0%

3 مورد از بهترین راه‌های در امان ماندن از تله گاوی چیست؟

بهترین راه‌ها برای در امان ماندن از تله گاوی چیست؟

بهترین راه‌ها برای در امان ماندن از تله گاوی چیست؟


وجود تله‌های از جمله تله گاوی در تحلیل‌های تکنیکال می‌تواند موجب ضرر سرمایه‌گذاران حوزه ارزهای دیجیتال شود. تله گاوی چیست؟ این شاید سوالی باشد که پس از خواندن جمله اول در ذهنتان نقش بسته است. تله گاوی زمانی رخ می‌دهد که نمودارهای قیمتی به سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد که روند بازار رو به رشد است و قیمت ارز دیجیتال روندی صعودی به خود گرفته است؛ اما در هیمن شرایط ناگهان روند نزولی قیمت مجددا آغاز می‌شود و تریدرهای را به دام می‌اندازد. این تله می‌تواند ضرر و آسیب‌های بسیاری را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها به ارمغان آورد. به همین خاطر اگر در این حوزه فعالیت می‌کنید بهتر است به خوبی با ان مفهوم آشنا باشید تا بتوانید ترید موفقی را تجربه نمایید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با تله گاوی، بهترین راه مواجهه با آن و همچنین بهترین راه‌ها برای در امان ماندن از تله‌های گاوی با شما در میان بگذاریم.

واژه‌نامه ارزهای دیجیتال دارای گستردگی بسیار زیادی دارد و بسیاری از سرمایه‌گذاران این حوزه نیز با تمام مفاهیم و اصطلاحات ارز دیجیتال آشنایی ندارند و تنها اصلی‌ترین مفاهیم را می‌شناسند. البته همین اصلی‌ترین مفاهیم نیز برای شروع کار می‌توانند کافی و تاثیرگذار باشند. این مفاهیم را در مطلب اختصاصی سایت به طور کامل بیاموزید.

 

تله گاوی چیست؟

تریدرها و سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال برای اینکه بتوانند ترید موفقی داشته باشند و در بهترین زمان ممکن اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال خود نمایند، ملزم به تحلیل تکنیکال و فاندامنتال می‌باشند. تحلیل‌های تکنیکال در بسیاری از موارد کمک شایانی به تریدرها برای داشتن ترید موفق می‌کنند، اما همین تحلیل‌های کارآمد با وجود تله‌هایی ممکن است ضرر و زیان بسیاری را برای آن‌ها به ارمغان آورند. تله گاوی یکی از همین تله‌های زیان بار به حساب می‌آید که افراد بسیاری را در دام می‌اندازد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  وب مانی چیست؟ اصلی ترین کاربردهای وب مانی کدامند؟

این تله زمانی اتفاق می‌افتد که تریدر یا سرمایه‌گذار تصور کند که روند نزولی قیمت ارز دیجیتالش به پایان رسیده است پس در نتیجه اقدام به خرید سهام می‌کند، اما در همین حالت تله گاوی آن‌ها را به دام می‌اندازد و روند نزولی قیمت ارز دیجیتال ادامه می‌یابد. پس تریدرها و سرمایه گذاران متضرر می‌شوند.

برخی تله گاوی را تحت عنوان «الگوی شلاقی» نیز می‌شناسند. این تله به نوعی سیگنال نادرست در معاملات و تحلیل‌ها تکنیکال است و زمانی اتفاق می‌افتد که خریداران ارزهای دیجیتال نتوانند از روند صعودی قیمت آن حمایت نمایند. در نتیجه قیمت رو به پایین ادامه خواهد یافت و ضرر و زیان بسیاری را برای سرمایه‌گذاران به همراه خواهد داشت.

کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتالی به اوج خود رسیده است، طرح پانزی را می‌توانیم نوعی عملیات کلاهبردارانه معرفی کنیم. ممکن است جایی اقدام به سرمایه‌گذاری کنید و به شما وعده‌ی سودهای تضمینی و بسیار بالا داده شود. در این صورت احتمال بسیار بالا با کسانی مواجه هستید که می‌خواهند با استفاده از طرح پانزی کلاه بزرگی بر سر شما بگذارند. راه های شناخت طرح پانزی میتواند از بهترین مقالات تخصصی در زمینه کلاهبرداری باشد که در این مقاله به شما راه های شناخت این طرح را آموزش خواهیم داد.

 

بهترین راه مواجهه با تله گاوی چیست؟

حال که با مفهوم تله گاوی آشنا شدید، شاید برایتان سوال باشد که اگر با تله گاوی برخورد کردیدف باید چه واکنشی نشان دهید تا ضرر و آسیب کمتری وارد شود؟ در پاسخ باید بگوییم که لازم است علائم هشداردهنده تله گاوی را بشناسید و قدرت تشخیص این علائم را داشته باشید. یکی از اصلی‌ترین علائم تله گاوی، کاهش حجم معاملات می‌باشد. در صورتی که با علائم این تله مواجه گشتید، بهترین راه برای شما این است که به سرعت از معامله خارج شوید.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  آیا بدست آوردن بیت کوین رایگان ممکن می‌باشد؟

به طور کلی بازار ارزهای دیجیتال با فراز و فرودهای بسیاری همراه است و همین موضوع سبب گشته که تصمیمات بسیاری از روی احساسات گرفته شود و نتایج و ضررهای بسیاری را برای تریدرها و سرمایه‌گذاران به همراه داشته باشد. به همین خاطر بهتر است در ابتدا با تمام اصول تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال آشنا شوید و سیگنال‌های ارز دیجیتال را به درستی بررسی نمایید و سپس با علائم و نشانه‌هایی که تله‌های گاوی دارند، آشنا باشید تا در صورت مواجهه با آن‌ها بهترین واکنش را نشان دهید و به خوبی با آن مواجه شوید تا بازار ارزهای دیجیتال و ترید آن‌ها زیان‌های جبران ناپذیر برایتان در پی نداشته باشد.

 

بهترین راه‌ها برای در امان ماندن از تله گاوی چیست؟

بهترین راه‌ها برای در امان ماندن از تله گاوی چیست؟

 

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، بهترین راه برای مواجهه با تله گاوی این است که به سرعت از معامله خارج شوید. حال قصد داریم راه‌هایی را به شما معرفی کنیم که از طریق آن‌ها بتوانید از تله‌های گاوی در امان بمانید. همانطور که گفتیم یکی از اصلی‌ترین راه‌ها برای تشخیص تله گاوی، بررسی حجم معاملات می‌باشد. در اکثر مواقع اصلاحات ناگهانی قیمت‌ها که تغییری در حجم معاملات ایجاد نمی‌کنند، تله هستند و باید ماقب آن‌ها باشید و طبق آن‌ها معامله‌ای انجام ندهید. برخی دیگر از اصلی‌ترین روش‌ها برای در امان ماندن از تله گاوی به شرح زیر هستند:

  • شاخص قدرت نسبی یا RSI را بررسی کنید

RSI شاخصی است که بین 0 تا 100 در نوسان است. در صورتی که این شاخص زیر 30 باشد، نشان‌دهنده شرایط فروش بیش از حد است و مقدار بالای 70 آن شرایط خرید بیش از حد را نشان می‌دهد. واگرایی این شاخص نان می‌دهد که حرکت قیمت ارز دیجیتال شما کند است پس می‌تواند منجر به حرکت معکوس قیمت در جهت مخالف شود. با استفاده از این شاخص می‌توانید تله‌ها را شناسایی کرده و از آن‌ها در امان بمانید.

  • بررسی اخبار را فراموش نکنید

بررسی اخبار در هر شرایطی می‌تواند تاثیر به سزایی بر ترید داشته باشد. بسیاری از افرادی که به تازگی وارد بازار ارزهای دیجیتال شده‌اند و به ترید می‌پردازند، از اهمیت اخبار اطلاع ندارند و از روی احساسات تصمیمات اشتباه می‌گیرند. اگر با حرکت ناگهانی قیمت ارز دیجیتال مواجه شدید و حجم معادلات متوسطی را شاهد بودیدف حتما پیش از اقدام برای تریدف اخبار حوزه آن ارز دیجیتال را به دقت بررسی نمایید.

  • از سفارشات حد ضرر کمک بگیرید

موفق‌ترین تریدرها نیز می‌توانند شاهد ضرر و زیان بسیار زیادی باشند و حتی اگر از بازار ارز دیجیتال خود مطمئن باشید نیز این بازار می‌تواند خلاف انتظار شما پیش رود. استفاده از سفارشات حد ضرر می‌تواند از ضرر بیش از حد شما جلوگیری کند. استفاده از حد ضرر باعث می‌شود که در استراتژی معاملات خود ضررهای احتمالی را در نظر بگیرید و انتظار نداشته باشید که بازار همیشه مطابق انتظار شما پیش رود.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  کلید خصوصی بیت کوین چه تفاوتی با کلید عمومی دارد؟

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: میانگین: ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *