0%

معرفی انواع توکن های پر طرفدار دیفای و کاربرد و مزایای این توکن ها

توکن های پرطرفدار دیفای

از زمان شروع به فعالیت بلاک چین دنیا شاهد پیشرفت هایی بسیار بزرگی در امور مالی بود، معرفی توکن های دیفای (Defi) که در سال‌های اخیر جزو یکی از مشهورتری فعالیت های اخیر دنیا به حساب می آید،در این صورت این فعالیت ها به طور کامل دیدگاه مردم را نسبت به تشکیلات اقتصادی،بانک ها و همچنین دولت تغییر داده و تمامی مردم به چشم دیگری بانک ها و دولت را می نگرد، امروزه بسیاری از مردم به تحقیق هایی در مورد معرفی معروف ترین توکن های دیفای می پردازند و مفهوم آن ها آشنا می شود،در این حال ما هم میخواهیم در ادامه این مقاله  به معرفی انواع توکن های پرطرفدار دیفای بپردازیم.

اما قبل از معرفی توکن های معروف دیفای شما را با با مفهوم توکن آشنا خواهیم کرد. در حال از کلی به تو تنهایی اطلاقی گفته خواهد شد که بتوان از آنها در فضاهای مختلف امور مالی و همچنین مکان های غیر متمرکز استفاده کرد در واقع به این نوع عملکرد هایی گفته می شود که کارگردان های مختلفی با خود به همراه دارد.

 

معرفی توکن های پرطرفدار دیفای

در حالی که توکن های دیفای توانسته اند با همکاری های جاو کن فعالیت های بسیار خوبی تقاضای بازار ارز دیجیتال را بالا ببرند و آنها را در دسترس مردم قرار دهندو معروف ترین توکن های پرطرفدار دیفای را به شما معرفی کنند که این مسائل دارای ریز نکته های بسیاری می باشد که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

۱.پروتکل اِی وی اِی ایبا توکن اِی اِی وی ای .

۲.پروتکل اس وای ان تی اچ ای تی آی ایکس با توکن اس ان ایکس.

 

البته شما باید بدانید که این دو توکن به دلیل استفاده بسیاز ازشان جز توکن های پر طرفدار به حساب می آیند و ممکن است توکن های دیفای معروف دیگری باشند که استفاده ی زیادی ازشان می شود اما به عنوان توکن های پر طرف دار به حساب نیایند.

انجام امور بانکی از جمله گرفتن وام و معاملات مالی معمولا به صورت متمرکز و از طریق بانک‌ها و موسسات مالی انجام می‌شود. روی کار آمدن بلاک چین سبب گشت که بسیاری از این امور به صورت کاملا غیر متمرکز و بدون دخالت سازمان و یا ارگان خاصی انجام شود. به برنامه‌های کاربردی که بتوان با استفاده از آن‌ها امور مالی را به صورت کاملا غیر متمرکز پیش برد، دیفای گفته می‌شود. از آن جایی که در سال‌های اخیر احتمال کلاهبرداری موسسات مالی و بانک‌ها افزایش یافته است، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که امور مالی خود را به صورت غیر متمرکز و با استفاده از دیفای پیش ببرند.

 

دیفای چیست!؟

دیفای یا همان امور مالی غیر متمرکز به دسته از برنامه‌های کاربردی اشاره می‌کند که می‌توانند امورمالی مهمی چون دریافت وام امورات مالی را به صورت غیر متمرکز و بدون نیاز به واسطه انجام دهند، به طور دیگر می‌توانم بگویم که دیفای یک پروژه نیست بالعکس یک نوع اکوسیستم صدها پروژه گوناگون می باشد که همه آنها خدمات مالی غیر متمرکز را به افراد ارائه می دهند .زمان زیادی است که بانک ها و سازمان های متمرکز بر دنیای مالی تسلط زیادی دارد اما امروزه اگر بخواهیم وام بگیریم یا خرید و فروش محصولی  را انجام دهیم مجبوریم   مالیات های خود را پرداخت نموده و مجبور است با دولت‌های دیگر و همچنین سازمان‌های مختلف مراجعه کنیم در تمام جهان مردم هر لحظه به دولت‌های مختلف خود اعتماد می کنند و  با این فرض زندگی می کنند که  دولت ها پاک می باشند به آنها ارزش بسیار قابل هستند.اما تاریخ در زمان های بسیار خوب به بسیاری از افراد نشان داده است که واسطه های متمرکز می توانند مرتکب به مشکلاتی برای مردم شود اما حوزه امور مالی غیر متمرکز توانایی ایجاد فساد و هرگونه مشکلات دیگر را در خود کاهش می دهد که مردم بتوانند به راحتی به آنها اعتماد کند.در واقع زمانی که شما در مورد توکن های دیفای صحبت می کنیم دقیقاً به توکن‌های غیرمتمرکز مالی اشاره می کنیم که بسیاری از افراد از این روش استفاده های بسیاری می‌کنند در ادامه ما می‌خواهیم به توضیحاتی در مورد  معرفی توکن های معروف دیفای بپردازیم.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  بهترین پیج اینستاگرام آموزش بیت کوین

 

توکن چیست؟

در واقع توکن در سیستم بلاک چین به نوعی دارایی گفته می شود،که قابلیت مبادله و همچنین انتقال دیجیتالی را به این افراد فراهم می سازد. به طور ساده می‌توان بگوییم که توکن ارزشی را به وجود می‌آورد که یک سازمان به آن ارائه می‌کند؛اما مفهوم رمز ارز اگر به توکن بپیوندند-باید اضافه کنیم که ارزش آن ها را گروهی می پذیرند و در بلاک چین پشتیبانی می‌کند.

اما شما باید بدانید که توکن ها بر روی بلاک چین تعریف می شود و بر اساس کاربرد شان میشود استفاده کرد و دسته‌هایی مختلف و همچنین کاربرد های گوناگون تقسیم بندی کرد. امروزه بلاک چین و همچنین اتریوم میزبان توکن ها با ویژگی های بسیار زیاد می باشد که در این صورت ویژگی دیگری در تعریف توکن ها به اضافه می‌شود که آن ویژگی بی‌نیازی آن به بلاک چین اختصاصی می باشد، اما در اینجا یک نکته قابل توجه است و آن این باشد توکن ها متمایزی با کوین دارند که اون نقطه متمایز بسیار محبوب می باشد. در حالت کلی یک کوین به طور حتم نمیتواند توکن قلمداد باشد اما حتماً هم نمیتوان یک کوین را به عنوان توکن به حساب آوریم. عنوان نه مثال متوان بگویم که هر شرکتی می‌تواند در بلاک چین اتریوم اختصاصی خود را داشته باشد اما اینطور کنار ارزش کوین های اصلی را نخواهند داشت و فقط برای پرداخت و یادگیری می‌توان از آنها استفاده نمایید.

سازمان های تولید کننده میتوانند دو دو توکن را در کنار هم  در چارچوب استراتژی کسب و کارها  تولید کردند تا از این طریق تعامل بین کاربران را افزایش دهند.در این حالت توکن ها  بیشتر به صورت جذب سرمایه اولیه به دست مردم استفاده می‌شوند و ایجاد توزیع فروش و گردش را در عرصه اولیه به کاربران ارائه خواهند داد.اما شما باید بدانید که توکن ها در بعضی از زمان ها در نقش های دیگری ظاهر می‌شوند و بستر توسعه پروژه‌ها را برای تمامی افراد فراهم می سازد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  چگونه اتریوم بخرم؟ راه و روش های خرید ارز دیجیتال اتریوم

تفاوت ارز دیجیتال و توکن، می‌تواند در فهماندن معنی صحیح توکن شما را یاری رساند. توکن‌ها نیز مانند ارز دیجیتال، نوعی دارایی به حساب می‌آیند و معمولا از طریق ICOها در میان مردم توزیع می‌شوند. افرادی که صاحب توکن هستند، می‌توانند در فعالیت‌هایی شرکت کنند که شرکت در آن‌ها مستلزم داشتن توکن می‌باشد. بر خلاف ارزهای دیجیتال که روی شبکه خود(به عنوان مثال بلاک چین)، فعالیت می‌کنند، توکن‌ها روی پلتفرم دیگری به فعالیت می‌پردازند.

 

مزایای مهم دیفای چه میباشد!؟

دنیای مالی معمولی به نهادهایی چون بانکها و دادگاه‌ها وابسته می‌باشد که برنامه‌های دیفای هیچ گونه واسطه یاران داوری نیازمند نخواهند بود.

 این کد برنامه نویسی می باشد که چگونگی حل و فصل اختلافات را به شما نشان می دهد و از همه مهم در کاربران  به دارایی‌های خود کنترل و نظارت دارد

 در حالت کلی می‌توان بگوییم که هیچ وقت نمی تواند توکن های شما را به طور کامل مصادره کند و بر امور مالی زندگی شما به طور کامل نظارت داشته باشد .

 از معاملات  شما با دیگر افراد جلوگیری کند چون در این شبکه  همه این موارد به همه معاملات به طور شفاف صورت می‌گیرد.

 

توکن بهادار

در واقع توکن بهادار همانند سهام عمل خواهد کرد. چون ارزش   دارایی هایی به غیر از خودش به دست می آورد و زیر نظر سازمان های دولتی در حال انجام فعالیت می‌باشد و از قوانین ت گرفته پیروی می کنند در این صورت اگر شرکت نتواند وعده هایش را عملی سازد و در اجرای پروژه‌ها با شکست روبه‌رو شود مراجع قانونی آنها را پیگیری خواهند کرد که این دسته از توکن ها از نظر حاشیه بسیار پیشرو هستند.

 

توکن های کاربردی

توکن های کاربردی به خرید سهام و همچنین مشارکت در سود و زیان شرکت ها شباهتی نخواهد داشت. در واقع مالک توکن های کاربردی به نسبت میزان توکن های در اختیارش در آینده از خدمات محصولات شرکت های دیگر بهره مند خواهد شد ،این ها تفاوت های دیگری در این دسته توکن ها با دیگر توکن‌های چون بهادار وجود دارد که به طراحی آنها نیز بستگی دارد در حالت کلی توکن های کاربردی می توانند اجزای مختلفی تشکیل شود که در این صورت برای توکن های بهادار معاف خواهند شد به عنوان مثال می‌توان بگویم که توکن‌های کاربردی را همانند پیش فروش محصولات چون بازی ها ویدیو و دیگر وسایل می‌توان در نظر بگیریم که استارتاپ به این حوزه بلاک چین این امکان را می دهد که محصولات و همچنین خدمات را پیش فروش کنیم و از طریق این محصولات سرمایه بسیار زیادی را جذب نماید بهترین روش علاقه بسیار زیادی برای جذب سرمایه مشتریان آینده و همچنین محصولات استارتاپ وجود دارد که بسیار حالت های خوبی را به همراه دارد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  هک شدن بلاک چین به چه صورت امکان پذیر میباشد؟

 

توکن های پرداخت

در واقع توکن های پرداخت کارکردی به جز پرداخت برای محصولات و همچنین خدمات در خود ندارند و بسیاری از کاربران با خرید آن ها می توانند در فضای اینترنت محصولات و همچنین خدماتی را دریافت کنند، ارزش این دسته از توکن ها نوسان در خود جای نداده و بیشتر ارزش یکسانی دارند که در ادامه بیشتر در مورد آن ها و معرفی توکن های پرطرفدار دیفای صحبت خواهیم کرد.

 

توکن های سهامی

در حالت کلی به توکن های سهامی مجموعه‌ای از توکن ها گفته می شود که نشان دهنده سهام یک شرکت می باشند این دسته از توکن ها همانند توکه های بهادر عمل خواهند کرد با این تفاوت که فقط در شرکت ها ارائه خواهند شد و دیگر در مکان‌های مختلف اعتباری ندارد و همچنین تابع قوانین خاصی نخواهند بود در این صورت بسیار تعداد کمی از شرکت‌ها برای توضیح توکن های سهام به منظور جذب سرمایه تلاش خواهند کرد چون عمومی از آنها چنان به این توکن ها  تنها اعتقادی ندارد و بیشتر از توکن های مختلف دیگر استفاده می کنند.

در آخر شما باید بدانید که تمامی توضیحات دیفای و توکن ها به هم متصل شدند که شما به طور راحت تر بتوناید با مفهوم آنها آشنا شوید که ما در این مقاله در مورد آنها توضیحاتی را به شما ارائه دادیم و مطالبی را در مورد معرفی توکن های پرطرفدار دیفای را برای شما توضیح دادیم. امیدوار هستیم بتوانید از مطالب این مقاله اطلاعات بسیار خوبی را به دست آورده باشید.

 

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

 

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 2 میانگین: 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *