0%

بهترین روش های تحلیل سیگنال کریپتو کارنسی جهت ترید موفق

روش های تحلیل سیگنال کریپتو کارنسی

روش های تحلیل سیگنال کریپتو کارنسی


دنیای ارزهای کریپتوکارنسی کاملاً مشابه بازار سنتی نیست ، زیرا این صرافی  هرگز بسته نمی شود و دارایی هایی که در معرض خطر هستند ، هنوز بسیار بی ثبات اند.نوسانات بالای بازار برای یک تاجر فصلی یک مزیت محسوب می شود ، اما برای معامله گران تازه کار نیز می تواند کابوس باشد. در این مقاله به ساده ترین شکل ممکن روش های تحلیل سیگنال های کریپتوکارنسی و سیگنال های مربوط به معاملات ارزهای کریپتوکارنسی را توضیح می دهیم .

یکی از بهترین پلتفرم ها برای آموزش تحلیل بیت کوین را میتوان اینستاگرام معرفی نمود که امروز نقش بسیار مهمی در انتشار اخبار و مهم های ارز دیجیتال ایفا مینماید. پیج اینستاگرام تحلیل بیت کوین باید به قدری از افراد سررشته دار پرشده باشد تا شما با نگاهی سطحی بتوانید به علم افراد آن مجموعه پی ببرید. محتواهای مختلفی در صفحات اینستاگرام منتشر میشوند که بهتر است چند مورد از این آموزش ها را در مقاله تخصصی بررسی کنیم.

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

 

در دنیای تجارت، دو نوع سیگنال اصلی وجود دارد

سیگنال های خرید .

سیگنال فروش .

همانطور که از نام آنها پیداست ، این سیگنال ها به تعیین یک نقطه خرید خاص و یک نقطه فروش خاص کمک می کنند.

در کریپتوکارنسی ، سه نوع سیگنال خرید / فروش وجود دارد:

1.کوتاه مدت: تا 2 روز

2.میان مدت: بین 2 روز تا یک ماه

3.بلند مدت: بیش از یک ماه

 

نحوه تعریف نقاط ورود و خروج

تعیین سیگنال خرید و فروش نیاز به دانش تجزیه و تحلیل بازار- به ویژه تجزیه و تحلیل شاخص های مختلف- دارد که تعریف سیگنال خرید یا فروش را ممکن می کند.

استراتژی و ابزار تجزیه و تحلیل بسته به هدف تجارت شما تغییر می کند. با توجه به موقعیت های کوتاه مدت یا بلند مدت معامله، قرار نیست نمودارهای مشابه را با همان شاخص ها تجزیه و تحلیل کنید.

از آنجا که هدف این مقاله این نیست که شما را با نظریه های علمی در مورد روش های تحلیل سیگنال کریپتوکارنسی آشنا کند ، من فقط یکی از معروف ترین شاخص ها را مثال می زنم ، آن RSI تصادفی (شاخص مقاومت نسبی) است.

مطالب پیشنهادی داغ:  تحلیل رفتار بیت کوین وارزهای دیجیتالی برای چیست؟

شاخص فنی RSI برای اولین بار توسط جی  ولز وایلدردر New Concepts in Technical Trading Systems  به سال 1978 توصیف شد.

 

روش های تجزیه و تحلیل سیگنال کریپتوکارنسی

روش های تجزیه و تحلیل سیگنال کریپتوکارنسی

اگر از قبل در بازار معاملات حضور داشته اید، به احتمال زیاد اصطلاحات “تحلیل بنیادی” و “تحلیل تکنیکال” را شنیده اید. این مفاهیم تعریف و پیش بینی ارزش ارز کریپتوکارنسی  را به ذهن می آورد. تقریباً همه معامله گران اتفاق نظر دارند که تجزیه و تحلیل فنی یک تمرین اساسی است که باید از آن استفاده شود

 

درک روش های تجزیه و تحلیل کریپتوکارنسی

ارزهای کریپتوکارنسی، بازار بسیار متغیری را تشکیل می دهند زیرا به اندازه کافی رشد یافته نیستند و از این رو در معرض تغییرات شدید محیطی هستند.

بنابراین ، اگر تصمیم به خرید ارز کریپتوکارنسی دارید، به دانش شناخت بازار ، احتیاط و خرد نیاز دارید. اگر می خواهید سرمایه گذاری کنید ، در حال حاضر ارزهای رمزپایه ای وجود دارد که برجسته هستند.

روش های تجزیه و تحلیل سیگنال کریپتوکارنسی به شما کمک می کند بازار خود را بهتر درک کنید.

چه زمانی باید در یک بازار موقعیت پیدا کنید و چه زمانی باید از همان بازار خارج شوید؟

این سوالی است که تحلیل تکنیکال به آن پاسخ می دهد.

روش های تجزیه و تحلیل سیگنال کریپتوکارنسی ابزاری را برای شناسایی و تفسیر شاخص های بازار فراهم می کنند. بنابراین نقش آن ها تعیین زمان تقریبا دقیق خرید و فروش ارز کریپتوکارنسی است.

به طور کلی ، در تحول قیمت ها دو نوع مرحله وجود دارد: روند و انتظار.

روند: مربوط به مرحله ای از پویایی در قیمت ارز کریپتوکارنسی است. ممکن است یک روند صعودی باشد؛ در این حالت قیمت ارز کریپتوکارنسی افزایش می یابد. یا روند نزولی که دارایی، ارزش خود را از دست می دهد.

رویکرد انتظار و دیدن  مربوط به مرحله تثبیت قیمت است. قیمت ارز کریپتوکارنسی اغلب بین دو خط مستقیم موازی در نوسان است.

یک نمودار معمولی در پایین خطی به نام پشتیبانی دارد. همانطور که از نام آن پیداست ، در این مرحله به عنوان کف قیمت ارز کریپتوکارنسی عمل می کند. و خط بالا را مقاومت می نامند که نقش سقف را بازی می کند. این دو خط می تواند قیمت ارز رمزنگاری شده را در یک دوره کم و بیش طولانی تنظیم کند.

مطالب پیشنهادی داغ:  تحلیل فاندامنتال (Fundamental) چیست؟ + 6 عامل تاثیرگذار تحلیل فاندامنتال

به طور کلی ، هرچه مرحله انتظار و دیدن طولانی تر باشد ، میزان خروج بیشتر است.

خروج از یک مرحله با توجه به دو اِلِمان می تواند انجام شود. سرمایه گذاران بسته به استراتژی خود می توانند سیگنالهای صعودی یا نزولی کریپتوکارنسی را تجزیه و تحلیل کنند.

اغلب تحلیل ها شکسته شدن خط پشتیبانی، یعنی اگر قیمت ارز کریپتوکارنسی زیر خط پایین بیاید ، را به عنوان نشانه ای از فروش تعبیر می کنند. اما در اینجا باید شاخص های دیگری قبل از اتخاذ تصمیم در نظر گرفته شوند.

برعکس ، اگر خط مقاومت شکسته شود ، قیمت ارز رمزپایه بیش از سقف است ، این نیز اغلب موارد به عنوان یک سیگنال خرید دیده می شود. اما توجه داشته باشید ، این سیگنال باید با احتیاط تجزیه و تحلیل شود.

مرحله انتظار و دیدن ساده ترین مثال برای تعریف مفهوم نقطه ورود و خروج است. که در اصطلاح چارمیست ، از آن به عنوان «دامنه» یاد می شود.

بخاطر بسپارید: هدف هر یک از ارقام چارمیست،  تعیین یک نقطه ورود یا یک نقطه خروج است. به همین منظور، خطوط نمودار دربین دو خط موازی تکامل می یابند. این دو خط نمودار خواه مورب باشد (فشرده سازی قیمت) ،خواه مثلثی که می تواند از انواع مختلفی باشد (نزولی ، صعودی یا متقارن) یا به شکل کانال باشد. مهمترین نکته برای معامله گر تازه کار ، نقاط شکست نمودار می باشد.

بسته به نقاط شکست یا پایین آمدن نمودار ، با استفاده از روش های تحلیل سیگنال کریپتوکارنسی این رفتارهای نمودار به شما امکان می دهد که اقدامات مناسب را انجام دهید. علاوه بر این ، تفاوت بین دو خط، به شما امکان می دهد سطح نوسانات بازار را ارزیابی کنید. اگر شکاف بین دو خط افزایش یابد ، به این معنی است که نوسان ارز رمزنگاری در حال افزایش است.

استاپ لیمیت یکی از قابلیت های اساسی صرافی هاست که به شما این امکان را می دهد که با تعیین قیمت توقف و قیمت محدود از ضررهای احتمالی و پیش بینی نشده جلوگیری کنید. بنابراین بهتر است قبل از استفاده از این قابلیت تحلیل بازار و نحوه ی انجام سفارشات استاپ لیمیت را به خوبی یاد بگیرید. بنابر این دلیل، لازم است تا اطلاعاتی در مورد استاپ لیمیت و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

مطالب پیشنهادی داغ:  5 مورد بسیار مهم از اصول و نکات قبل از ترید بیت کوین رابدانید

 

نتایج بستگی به مدت زمان تجزیه و تحلیل سیگنال های کریپتوکارنسی دارد

نتایج روش های تجزیه و تحلیل سیگنال کریتوکارنسی بستگی زیادی به مدت زمان تحلیل آن خواهد داشت. این مدت زمان به طور کلی از چند دقیقه تا چند روز متغیر است. در اینجا ، آماده بودن تاجر مورد توجه قرار می گیرد. هرچه مدت زمان انتخاب شده کوتاهتر باشد ، تاجر باید بهتر بتواند چندین بار در روز منحنی های مختلف نمودار را تجزیه و تحلیل کند.

به علاوه ، این نمودار و تحلیل ها بر قابلیت اطمینان نتایج به دست آمده تأثیر می گذارند. تجزیه و تحلیل سیگنال های کریپتوکارنسی که در یک واحد زمان بسیار کوتاه انجام می شود ، دارای نسبت بالاتری از نتایج اشتباه یا سیگنال های کاذب خواهد بود. برعکس ، یک دوره طولانی تر نتایج قابل اطمینان تری را ارائه می دهد. اما در این صورت ، برای داشتن داده های لازم برای تشخیص یک رقم داده شده ، باید بیشتر منتظر بمانیم.

به عنوان مثال ، برای ترسیم یک خط پشتیبانی یا مقاومت ، حداقل سه نقطه تماس توصیه می شود. و هر چه نقطه ی تماس بیشتر ، بهتر است. در تجزیه و تحلیل سیگنال های کریپتوکارنسی که در مقیاس 15 دقیقه ای انجام شود ، یافتن نقاط تماس آسان تر خواهد بود. با این حال ، مزایای تجزیه و تحلیل مشابه می تواند در یک دوره طولانی تر مانند چند ساعت و حتی چند روز کمتر مشهود باشد؛ اما ، نتیجه تمیزتر و قابل اطمینان تر خواهد بود.

ارزهای دیجیتال یکی از مطمئن‌ترین و بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری حال حاضر به شمار می‌آیند. اما این سرمایه‌گذاری مطمئن و خوب می‌تواند در شرایطی برای شما سوددهی نداشته باشد. تمام افراد برای اینکه بتوانند رمز و رازهای ارزهای دیجیتال را کشف کرده و و به سوددهی برسند، ملزم به تحلیل سیگنال ارز دیجیتال می‌باشند. حال با این سوال رو به رو هستیم که سیگنال ارز دیجیتال چیست؟ برای دریافت پاسخ این سوال، پیشنهاد میکنیم تا مقاله تخصصی دکتر سیگنال که در این زمینه برای شما تالیف شده است را مطالعه نمایید تا به پاسخ سوال سیگنال ارز دیجیتال و بیت کوین چیست برسید.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 2 میانگین: 3]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *