0%
شبکه های Lighting چگونه کار می کند؟

 

در زمان های دور استفاده از تلگراف به عنوان موثر ترین و بهترین راه برقرای ارتباط از راه دور بود. برای انجام این کار کاربر باید به اداره پست محلی خود میرفت فرمی را پر می کرد و برای پیام خود با توجه به تعداد حروف هزینه ای پرداخت می کرد. سپس به نزدیک ترین دفتر تلگراف ارسال می شد و از آنجا هم پستچی آن را به آدرس مورد نظر می رساند.

فرستادن پیام های کوتاه به افراد مختلف، توجه عده ی زیادی را به خود جلب کرد و آن ها بابت ارسال این پیام ها باید مبالغی را نیز پرداخت می کردند. این در واقع شبیه وضعیت کنونی بیت کوین است. در این قیاس شبکه ی لایتنینگ شبیه فردی است که می خواهد با شماره گیری سریع و با زدن یک دکمه مثلا 1 با دوست خود صحبت کند و با فشار دادن آن تلفن در حال زنگ زدن باشد.

به بیان ساده تر می توان گفت ایده ی پشت شبکه های لایتنینگ بیت کوین بر این اساس است که ما واقعا نیازی به ثبت تمامی تک تک تراکنش ها در بلاکچین نداریم. منبع

در عوض، شبکه لایتنینگ یک لایه دیگر را به بلاکچین اضافه می‌کند و کاربران را قادر می‌سازد تا کانال‌های پرداخت بین هر دو طرف را در آن لایه اضافی ایجاد کنند. این کانال ها تازمانی که استفاده می شوند، وجود دارند. از آنجایی که این کانال ها بین دو نفر ایجاد شده شده است، ترکنش ها سریع تر انجام می شوند و هزینه ی کارمزد کمتری دارند یا حتی رایگان انجام می شوند.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  روش های رمزگذاری متقارن و نامتقارن

شبکه های Lighting چگونه کار می کند؟

فرض کنید قرار است دانی و جان با هم کار کنند. ممکن است آن ها با هم دوست یا فامیل باشند ولی نکته ی مهم این است که این دو می خواهند با سرعت و در کم ترین زمان برای هم پول ارسال کنند بنا بر این آن ها یک کانال در شبکه ی Lighting ایجاد می کنند.

اول از همه باید آن ها یک کیف پول چند امضایی درست کنند این کیف پول باید کلید های خصوصی داشته باشند و هر کدام به کلید های خصوص خودشان دسترسی پیدا کنند سپس هر دوی آن ها مقدار مشخصی از بیت کوین را به کیف پول خود واریز می کنند.

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 1 میانگین: 1]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *