0%

مهمترین دلیل استفاده از کیف پول های سخت افزاری را بخوانید

کیف پول های سخت افزاری

در دنیای ارز دیجیتال ذخیره سازی اطلاعات به صورت امن یکی از مهم‌ترین مسائل است در واقع دنیای کریپتو یک دنیای بسیار خطرناک می باشد که بازیگران مخرب در همه جای آن وجود دارند که از  روش های مختلف برای سرقت موجود های کاربران در این فضااستفاده میکندد. اگر کاربران بخواهند که امنیت بیشتری برای سرمایه‌های خود درنظر بگیرند باید کمی هزینه کنم و از کیف پول های سخت افزاری استفاده کند. در این مقاله قصد داریم شما را با کیف پول های سخت افزاری و چگونگی کار با آن آشنا سازیم.

 

کیف پول های بیت کوین (Bitcoin Wallet) بسیار زیاد میباشند، زیرا بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال بسیار محبوب است که تمامی شرکت های فعال در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال برای این ارز، کیف پولی را طراحی کرده اند. ولی همه‌ی این کیف پول ها قابل اطمینان نیستند، زیرا که شما قصد دارید مبلغ زیادی از سرمایه خود را در این کیف پول ها نگهداری کنید. در لینک ابتدایی برای شما 5 نوع از بهترین ولت ها و کیف پول های بیت کوین را معرفی نموده ایم که بهتر است آنهارا بشناسید.

 

کیف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول های سخت افزاری در واقع نوعی دستگاه است که به روش خاصی برای ذخیره سازی و امنیت بالای سرمایه های شما در ارز دیجیتال طراحی و ساخته شده است . این دستگاه ها کلید های خصوصی ارزهای دیجیتال را بدون نیاز به هیچگونه اینترنتی و به صورت آفلاین در خود ذخیره کرده به همین دلیل دارای امنیت بسیار بالایی میباشد. این نوع کیف پول ها دارای امنیت های بسیار خاص و پیشرفته ای هستند که امکان حمله از طرف هکرها را بسیار کاهش می دهد و به این معنا بوده که هکرها نمی توانند بدون هیچگونه اجازه‌ای به راهی دیگر آن که در این شبکه در حال فعالیت می باشند دسترسی پیدا کنند.

یک کیف پول سخت افزاری بسیار خوب با کیفیت بالا باید برای مشتریاناین موضوع را تضمین کنند که کلید خصوصی آنها هیچ گاه از دستگاه‌ها خارج خواهد شد و کسی دسترسی به این نوع کیف پول ها را نخواهد داشت این کلیدها با  تکنیک های رمزگذاری شده بسیار خاص در حافظه کیف پول ها نگهداری خواهد شد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  معرفی دقیق و کامل توکن های ان اف تی (NFT)

 

کلید خصوصی چیست؟

کلید خصوصی در واقع  گذرواژه ای برای ورود افراد به ارز های دیجیتال می باشد که در این حال تنها با داشتن کلید های خصوصی می‌تواند به ارزهای دیجیتال خود وارد شوید.

بیشتر کلید های خصوصی  در شبکه ارز دیجیتالما از انها استفاده میکنیم همانند کلیدهایی می‌باشند که مادر روزمره از آنها استفاده می‌کنیم یا اینکه می توانید کلیپ های خصوصی را مثل کلمه عبور حساب های مجازی و یا حساب‌های اینترنتی خود در نظر بگیرید. بنابراین با این کلید ها می توانید به ارزهای دیجیتال خود دسترسی داشته باشید و آن را به حساب دیگر انتقال دهید و یا اینکه خرج کنید.

اما اگر کسی به کلیدهای خصوصی ارز دیجیتال شما دسترسی داشته باشد در واقع دارای شما کامل از بین رفته است یا اگر کلیه های خصوصی را خود را گم کنید به صورت کامل دارایی های شما از دسترس شما خارج شدند زیرا در دنیای غیر متمرکزی چون ارزهای دیجیتال دیگر امکان باز گردانی رمز عبور به هیچ عنوان وجود ندارد و هیچ بانکی نیست که شما بتوانید با تماس به آن تراکنش های خود را برگشت بزنید یا رمز عبور جدیدی را دریافت نمایید.

و این موضوع کاملاً بدیهی است که هکرها و کلاهبرداران به دنبال کیف پول های سخت افزاری باشند که بتوانند تمام دارایی های افراد را برای خود بردارند و بتوانند از آن دارایی استفاده کنند. ذخیره سازی این کلید ها برای ارزهای دیجیتال کاملاً ساده می باشد و از حروف و اعدادی تشکیل شده اند و فقط کافی بوده که آنها را بر روی کاغذ نوشته و در مکانی امن نگه دارید که در زمان می خواهید تراکنش هایی را انجام دهید روی کلید دسترسی داشته باشید.

 

همانطور که می‌دانید برای نگهداری، ذخیره و انجام تراکنشات بیت کوین به یک کیف پول بیت کوین نیاز دارید. کیف پول‌های بیت کوین از امنیت بسیار بالایی برخوردارند، اما سوال اینجاست که امنیت این کیف پول‌ها چگونه تضمین می‌شود؟ کلید خصوصی بیت کوین دقیقا پاسخ همین سوال است. کلید خصوصی ارز دیجیتالی بیت کوین امنیت بیت کوین را تضمین میکند، پیشنهاد میکنیم مطلب اختصاصی این موضوع که توسط دکتر سیگنال تهیه شده است رو حتما مطالعه نمایید.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  رمزگذاری متقارن و رمزگذاری نامتقارن به همراه مزایا و معایب

 

نحوه ی عملکرد کیف پول های سخت افزاری چگونه است؟

نحوه ساخت کیف پول های سخت افزاری کاملا پیچیده می باشد و کار کردن با آنها برای تمامی افراد می تواند آسان باشد که هرکس با کمترین شناختی که از دنیای فناوری نیز داشته باشد می‌تواند برای ذخیره و انتقال ارز های دیجیتال به صورت امن از این کیف پول استفاده نمایید.

در واقع این کیف پول ها همواره آفلاین یا بدون اینترنت کار نمی کنند. افراد برای استفاده از آن‌ها نیاز به اینترنت دارند. در واقع به دلیل وجود ساختارهای امنیتی بسیار بالا بر روی کیف پول های سخت افزاری شما می‌توانید نرم‌افزارهای آنها را بر روی موبایل یا  سیستم‌های خود نصب نمایید و بدون نگرانی اطلاعات مورد نیاز خود را نگه داری کنید یا با انها تراکنش انجام دهید.

 این نوع کیف پول ها دارای یک نرم افزارهای مخصوص می باشد که شما می توانید از سایت های معتبر رسمی آن نرم افزارها را دانلود کنید و بر روی کامپیوترهای شخصی خود نصب نمایید همچنین شما می توانید نرم افزارهای کیف پول های سخت افزاری خود را بر روی موبایل ها نصب کنید .

 

 مهم ترین دلایل استفاده از کیف پول های سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری

استفاده از کیف پول های سخت افزاری دارای دو مزیت نسبت به کیف پول های نرم افزاری بوده اند یک امنیت ، دو پشتیبانی کیف پول ها

امنیت کیف پول های سخت افزاری در واقع به این معنا نیست که یک کیف پول های نرم افزاری دارای امنیت کمتری بودند در این حالت کیف پول هایی که با کلید های خصوصی بر روی تلفن های همراه و کامپیوترهای شما ذخیره می شوند موجودی کاربران را در برابر طیف های گسترده ای از حملات هکرها و دیگر افراد آسیب پذیر می کند همچنین  این نوع کیف پول ها می تواند در برابربد افزار ها واکنش هایی  را نشان دهد که کیف پول نرم افزاری این قابلیت ها را ندارند. این کیف پول ها هم مانند یک نوع گاو صندوق غیر قابل نفوذ می باشد برفرض مثال کاربران می خواهند تراکنش هایی را انجام دهند که برای این کار باید درخواست خود را از طریق حفره وارد گاوصندوق نمایند. اگر افرادی که بتوانند کیف پول های سخت افزاری شما را به صورت فیزیکی به دست آورند و سرقت کنند حتی با وجود پین کد هایی که در آن کیف پول ها خرج شده است نمی توانند از آن کیف پول ها استفاده کنند و پس از چند بار وارد کردن پسورد اشتباه به کیف پول ها دستگاه به طور خودکار به تنظیمات کارخانه خود باز می ‌گردد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  عرضه اولیه (ICO) چیست؟ به همراه مزایای ICO ها

 قبل از اینکه شما در دنیای ارز دیجیتالی ورود کنید باید در مورد کیف پول های ارز دیجیتالی بدانید تا سود بدست آورده را در یک کیف پول مجازی داشته باشید که معمولاً به آن ها در دنیای رمز ارز والت یا ولت گفته می شود. اتریوم یکی از رمز ارز های بسیار محبوب است که برای ذخیره و نگهداری آن به یک کیف پول مخصوص نیاز خواهید داشت. برای اینکه بتوانید بهترین کیف پول اتریوم را بشناسید و بتوانید انتخاب درستی در این زمینه داشته باشید مقاله جداگانه ی بیت کوین سیگنال در این مورد را مطالعه نمایید.

 

پشتیبانی از بسیاری از سایت های ارزهای دیجیتال

کیف پول های سخت افزاری ا ارزهای دیجیتال زیادی پشتیبانی می کنند، بنابراین واضح است که یک فرد با خرید یک کیف پول می تواند صدها کوین و یا توکن را در آن ذخیره سازی کند البته این نکته نیز لازم به ذکر است که ممکن است بعضی از این کیف پول ها عده ای از ارزهای دیجیتال را پشتیبانی نکنند. بنابراین بهتر از قبل از خریداری هرگونه از این نوع کیف پول ها به سایتهای معتبر مراجعه کنید و در مورد آنها اطلاعاتی کسب نمایید.

در آخر قابل ذکر است که کیف پول های سخت افزاری بسیار محبوب در بازار وجود دارند که همه آنها دارای ویژگی های مختلفی هستند که کاربران می‌توانند از این ویژگی‌ها در موارد مختلف استفاده کنند اما باید قبل از خرید هر نوع کیف پولی که سخت افزاری است، به نکاتی مهم توجه کرد.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *