0%

هیدرو ماینینگ ، یکی از روش های استخراج ارزهای دیجیتالی

هیدرو ماینینگ چییست؟

هیدرو ماینینگ چییست؟


هیدرو ماینینگ یکی از روش های استخراج ارز رمزنگاری شده است که با تکیه بر انرژی برق آبی و سیستم های خنک کننده آب برای ایجاد یک عملیات استخراج بسیار کارامد و کم مصرف کار می کند. به بیان ساده، استخراج ارز رمز پایه فرایند ایجاد ارزهای دیجیتال جدید و تایید همزمان این معاملات است.

تنها راه تولید ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، از آنجایی که هیچ بانکی برای صدور اسکناس کاغذی وجود ندارد، از طریق استخراج صورت می گیردو هر کاربری می تواند با داشتن تجهیزات مخصوص، این کار را انجام دهد. افراد به طور مداوم ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را از طریق شبکه ای به نام بلاکچین برای یکدیگر ارسال می کنند.

برای پیگیری همه این معاملات، شبکه بلاکچین تمام معاملات انجام شده در یک بازه زمانی مشخص را در یک لیست قرار می دهد، کار ماینر تایید این معاملات و نوشتن آنها در دفتر عمومی تغییر ناپذیر با حل معادلات پیچیده ریاضی است. این فرایند نیاز به حجم زیادی از محاسبات دارد که به نوبه خود مقدار زیادی برق مصرف می کند، این وابستگی به انرژی  برای تولید ارزهای دیجیتال برای اکوسیستم خطراتی به همراه دارد، برای مثال ردپای کربن استخراج بیت کوین در سال بیش از 17000 کیلو تن دی اکسید کربن است.

واژه‌نامه ارزهای دیجیتال دارای گستردگی بسیار زیادی دارد و بسیاری از سرمایه‌گذاران این حوزه نیز با تمام مفاهیم و اصطلاحات ارز دیجیتال آشنایی ندارند و تنها اصلی‌ترین مفاهیم را می‌شناسند. البته همین اصلی‌ترین مفاهیم نیز برای شروع کار می‌توانند کافی و تاثیرگذار باشند. این مفاهیم را در مطلب اختصاصی سایت به طور کامل بیاموزید.

 

استخراج ارزهای رمزنگاری شده چگونه به هیدرو ماینینگ تغییر کرده است؟

روند استخراج ارزهای رمزنگاری شده به همان شکل قبل باقی مانده است، اما مقیاس عملیات بسیار گسترده تر شده است.

استخراج ارزهای رمزنگاری شده قبلا کاری بود که سخت افزارهای غیر تخصصی می توانستند آن را انجام دهند، با این حال، با تکامل بازار، استخراج کنندگان برای پردازش مقرون به صرفه محاسبات به سیستم های قدرتمند بیشتر اعتماد می کنند.

مطالب پیشنهادی داغ:  استخراج ابری cloud mining دقیقا چیست؟

سال ها پیش، استخراج ارز رمزنگاری شده از خانه با رایانه شخصی برای افراد سوداور بود، اما امروزه این صنعت به شرکت های بزرگ استخراج تبدیل شده است که از مقادیر زیاد انرژی استفاده می کنند. هزینه استخراج ارزهای دیجیتال برای استخراج کنندگان در خانه بسیار گران شده است و دیگر یک گزینه عملی نیست.

علاوه بر این از آن جایی که استخراج ارزهای رمزنگاری شده در سال های اخیر به صورت قابل توجهی افزایش یافته است، بنابراین افزایش میزان برق مصرفی نیز به همین علت بوده است. اگر به این صنعت همچنان اجازه داده شود که انرژی مورد نیاز خود را از طریق سوخت های فسیلی قابل اتمام تامین کند، صدمات قابل توجهی از قبیل آلودگی و انتشار گازهای گلخانه ای به محیط زیست وارد می کند.

 

چرا استخراج هیدرو ماینینگ برای استخراج ارزهای رمزپایه مهم است؟

هیدرو ماینینگ چییست؟

هیدر وماینینگ یک منبع انرژی سبز برای این صنعت استخراج ارزهای رمز پایه فراهم می کند و این بزرگترین ویژگی آن به شمار می رود.

در زمانی که همه ما از محیط زیست آگاهی بیشتری پیدا کرده ایم، بزرگترین انتقاد علیه ارزهای رمزپایه این است که برای کار کردن به برق بیش از حد نیاز دارند.

 در حال حاضر، ماینینگ بیت کوین و اتریوم، دو ارز از ارزهای رمزنگاری شده، از انرژی مشابه کشوری با جمعیت نزدیک به 36 میلیون نفر استفاده می کنند.

یک معامله اترتیوم 53 کیلو وات ساعت برق مصرف می کند. در مقایسه، یک دستگاه ماشین ظرفشویی به طور متوسط 288 کیلو وات ساعت برق در کل سال مصرف می کند. این بدان معنی است که با برق مصرفی فقط  پنج معامله Ethereum می توان انرژی مصرفی یک سال کامل ماشین ظرفشویی را تامین کرد.

حال به این موضوع فکر کنید که روزانه حدود 300000 تراکنش در شبکه Ethereum انجام شود، این به معنای برق مصرفی سالانه چند ماشین ظرفشویی است؟

مطالب پیشنهادی داغ:  بهترین ارزهای قابل استخراج در سال 2021 را استخراج کنید

در واقع، طبق داده های جمع آوری شده توسط Digiconomist، یک واحد معامله در شبکه Ethereum می تواند یک خانواده معمولی آمریکایی را برای مدت 1.5 روز تامین کند.

بدون رمزنگاری، فناوری بلاکچین یکی از اصلی ترین مزایای خود را از دست می دهد. متاسفانه، حل الگوریتم های پیچیده برای شکستن رمزنگاری به مقدار زیادی برق نیاز دارد، که اغلب از طریق استفاده از منابع انرژی تجدید ناپذیر تامین می شود.

شرکتی مانند HydroMiner از انرژی برق آبی برای تامین انرژی عملیات استخراج خود استفاده می کند که یکی از موثرترین و کم هزینه ترین منابع انرژی تجدید پذیر در جهان است، این انرژی سازگار با محیط زیست، کرین خنثی و طبیعی است. همچنین استفاده از آب برای خنک سازی تجهیزات استخراج ارزهای رمزپایه می تواند هزینه برق مصرفی را تا 85 درصد کمتر از متوسط هزینه برق در اروپا، کاهش دهد.

از نظر زیست محیطی، مهم است که استخراج ارز رمزنگاری شده به سمت یک منبع انرژی سبز حرکت کند، این امر نه تنها هزینه برق مصرفی را کاهش می دهد، بلکه آن را از یک منبع تجدید پذیر نیز تولید می کند و ردپای کربن چنین کارهایی را به حداقل می رساند.

بیت کوین به عنوان شناخته شده‌ترین ارز دیجیتال، به عنوان بهترین ارز برای استخراج شناخته می‌شود. اما از آن جایی که استخراج بیت کوین با دشواری‌هایی روبه‌رو شده، بسیاری از فعالان حوزه ماینینگ ترجیح می‌دهند که ارزهای دیجیتال دیگری استخراج نمایند. اما سوال این است که کدام یک از ارزهای دیجیتال گزینه مناسبی برای استخراج هستند. بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج بعد از بیت کوین را مطالعه نمایید تا بتوانید بهترین تصمیم جهت ماینینگ را بگیرید.

 

مزایای هیدرو ماینینگ ارزهای دیجیتال

استفاده از انرژی برق آبی  با محیط زیست سازگار است، استخراج از طریق آب قابلیت اطمینان بیشتری دارد همچنین صرفه جویی در هزینه و عملکرد بهتری را فراهم می کند.

استخراج به تجهیزات رایانه ای قدرتمندی نیاز دارد تا در طول روز تحت بارهای بسیار زیاد به طور مداوم کار کنند. این بدان معنا است که خطاها و خرابی های ناشی از گرمای بیش از حد، یک مشکل کاملا واقعی در استخراج ارزهای دیجیتال به شمار می آید. یک ساعت کارکرد کمتر در روز به معنای ضرر در این تجارت است. با استفاده از سیستم های خنک کننده آب در فرایند استخراج هیدرو ماینینگ، این اطمینان حاصل می شود که پردازنده ها با هزینه کمتری در دمای عملیاتی ایمن کار انجام می دهند. این امر سبب می شود  پردازنده های قابل اعتماد تری با حداقل خطا به دلیل خرابی وجود داشته باشد. علاوه بر این، به علت بهبود مکانیسم های خنک کننده، Hydrominer، می تواند دمای پایین تر را در چگالی بسیار بالا ثابت نگه دارد. بنابراین می تواند عملکرد تجهیزات استخراج را برای بالاترین توان ممکن استخراج، بهینه سازی کرد.

مطالب پیشنهادی داغ:  معرفی بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال

هزینه برق همچنین بزرگترین هزینه سربار در هر عملیات استخراج است. با استفاده از انرژی برق آبی، یکی از ارزانترین و طبیعی ترین اشکال تولید برق، مصرف انرژی به طور قابل توجهی کمتر از استخراج به روش های معمولی است. مصرف کمتر انرژی به معنای صرفه جویی بیشتر در هزینه و حاشیه سود بیشتر است که می تواند به سرمایه گذاران منتقل شود.

هیدرو ماینینگ را در این مقاله به صورت تخصصی برای شما شرح دادیم تا به اطلاعات شما عزیزان در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال افزوده گردد.

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: میانگین: ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *