ارزهای دیجیتال می‌باشد که در سال 2014 توسط شرکت ifinex راه‌اندازی شد. ارز دیجیتال تتر ابتدا با نام ریل کوین شناخته می‌شد، اما پس از مدتی شرکت ifinex اقدام به تغییر نام آن به تتر نمود. مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی ارز دیجیتال تتر این است که از نوسانات بازار ارزهای دیجیتال کاملا محفوظ است و دچار نوسانات قیمتی نمی‌شود. ویژگی های مهمتر این ارز دیجیتال را در مقاله مربوطه مطالعه نمایید تا اطلاعات کاملی برای ترید به دست آورید.

 

ارز های پایدار به چه صورت فعالیت می ‌کند؟

همانطور که از نامش پیداست ارز های دیجیتال پایدار به طوری طراحی شده اند که در طول زمان قیمت یا ارزش آن ها به طور کامل پایدار ثابت است اما برای ارائه دادن ارزی با ویژگی های ثابت و مزایای غیر متمرکز، چند راهکار وجود دارد: بدون ارزهای پایدار کوین .. گرفتن با استفاده از سرمایه های شخصی برای سرمایه گذاری

زیرا این  کار می تواند بسیار خطرناک باشد چون دارای های شما در مدت زمان بسیار کوتاه بی ارزش خواهد شد برای مثال تصور کنید در زمانی که قیمت ارز به طور غیر منتظره‌ ای پایین بیاید دستاورد های شما به طور کامل از دست خواهد رفت اما تصور کنید که در دنیای واقعی قیمت یک  دلار به سه  دلار برسد و پس از آن شما می دانید که در این صورت ارز پول شما بسیار تا بسیار کم خواهد شد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  همه چیز در مورد ارز دیجیتالی آنتولوژی، آنتولوژی چیست ؟

 اولین نوع ارز پایدار با پشتیبانی وثیقه به وجود  آمده ‌اند و ارز آن به ازای هر واحد یا همان یک دلار در مکان عمومی همچون بانک نگهداری خواهد شد.

حالت دیگر از ارز پایدار  بسته بودن آن ها به ارز رمزنگاری شده و پشتیبانی شده می باشد بدانید که نوسانات قیمت ارز وجود دارد تا حدودی این تئوری ها به خصوص وجود افت قیمت در این عرصه وجود دارد. اما بعضی از ارائه دهندگان سعی دارند با قرار دادن وثیقه های بیشتر موضوع را به طور کامل حل نمایند در واقع تمامی این مطالب به این معنا بود که برای هر دلار ارز پایدار مقدار ۲ دلار ارز رمزنگاری شده را به عنوان وثیقه برایشان نگهداری کند.

در اخرین روش در فعالیت ارز های  پایدار  بدون وثیقه  و پشتیبانی می باشد که این ارز ها با این تئوری به وسط آمده اند که ارز های پایدار با مجموعه هایی از وثیقه هایی که در مطالب قبل ذکر شد را داشته باشند در حالت کلی این دارایی ‌ها و وظیفه قرارداد های هوشمند را شامل خواهد شد که نقش بسیار متفاوتی از بانک ‌ها را ارائه خواهد کرد.

تفاوت ارز دیجیتال و توکن، می‌تواند در فهماندن معنی صحیح توکن شما را یاری رساند. توکن‌ها نیز مانند ارز دیجیتال، نوعی دارایی به حساب می‌آیند و معمولا از طریق ICOها در میان مردم توزیع می‌شوند. افرادی که صاحب توکن هستند، می‌توانند در فعالیت‌هایی شرکت کنند که شرکت در آن‌ها مستلزم داشتن توکن می‌باشد. بر خلاف ارزهای دیجیتال که روی شبکه خود(به عنوان مثال بلاک چین)، فعالیت می‌کنند، توکن‌ها روی پلتفرم دیگری به فعالیت می‌پردازند.

 

چرا ارز های  پایدار بسیار محبوب هستند؟

ارز دیجیتال پایدار

این نوع ارز ها عدم اعتماد از نوسانات داشتن را برای بسیار از فعالات از بین خواهد برد.

 به گونه‌ ای ثبات و قابل پیش ‌بینی بودن را از بسیاری کشور هایی که در  تلاش برای دستیابی به آنها هستند را ارائه می دهد، کشور ونزوئلا با توجه به بالا بودن تورم و بی ثباتی سیاست شان تصمیم گرفت تا ارز رمزنگاری خود را ارائه دهد تا افراد مستقل در این کشور بتوانند از این پس از آن استفاده نمایند.

در زمانی که نوسانات بازار بسیار بالایی و پایینی دارد ارز  پایدار بهترین مکان برای ذخیره دارایی های شما می باشد زمانی که کاربران دیگران آینده بازار هستند می توانند با سرعت بسیار زیاد و بدون هیچ گونه نگرانی ارزهای رمزنگاری خود را به دیگر ارز های پایدار تبدیل نمایند البته این نکته قابل  ذکر است که بدانید این تبدیل ارزان تر از آن می باشد که شما بخواهید ارز نگاری را به یک ارز فیاد تبدیل کنید دلیل ارزان بودن تبدیل گرفتن کارمزد از کاربران در هنگام انجام تراکنش ها می باشد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  2 مورداز مهمترین تفاوت‌های بیت کوین با بیت کوین کش چیست؟

گزارشات موجود در مورد استفاده از این نوع ارز های پایدار این بوده که حجم مبادلات روزانه در ماه آوریل به بالاترین مقدار رسیده است و حتی در رقابت با ارز های دیجیتالی چون بیت کوین لاین کوین و… توانسته رکورد بسیار خوبی را ثبت کند.

بخشی  بسیار کم  از محبوبیت ارز های دیجیتال پایدار ممکن است بستگی به چگونه میزان استفاده در صرافی ها باشد زیرا صرافی‌ها  نقطه اصلی دسترسی به بسیاری از کاربران به ارزهای دیجیتالی همچون ارز های دیجیتال پایدار بوده باعث افزایش آگاهی مردم شده است .امروزه صرافی های بسیاری موجود در سراسر جهان  به فکر معامله با ارز دیجیتال پایدار می باشند.

در آخر قابل ذکر است که امروزه بسیاری از افراد و توانست با ارز های دیجیتال پایدار به سود بسیار خوبی برسند و آینده خود را بسازد. اما شما قبل از هر کاری باید بدانید که ارز دیجیتال پایدار چیست و چگونه می ‌توان از آن استفاده کنید که سرمایه خود بتوان سود بسیار خوبی را به دست آورید.

 

استاپ لیمیت یکی از قابلیت های اساسی صرافی هاست که به شما این امکان را می دهد که با تعیین قیمت توقف و قیمت محدود از ضررهای احتمالی و پیش بینی نشده جلوگیری کنید. بنابراین بهتر است قبل از استفاده از این قابلیت تحلیل بازار و نحوه ی انجام سفارشات استاپ لیمیت را به خوبی یاد بگیرید. بنابر این دلیل، لازم است تا اطلاعاتی در مورد استاپ لیمیت و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *