معروف ترین انواع روش های ترید بیت کوین که قبل از ورود باید بشناسید

معروف ترین انواع روش های ترید بیت کوین که قبل از ورود باید بشناسید

ترید ارز دیجیتال به معامله و خرید و فروش بیت کوین و انواع ارز دیجیتال گفته می ‌شود، در واقع هدف اصلی ترید انواع ارز دیجیتال دریافت سود از معاملات می باشد، اما شما باید بدانید که افراد معامله گر یا همان تریدر ها با هدف کسب سود از نمودار های قیمتی اخبار بازار و رویداد های آتی بازار را خواهند سنجید و از آنها استفاده می ‌کنند. ترید بیت کوین که یکی از معروف ترین ارز های دیجیتالی است یکی از معروف ترین مباحث فضای اینترنت امروز است که ما در این مقاله قصد داریم شما را با آموزش ترید بیت کوین آشنا سازیم و  بگوییم  که شما چگونه می ‌توانید یک  ترید موفق در بازار بیت کوین داشته باشید.

 

ترید چیست؟

طبق سخنان بعضی از سایت ها در زمانی که صحبت از ترید بیت کوین و معاملات در ارز دیجیتال خواهد شد منظور، دادن چیزی یا کالایی و گرفتن ابزار و کالای دیگر می باشد. بطوری که  فرد کسانی را در نظر بگیرید که بیت کوین می خرند تا آن را با امید و بیشتر افزایش قیمت دهند و در آینده به قیمت بسیار بالاتری آنها را بپوشاند در این صورت آن افراد پول داده و بیت کوین خریداری کردند.

کسانی که قصد ترید بیت کوین را داشته باشند، حتی اگر در این حوزه با تجربه و متخصص شده باشند نیز همیشه به تحلیل‌هایی برای ترید بیت کوین نیاز خواهند داشت. آگاهی نسبت به این نکات می‌تواند آینده تریدرها را تغییر دهد. 5 مورد از اصول و نکات قبل از ترید بیت کوین رابخوانید تا بدون دانستن این نکات اقدام به ترید بیهوده و ضررساز نکنید.

 

تریدر چه کسی است؟

تریدر یا همان معامله گر ها با استفاده از نمودار خوانی و دنبال کردن انواع اخبار های مختلف به دنبال سود بسیار خوبی از خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال یا بیت کوین باشند، در واقع این فعالیت ها می تواند از جانب اشخاصی برای خود یا فرد دیگر سازماندهی شود و تفاوت اصلی بین تریدر برای یک سرمایه گذار وجود دارد، آن است که مدت زمانی که افراد برای انجام سود دهی مشخص کردند ممکن است با هم متفاوت باشد، در واقعاً ترید بیت کوین می تواند یکی از بهترین گزینه‌ ها برای سرمایه گذاران یا حتی معامله گران به حساب آید. در حالت کلی تمامی سرمایه گذاران چشم انداز بسیار طولانی مدت را در نظر خواهند گرفت اما بسیاری از افراد برای ترید بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال مدت زمان بسیار کوتاه را انتخاب می ‌کنند تا بتوانند  سود دهی خود را بالا ببرند.

 

یافتن صرافی ارز دیجیتال معتبر و خرید و فروش بیت کوین، راه رسیدن به سود دهی بیت کوین نمی‌باشد و پیش از اقدام به انجام معاملات باید نسبت به نکاتی آگاهی داشته باشید و در صورت عدم آگاهی نسبت به این نکات با مشکل و یا حتی ضرر مواجه خواهید شد. 3 نکته اصولی که باید قبل از خرید و فروش بیت کوین بدانید را از دست ندهید تا با عدم آگاهی از آنها دچار ضررهای سنگین در بازار رمز ارزها نشوید.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  شاخص یا اندیکاتور RSI چیست؟

 

ترید ارز دیجیتال

در حالت کلی ترید یا معامله انواع ارزهای دیجیتال یا ترید بیت کوین به مناسبت از استفاده نوسانات بازار اخبار و رویدادهای مختلف به کارگیری و استفاده خواهد شد، ابزار کار معامله گر ها در واقع با سرمایه گذاری های متفاوت صورت خواهد گرفت_ برای مثال بسیاری از معامله گر ها بیشتر از صرافی های آنلاین برای خرید و فروش ارز های دیجیتال خود استفاده میکند یا ارزهای بسیاری از افراد را به نوعی دیگر تبدیل خواهند کرد، شما باید بدانید، نگهداری انواع دارایی های ارز دیجیتال ممکن است متفاوت باشد و در مقابل ریسک کاری که انجام می دهید و صراحت بیشتری را به همراه داشته باشد؛ اما بسیاری از افراد سرمایه‌ های ارز دیجیتال خود را در کیف پول های کاغذی سخت افزاری یا نرم افزاری نگهداری می کنند.

در واقع ترید کردن ارزهای دیجیتال نیازمند تحلیل های قیمت های متفاوت در بازه های مختلف زمانی می باشد، که نیازمند یادگیری دانش تحلیل های تکنیک ها و یا فاندامنتال است _که هر کدام از آنها دارای مزایا و معایبی می باشد؛ اما ترید بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی در واقع قادر به شناسایی تمامی فرصت ‌های بازار میباشد و تمامی فرصت ‌ها در همه مواقع در اختیار این افراد قرار خواهند گرفت.

 

برای سرمایه گذاری در بازارهای ارز دیجیتالی، اولین قدم ثبت نام در یکی از صرافی های معتبر متمرکز یا غیرمتمرکز میباشد. فرض کنید شما میخواهید در بورس ایران سرمایه گذاری و یا خرید و فروش کنید، اولین قدمی که باید بردارید، ثبت نام در یکی از کارگزاری های بورس میباشد؛ کارگزاری درواقع پل ارتباطی شما با بازار بورس به حساب می‌آید. ترید ارز دیجیتال یکی از مقالات تخصصی تیم قدرتمند دکتر سیگنال میباشد که تمامی اصول اولیه تریدینگ را برای شما بازگو میکند که با مطالعه آن میتوانید به این اصول دست یابید.

 

تریدر یا معامله ارز دیجیتال چیست و چند نوع دارد.

معروف ترین انواع روش های ترید بیت کوین که قبل از ورود باید بشناسید

در حالت کلی باید بدانید که تریدینگ یا خرید و فروش ارزهای دیجیتال انواع مختلفی دارد، که تمامی آنها را شما باید بلد باشید. اما مهم ترین عنصر در  معاملات ارز دیجیتال یعنی صبر کردن می باشد و همچنین هر کدام از سبک ها دارای مراحل مختلفی می باشد، که شما قبل از انجام ترید  در این حوزه بهتر است به طور آزمایشی تمرینات خود را انجام دهید.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  تحلیل رفتار بیت کوین وارزهای دیجیتالی برای چیست؟

 

خرید و فروش فوری

خرید و فروش ارز دیجیتال بر اهداف سودآوری به وجود آمده که هرچه مدت زمان سود آوری شما کمتر شود سود به دست آورده بیشتر خواهد شد. در این حالات شما میتوانید در عرض چند دقیقه تا چند ساعت سود  را بازگرداند به عنوان مثال می توان بگوییم :که شما اتریومی را با ۵۰۰ دلار خریداری می کنید و پس از چند دقیقه آن را ببوسد و ۵۰۲ خواهید فروخت در این صورت بسیاری از افراد پس از مدتی آن را با قیمت ۲۰۵ دلار خواهند خرید و با قیمت ۵۰۴ دلار خواهد بود، تمامی روندها به همین صورت ادامه پیدا خواهد کرد تا زمانیکه حد ضرر بسیار نزدیک نگه داشته شود.

البته قابل ذکر است که بدانید این نوع از معاملات ارز دیجیتال نیازمند تمرکز مهارت فرد به زمان و همچنین مدیریت ریسک می باشد که شما در هنگام انجام این معاملات بتوانید سود بسیار خوبی را پس از انجام معاملات به دست آورید.

 

افرادی که با هدف کسب سود به خرید و فروش ارز های دیجیتال می ‌پردازند، تریدر گفته می‌ شود. برخی از این تریدر ها در این راه سود های زیادی به دست آوردند و به برخی هم متاسفانه ضرر و زیان بسیاری رسیده است. سود و ضرر در بازار بسته به آگاهی و میزان آموزشی است که در دوره های تریدری دیده اید و آموزش پذیری شما دارد. درست همان چیزی که ما در مقاله آموزش ترید ارز دیجیتال بیت کوین بر روی آن تاکید داریم.  در واقع در آن مقاله ما قصد داریم به شما در مورد آموزش ترید بیت کوین توضیحات لازم را ارائه دهیم و تا حد ممکن شما را برای شروع یک معامله موفق آماده سازیم.

 

خرید و فروش روزانه

شما می‌ توانید ترید بیت کوین را با خرید و فروش روزانه انجام دهید و در همان حالتی است که از واژه آن پیداست اینگونه از معاملات همانند معادلات قبلی هستند اما مدت زمان آن ها به جای چند دقیقه تا چند ساعت تاخیر خواهد کرد، اما شما باید بدانید که این گونه معاملات نیز از حد ضرر استفاده خواهند کرد و معمولاً سودی که به دنبالش هستند را کمی بیشتر از معاملات خرید و فروش فوری دارا می باشد.

در صورتی که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بازارهای مختلف به ساعات خاصی مربوط نمی شود و به صورت ۲۴ ساعته در حال انجام معاملات می باشند.

 

خرید و فروش نوسانی

درواقع این و خرید و فروش در هر خرید بیت کوین یا هر نوع ارز دیجیتال دیگر با مدت زمان بیشتری انجام می‌ شود. در این روش ها با توجه به قیمت نسبی درست شده موقعیت می گیرند و پس از خریداری دارایی ها آنها را در قیمتی که به تحلیل شما نسبت به قیمت به صورت یک جا یا تجربی می فروشد. در واقع خرید و فروش نوسانی ها معمولا با مدت زمان چند روز تا چند هفته صورت می گیرد که این به معنی آن می ‌باشد که شما پس از موقت گیری خیز قیمت را خواهید دید و نیاز نیست درباره آن موضوع نگران باشد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  تحلیل بنیادی بیتکوین چه فرقی با تحلیل تکنیکال یا فنی آن دارد؟

 

موقعیت گیری

 در حالت کلی این نوع  سبک خرید و فروش دیدگاه کلی تری نسبت به دیگر سبک ها  برای ترید  بیت کوین و سرمایه ‌گذاری‌ های خود دارد.  در این سبک معامله گری موقعیت خرید یا فروشی صورت خواهد گرفت و سپس  هفته ها و ماه ها و شایدم سال ها در آن باقی خواهد ماند. اما این ساده ترین نوع ترید در معاملات می باشد که با این حالت قواعد مخصوص خود را دارد که شما در هنگام معامله هر نوع ارز دیجیتال دیگر باید این قوانین را رعایت کنید. شما باید بدانید که چه موقعیتی شباهت زیادی به سرمایه‌ گذاری دارد و هدف نهایی در آن نوع تریدینگ سود بسیاری است.

در آخر شما باید بدانید که ترید ارز دیجیتال ممکن است مراحل بسیار زیادی داشته باشد که شما بعد از آنها می توانید به شکل بسیار خوبی کار خود را آغاز کنید. پیشنهاد می شود که قبل از آغاز و انجام هرگونه معاملات مطالب مفیدی نسبت به خرید ارز های دیجیتال مطالعه نمایید.

اما شما باید بدانید که نه تنها در بیت کوین بلکه در معامله هر نوع ارز دیجیتال دیگری ممکن است از تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال استفاده شود پس بهتر است قبل از هرگونه انجام تحلیلی در مورد انواع تحلیل ها و مرحله اول آن اطلاعاتی را جمع آوری کنید تا بتوانید تمام مراحل تحلیل و دیگر فعالیت ها را به خوبی پشت سر بگزارید. همچنین در هنگام ترید بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال پیشنهاد می شود که از تجربیات دیگران استفاده نمایید.

 

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

 

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 2 میانگین: 3]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *