0%

نکاتی که باید در مورد فروش بیت کوین بدانید؛ چکونه بیت کوین بفروشیم؟

فروش بیت کوین

فروش بیت کوین همواره به راحتی خرید آن نیست. و خیلی از افرد بعد از خرید این رمز ارز با این مشکل رو به رو می شوند که از چه طریقی و چگوته می توانند آن را به فروش و به پول خود دست یابند. به همین خاطر ما در این مقاله سعی می کنیم که شما را با نحوه فروش بیت کوین آشنا کنیم.

برای فروش بیت کوین روش های مختلفی  وجود دارد، و هر راه متفاوت است پس با ما همراه باشید تا راه های فروش را به شما یاد دهیم.

 

روش اول: استفاده از سیستم عامل های Exchange برای فروش بیت کوین

می توان گفت که این روش ساده ترین و خودکارترین روش  و نحوه فروش بیت کوین به پول نقد است، زیرا سیستم عامل های تجارت رمز ارزها مانند Coinbase ، Bitstamp ، Karaken  به عنوان واسطه ای برای ارز دیجیتال عمل می کنند. از طریق این سایت ها می توانید بیت کوین خود را بفروشید، برای این کار کافی است که شما یک حساب صرافی ایجاد کنید، سپس این حساب را به حساب بانکی خود پیوند دهید. بعد از این کار بیت کوین را همانطور که در هنگام معامله خریداری و وارد کیف پول خود کرده اید این بار به کیف پول جدید انتقال دهید.  پس از واریز سکه های خود به کیف پول جدید، سفارش فروش می دهید.

پس از اتمام فروش ، پول به حساب بانکی شما منتقل می شود، پس آن زمان می توانید هر زمان که خواستید آن را برداشت کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از خدمات صرافی هزینه کمی از شما دریافت می شود.

 

مشکلات احتمالی فروش از طریق عامل های Exchange

نحوه فروش بیت کوین از طریق معاملات در سیستم عامل های ارز رمزپایه ، فرآیند دشواری است و همیشه ساده نیست . یکی از دشواری ها این است که از شما می خواهد قبل از خرید و فروش، تصویری از هویت خود ارائه دهید که برای جلوگیری از تأخیر باید این کار را به صورت دستی انجام دهید.

هیچ تضمینی وجود ندارد که سایت انتخابی شما در زمان فروش در دسترس باشد. هجوم گسترده خریداران و فروشندگان در دوره های شلوغ معاملات و یک مسئله کلی در زمینه تعمیر و نگهداری، می تواند در بدترین زمان ها منجر به قطع سایت شود و ممکن است سایت شما را از حساب خارج کند.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  منظور دقیق از صرافی غیرمتمرکز چیست؟

همچنین لازم به یادآوری است که ارزش بیت کوین می تواند در بازه های زمانی کوتاه مقادیر زیادی در نوسان باشد، که منجر به فروش کمتر از مبلغ مورد نظر یا متحمل شدن هزینه های قابل توجه معامله می شود و باید از فروش همزمان خودداری کنید.

یافتن صرافی ارز دیجیتال معتبر و خرید و فروش بیت کوین، راه رسیدن به سود دهی بیت کوین نمی‌باشد و پیش از اقدام به انجام معاملات باید نسبت به نکاتی آگاهی داشته باشید و در صورت عدم آگاهی نسبت به این نکات با مشکل و یا حتی ضرر مواجه خواهید شد. 3 نکته اصولی که باید قبل از خرید و فروش بیت کوین بدانید را از دست ندهید تا با عدم آگاهی از آنها دچار ضررهای سنگین در بازار رمز ارزها نشوید.

 

روش دوم: فروش مستقیم

فروش بیت کوین

فروش مستقیم یک روش خوب برای فروش بیت کوین است، زیرا این کار بین یک شخص با شخص دیگر انجام می شود و تا حدودی گزینه ایمن تری است. و شما می توانید این کار را از طریق بسیاری از سایت ها انجام دهید .که بهترین آنها LocalBitcoins یا Paxful  است. نحوه فروش بیت کوین در این سایت ها به این گونه است که  ابتدا شما بایستی در سایت ثبت نام کنید و از شما خواسته می شود هویت خود را تأیید کنید. و پس از انجام مراحل ثبت نام، شروع به نمایش ارزهایی می کنید که می خواهید بفروشید و روش واقعی معامله بستگی به سایت مورد استفاده دارد.

کنترل بین فروشنده و خریدار در سایت اعمال می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ سرقت یا اختلاس رخ نمی دهد و هنگامی که قیمت بین دو طرف توافق شود، سایت به فروشنده هشدار می دهد که او می تواند بیت کوین مورد نظر خود را با قیمت توافق شده به فروش برساند، و پس از موافقت فروشنده با آن، پس از پرداخت وجه مورد نیاز خریدار و ارسال بیت کوین برای او، فروش به پایان می رسد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  چگونه اتریوم بخرم؟ راه و روش های خرید ارز دیجیتال اتریوم

روش واقعی انجام پرداخت به بستر سایتی که با آن معامله می کنید بستگی دارد ، سایت هایی مانند BitQuick با استفاده از انتقال حساب بانکی همه چیز را بصورت آنلاین نگه می دارند.

با این حال ، سایت هایی مانند LocalBitcoin دارای گزینه های بسیار زیاد دیگری هستند ، از جمله MoneyGram ، کارت های هدیه ، پول نقد از طریق پست و حتی پول نقد حضوری.

 

مشکلات احتمالی روش مستقیم

ممکن است سایت در معرض حملات هکری یا سو عملکرد قرار بگیرد ، اما سایت به نوبه خود موظف است در طی آن فرآیند هزینه شده را پس دهد.

شرایط تأیید به این معنی است که شما باید فروش را در نظر بگیرید، اما از آنجا که معاملات به صورت دستی انجام می شود، کمتر خطر ایجاد مشکلات نوسان قیمت را دارید. برای یک فروشنده، هزینه ها کمتر از یک خریدار مسئله ساز می شوند.

اگر بیت کوین را شخصاً برای تجارت نقدی از طریق LocalBitcoin یا گزینه دیگری می فروشید، بسیار مهم است که در یک مکان عمومی تجارت کنید که بتوانید در آن ایمن بمانید. اگرچه چنین مسائلی نادر است، ولی درست مانند انجام معامله حضوری با شخصی که به صورت آنلاین ملاقات کرده اید، تا زمانی که معامله انجام نشود هیچ وقت به شخص اعتماد نکنید.

 

روش 3: فروش از طریق خودپردازهای بیت کوین

یکی از روش ها و نحوه فروش بیت کوین از طریق دستگاه خود پرداز است. علی رغم کمبود دستگاه خودپرداز بیت کوین، می توان از آن در فرآیند فروش استفاده کرد. دستگاه خودپرداز بیت کوین دستگاهی متصل به اینترنت است که از طریق آن می توانید بیت کوین بخرید یا بفروشید، اما گزارش ها حاکی از آن است که نرخ کارمزد بالایی تا 7٪ در هر معامله بالا می رود.

یافتن خودپرداز Bitcoin در نقشه تلفن بسیار دشوار است، زیرا یافتن آن با توجه به نادر بودن آن تاکنون دشوار است. چند دستگاه خودپرداز بیت کوین یک عملکرد خرید و فروش باینری را به شما ارائه می دهند، کد خود را روی دستگاه وارد می کنید و سپس بیت کوین خود را می فروشید.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  صفر تا صد ماشین مجازی اتریوم (Ethereum Virtual Machine)

 

نکات کلی

فروش مستقیم بیت کوین بهترین گزینه برای فرآیند فروش است، اما در مورد فروش به شخصی که نمی شناسید، باید قبل از مراحل فروش آن را بررسی کنید.

اگر برای انجام فروش با شخصی ملاقات کردید، باید او را بررسی کنید، از حمل و نقل عمومی خودداری کنید، هرگز در خانه های شخصی ملاقات نکنید و مقدار زیادی پول نقد به همراه نداشته باشید، مراقب باشید.

محل ملاقات باید بسیار دقیق باشد و می توان پس از اطلاع این موضوع قبل از جلسه به خریدار، یک دوست معتمد را در جلسه همراهی کرد.

فروش از طریق دستگاه خودپرداز بیت کوین ممکن است در ازای هر معامله درصد زیادی برای شما هزینه داشته باشد، زیرا حدود 7٪ از فروش یا خرید واحد به عنوان کارمزد کسر می شود، اما درصد بسیار زیادی است.

سیگنال رایگان خرید ارز دیجیتال در واقع حقیقی است ولی نمیتوان به آن اعتماد چندانی داشت، زیرا این سیگنال توسط فرد متخصص این بازار به دست نیامده و با کمی تحلیل پیش پا افتاده و ساده ارائه شده است. پس بهتر است که از سیگنال های خرید رایگان کریپتو کارنسی برای معاملات خود استفاده ننمایید. اطلاعات دقیقتر در این زمینه را میتوانید در مقاله دکتر سیگنال مطالعه نمایید.

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: میانگین: ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *