0%

6 گام اساسی و مورد نیاز نقشه راه سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال

نقشه راه سرمایه گذاری

شاید تا حالا بارها نام ارزهای دیجیتال که معروف ترین آن ها بیت کوین نیز هست را شنیده باشید. این ارز های دیجیتال در سال های اخیر به یکی از گزینه های محبوب سرمایه ‌گذاری در کشور تبدیل شده‌ اند که برای بسیاری از افراد وسوسه انگیز هستند. اما در این کار چه ضرر هایی وجود دارد؟ داشتن درآمد بالا از این بازار نیاز مند چیست؟ قبل از هر چیز شما نیاز مند یک نقشه راه سرمایه گذاری هستید.

 

گام های اساسی نقشه راه سرمایه گذاری

شاید اکنون بپرسید که چگونه یک نقشه راه سرمایه گذاری کاربردی داشته باشیم؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد نقشه راه سرمایه گذاری و گام هایی که در این راه باید بردارید توضیحات لازم را ارائه دهیم.

تحلیلگر ارز دیجیتال با سالها تجربه به ارائه سیگنال های خرید ارز دیجیتال بیت کوین میپردازد تاشمارا در قیمت خرید بیت کوین یا ارز دیجیتالی مورد نظر راهنمایی نماید؛ تحلیلگران و تریدران متخصص دکتر سیگنال با جمع آوری و پیاده سازی جدیدتری علوم تحلیل، به ارائه بهترین سیگنال هایی جهت خرید ارزهای دیجیتال پرداخته تا شما بتوانید با کمک گرفتن از این سیگنال ها، به خرید رمز ارز مورد نظر خود بپردازید.

 

گام اول: تحقیقات خودتان را کامل کنید.

اولین و مهم ترین قدمی که در نقشه راه سرمایه ‌گذاری باید بردارید این است که شما آشنایی کامل با چیزی که بر روی آن سرمایه گذاری می کنید را داشته باشید. همانطور که یک سرمایه گذار املاک باید در موقعیت مکانی ۱ ساختمان ویلایی یا آپارتمانی بودن آن اطلاع داشته باشد.

 یک سرمایه گذار ارز دیجیتال نیز باید بداند که پول هایش را بر روی چه چیزی و چگونه سرمایه گذاری کرده است و تنها با شنیدن صحبت های دیگران برای سرمایه ‌گذاری اکتفا نکند و به دنبال یاد گرفتن روش های سرمایه گذاری باشد، تا بتواند یک نقشه راه سرمایه گذاری داشته باشد. بدین ترتیب هر سرمایه گذار ارز دیجیتال قبل از هر چیز باید پایه ارزهای دیجیتال را بدانند و در باره آنها مطالعه کرده باشد.

علاوه بر پایه و مفاهیم شما باید بازار ارز دیجیتال یا همان بیت کوین را به خوبی بشناسید و با متغیر هایی چون ارزش کل و عرضه و تقاضا آشنا شوید.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  ارز دیجیتال پایدار یا استیبل کوین (Stable Coin)چیست؟

 

گام دوم: محل نگهداری را مشخص کنید.

پس از آنکه مشخص کرده‌ اید قصد سرمایه گذاری بر روی چه چیزی را داره و نقشه راه سرمایه‌ گذاری را به خوبی یاد گرفته اید به مرحله دوم نگهداری سرمایه های تان می رسیم برای نگهداری سرمایه های تان در ارزهای دیجیتال از کیف پول استفاده می شود. کیف پول ها در دنیای مجازی به صورت نرم افزار و همچنین به صورت سخت افزار ساخت و تولید شدند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

 یک کیف پول انواع مختلفی چون فیزیکی، غیر فیزیکی، آنلاین، آفلاین‌، مخصوص یک ارز دیجیتال با و قابل استفاده برای چندین از ارزهای دیگر نیز هست، پس یک سرمایه گذار برای سرمایه گذاری باید با کیف پول ها آشنا بوده و توجه به دستگاهی که در نظر دارد از کیف پول مخصوص خود را نصب یا خرید داری کند.

امنیت سرمایه شما به تعامل کیف پول و نحوه مراقبت شما از آن بستگی دارد که در انتخاب کیف پول باید به آن دقت کنید، میزان مبلغ سرمایه‌ گذاری است. به عنوان مثال اگر قصد این را دارید که سرمایه‌ گذاری کوچکی بر روی بیت کوین ها انجام دهید کار صحیحی انجام نمی دهید، زیرا نیمی از سرمایه شما را صرف تهیه کیف پول سخت افزاری می کنید یا برای نمونه اگر مبلغ سرمایه ‌گذاری شما بالا بود و در حد میلیون دلار است استفاده از کیف پول های گوشی یا دسکتاپ در آن صورت نباشد در واقع مرد که سرمایه میزان هزینه ‌ای که برای نگهداری و امنیت آن صرف می ‌کنید را مشخص خواهد کرد همچنین مدت زمان نگهداری نیز در مشخص کردن کیف پولی که از آن استفاده می کنید بسیار تاثیر گذار خواهد بود

 

نقشه راه سرمایه گذاری

گام سوم: نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال.

قدم بعدی برای نقشه راه سرمایه گذاری و برای کسانی که میخواهند در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنند این است که باید پس از انتخاب ارز دیجیتال مد نظرشان شیوه نگهداری آن را آموزش ببینند و با نحوه خرید و فروش آنها آشنا باشند. خرید و فروش ارزهای دیجیتال به شیوه های مختلفی از جمله معاملات رو در رو در صرافی ها می‌تواند انجام شود در واقع منظور از صرافی سایتی است که از جنبه خود اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کرده و در واقع طرف معامله های شماست یا اینکه به عنوان طرف سوم بستری برای خرید و فروش دیگران فراهم کنید.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  تفاوت اصلی سرمایه گذاری در بازار بورس و ارزهای دیجیتال چیست؟

پیش از آشنایی و خرید ارزهای دیجیتال پیشنهاد می کنم اول از همه مقداری بیت کوین خریداری کنید.

متداول ترین روش برای تهیه بیت کوین و همچنین کسب تجربه در نقشه راه سرمایه گذاری در ایران استفاده از سایت ‌های صرافی است فقط کافیست که کلمه خرید بیت کوین را در گوگل سرچ نمایید برای اعتبار‌ سنجی این سایت ها می توان از نظر کاربران که در سابقه سایز اطلاعاتی دارند استفاده کنید پرسش پاسخ و دیدگاههای صفحه قیمت ارز دیجیتال نیز می تواند به شما برای یافتن پاسخ های خود کمک کند اما ارز دیجیتال که شما قصد خرید آن را دارید در صرافی ها وجود نداشته باشد باید نام آن را در سایت ارز دیجیتال جستجو کرده و با مراجعه به صفحه صرافی ها از لیست صرافی های خارجی اطلاعاتی پیدا کنید. توجه کنید که تعداد زیادی از این صرافی ها برای کاربران ایرانی می‌تواند خطر آمیز باشد و همواره پیش از استفاده از یک صرافی باید شرایط استفاده از تجربه سایر کاربران و مطالعه کنید و سپس از این صرافی ها استفاده کنید.

 

گام چهارم: با انواع تحلیل آشنا شوید و تحلیل انجام دهید.

حال اگر شما حدودی از نقشه راه سرمایه ‌گذاری را متوجه شده اید که پول مناسبی را انتخاب کردید و با نحوه خرید ارز دیجیتال نیز آشنای کامل را پیدا کرده‌ اید برای سرمایه ‌گذاری باید در آن موفق باشید دانش تحلیل است در واقع به چند دسته مختلف تقسیم می ‌شود که از بین آنها می‌ توان به تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال اشاره کرد کلی تحلیل تکنیکال با نمودارهای قیمتی شاخص ها و الگوهای مختلف انجام می ‌شود و از سوی دیگر تحلیل فاندامنتال در واقع پروژه ها را از نظر هدف تیم و جنبه ‌های دیگر بررسی خواهند کرد. پس از کسب دانش از اولیه تحلیل بازار می‌تواند از تحلیل سایر معامله گران و سرمایه گذاران نیز استفاده کنید و از آن ها برای سرمایه گذاری و روش های تحلیل ایده های بسیاری بگیرید.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  مهمترین ابزارهای مورد نیاز جهت کسب درآمد از ایردراپ

 

گام پنجم: انواع خطرات را بشناسید.

به احتمال زیاد این اصطلاح رایج را در دنیای سرمایه گذاری شنیده‌ اید که تخم مرغ هایتان را در یک سبد نگذارید. این جمله یکی از خطرات سرمایه گذاری و خطراتی که شما را تهدید می کنند، اشاره می کند. سرمایه گذاران ارز دیجیتال از انواع ریسک ها کلاه برداری ‌ها و نوسانات بازار در امان نیستند و باید شناخت کافی را از خطرات داشته باشند و همچنین قابلیت مقابله با این نوع خطرات را نیز آموزش دیده باشند کلاهبرداری از طریق پروژه های دروغ و شیوه های هرمی و پانیزی نوسانات بازار خطر بلوک شدن ارز ها و غیره را بدانند و با آنها آشنایی داشته باشند.

 

گام ششم: از تجربه دیگران استفاده کنید.

آخرین گزینه برای تکمیل شدن نقشه راه سرمایه گذاری شما این است که از تجربه دیگران استفاده کنید. از یک شکست بزرگ معمولاً می‌ توانید به عنوان بهترین تجربه برای پیشرفت خود در این کار استفاده کنیم برای به دست آوردن آن پرداخت کرده اید چراغ راه شما در این مسیر خواهند بود اما بیشتر اوقات شباهت بین تجربه های سرمایه گذاران از شکست هایشان مجموعه‌ ای از اشتباهات پر تکراری هست که در دنیای سرمایه گذاری رخ می دهد از احساسات مشابه معامله ‌گران پیش از اینکه مرتکب یک اشتباه نابخشودنی می شوند گرفت.

 

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 1 میانگین: 1]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *