0%

صفر تا صد رابطه تلگرام و بلاک چین را به طور کامل بخوانید

تلگرام و بلاک چین

از آنجاییکه میدانید پیام رسان تلگرام جزء محبوب ترین اپلیکیشن ها و برنامه های پیام رسان در جهان بوده است، در این صورت بسیاری از افراد حواشی و خبرها پیرامون خود را از طریق تلگرام دنبال می کنند، اما در اینجا سوالی که پیش می آید این است که تلگرام و بلاک چین چه ارتباطی به هم دارند در ادامه این مقاله ما قصد داریم که شما را با ارتباط تلگرام و بلاک چین آشنا سازیم.

 

انجام امور بانکی از جمله گرفتن وام و معاملات مالی معمولا به صورت متمرکز و از طریق بانک‌ها و موسسات مالی انجام می‌شود. روی کار آمدن بلاک چین سبب گشت که بسیاری از این امور به صورت کاملا غیر متمرکز و بدون دخالت سازمان و یا ارگان خاصی انجام شود. به برنامه‌های کاربردی که بتوان با استفاده از آن‌ها امور مالی را به صورت کاملا غیر متمرکز پیش برد، دیفای گفته می‌شود. از آن جایی که در سال‌های اخیر احتمال کلاهبرداری موسسات مالی و بانک‌ها افزایش یافته است، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که امور مالی خود را به صورت غیر متمرکز و با استفاده از دیفای پیش ببرند.

 

بلاک چین چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با تلگرام‌ و بلاک چین اطلاعاتی کسب  کنیم بهتر است که مفهوم بلاک چین را به زبان ساده بیان کنیم. بلاک چین در واقع به معنی زنجیره بلوکی شناخته می شود، یک نوع فناوری ارتباطی جدید نیز به حساب می آید ، با به وجود آمدن بلاکچین تحولات بسیار زیادی در دنیای امروزی فناوری اطلاعات ایجاد شده است.

پایه و اساس فناوری بلاک چین بر روی محاسبات غیر متمرکز بنا شده است به طور کلی می توان  بگوییم که این فناوری نیاز به یک مرجع قانونی یا بنیانگذار ندارد و افرادی که در این شبکه در حال فعالیت می باشند به عنوان امنیت بلاک چین به حساب می آید.

به عبارتی در سیستمهای متمرکز همیشه یک نهادی یا سرور وجود دارد که اطلاعات بر روی آن ذخیره خواهد شد و هر کاربری بخواهد با اطلاعات دسترسی پیدا کند باید از آن نهاد یا سرور اجازه بگیرد و یا درخواست به آنها ارسال کند و سپس سرور آن را تایید و هویت سازد ،در آخر اطلاعات در اختیار آن شخص قرار خواهد گرفت.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  از زمزمه هایی برای تولد بلاک چین تا تولد طلای الکترونیکی

اما در شبکه بلاکچین غیر متمرکز این نهاد یا سرور حذف شدند و اعضای شبکه خودشان عملیات ارسال و تایید هویت  را انجام می دهند به عبارت دیگر می توان گفت که در زمانی یک کاربر قصد این را دارم که قسمتی از اطلاعات را بازبینی کند باید یک درخواست به تمامی کاربرانی که در این شبکه در حال فعالیت می باشند بفرستد و پس از تایید درخواست توانایی بازبینی اطلاعات را دارد.

در این صورت مشکلاتی که در ارتباطات امروزه در سیستمهای متمرکز وجود دارد با به کارگیری پلاک چین کاملا رفع شده و این شبکه با به کارگیری سیستم ها و همچنین افزایش تعداد گره ها و اعضا عملکرد و خود را قدرتمند تر نشان داده است.

 

بلاک چین اولین بار پس از گسترش بیت کوین به میان آمد و ارز دیجیتال برای ثبت اطلاعات کاربران از این سیستم کمک گرفت؛ پیشنهاد دکتر سیگنال به شما، مطالعه مقاله “بلاک چین چیست؟” میباشد تا در این مقاله بتوانید با اطلاعات بسیار مفیدی که با شما در میان میگذاریم، به پاسخ این سوال برسید و بتوانید با دیدگاهی وسیعتر در این حوزه به فعالیت بپردازید.

 

تلگرام و بلاک چین

بلاک چین تلگرام چیست!؟

حال که با مفهوم بلاکچین آشنا شدیم میتوانید در خصوص رابطه تلگرام و بلاک چین نیز اطلاعاتی را کسب کنید.

در کشور ما معمولا زمانی که موضوع تلگرام و بلاک چین به گوش رسید پس از مدتی تلگرام به طور رسمی فیلتر شد و از دسترس تمام مردم ایران خارج شد، در آن زمان شایعات بسیار زیاد در خصوص تلگرام و بلاک چین ایجاد شد که روز به روز به این شایعات دامن زده شد برای مثال برخی از شایعات این بود که نسخه بلاک چین تلگرام باعث نمی شود که عملکرد بحث فیلترینگ به کامل منتفی شود و دیگر فیلترینگ بر روی تلگرام و بلاکچین اثری نگذارد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  امنیت بلاک چین یا شبکه بلاک چین چگونه تامین میگردد؟

اما این شایعاتی که در مورد تلگرام و بلاک چین به وجود آمد پایه و اساس علمی نداشتند قرار بود به کار گرفته شود ربطی به فیلترینگ تلگرام یا نبودن فیلتر اینستاگرام نداشت استفاده از فناوری بلاک چین در زیرساخت های مالی خود بود تا بتواند در این صورت به اهداف خود نزدیک شود به عبارتی  او ان به معنای شبکه است اینگونه باعث شده که این شرکت بتواند در مسیر ارائه ارز های دیجیتال و ارائه پلتفرم و بحث برنامه های غیر متمرکز را روی کار بیاورد تی اون ان  می ‌توان گفت که اپلیکیشن تلگرام زمینه مالی برای ساختن اپلیکیشن های غیر متمرکز ای چون بلاک چین بوده است.

 

ویژگی های بلاک چین تلگرام

شبکه تی او ان  تلگرام دارای ویژگی های مختلفی است که در ادامه این مقاله می‌ خواهیم تعدادی از این امکانات را نام ببرید. تلگرام با معرفی بلاک چین ساخته شده خود به دنبال ارائه یک ارز رمزپایه یا دیجیتال بوده که پیش از آن تلگرام را به نام گرام می شناختند.

این ارز رمزپایه تلگرام در واقع بخش بسیار مهمی از تلگرام را پوشش میدهد در این صورت بسیاری از تراکنش های مالی به طول فعالیت شبکه تلگرام با استفاده از این ارز ها انجام می‌ شد برای دنبال کننده های خبر ارز دیجیتال باید گفت که شبکه تلگرام همچون شبکه بلاک چین اتریوم میباشد که می تواند بستری برای فعالیت دیگر شبکه ها و اپلیکیشن های غیر متمرکز به حساب آید.

تمام این مزیت ها باعث شده تا تلگرام و بلاک چین از اهمیت ویژه‌ ای در میان سایر شبکه ‌های بلاکچین برخوردار شود و از آنجا که برنامه پیام رسان تلگرام  محبوبیت بسیار بالایی در بین مردم دارد.

با اینکه هنوز شبکه بلاک چین آن را معرفی نکرده بود اما از پیش زمینه های بسیار عالی برخوردار شد.

این پیش زمینه های عالی باعث شد که در سال گذشته در جریان یک آی سی او و بسیاری از توکن های ارز دیجیتال تلگرام به مبلغی تقریبا یک و هفت دهم میلیارد دلار پیش فروش شوند و سرمایه بسیار زیادی به شبکه تلگرام برسد. در حالت کلی تلگرام و بلاکچینی یا همان بلاک چین تلگرام اهداف بسیار زیادی را دنبال می ‌کند که در ادامه ما به چند نمونه از آنها اشاره خواهیم کرد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  زبان برنامه نویسی بلاک چین چیست؟ آیا تنوعی در این زبان ها وجود دارد؟

 

طراحی معماری چند بلاک

طراحی یک شبکه کاملا مقیاس پذیر

 و سریع ارائه ارز دیجیتال گرم

ارائه بستری برای اپلیکیشن های غیر متمرکز

 ذخیره سازی توزیع شده لایه های سرویس‌ دهی طرف سوم ارائه فرم های ریز پرداختی

 

زمان ارائه شبکه بلاک چین تلگرام

در خصوص زمان ارائه تلگرام بلاک چین هنوز زمان مشخص و دقیق ارائه نشده است و به همین دلیل باعث شد شایعات پیرامون این قضیه بسیار زیاد شوند اطلاعات و نظراتی که از صفحه رسمی تلگرام و مدیر ارشد آن آقای پاور دورت به دست رسیده است می ‌توان چنین انتظاری را از شبکه تلگرام داشت که حداکثر سال ۲۰۱۹ این شبکه به جهان معرفی شود اما دیگر منابع تاریخ های نزدیک ترین راه برای رخ دادن این اتفاق بیان شده است که برای نمونه می توان تاریخ اکتبر ۲۰۱۹ را نام برد.

در آخر میتوان  گفت که تلگرام و بلاک چین توانایی گسترش بسیار زیادی را نسبت به حال حاضر دارد اما ممکن است در سال های آینده اتفاقات بسیار صیادی در مورد بلاک چین تلگرام رخ دهد.

 

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

 

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: میانگین: ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *