0%

المان های تراکنش بیت کوین چیست؟ تراکنش بیت کوین ها چه مقدار طول میکشد؟

تراکنش های بیت کوین

تراکنش های بیت کوین


تراکنش های بیت کوین به دلیل ویژگی های خاص شان یک روش انتقال دارایی در نظر گرفته می شوند. تراکنش و جابجایی به معنای دو کیف پول الکترونیکی بیت کوین یا همان دستگاه های ذخیره سازی بیت کوین هستند که در فرآیند ارسال و دریافت مقدار مشخص رمز ارز بیت کوین بوده اند. بدین صورت که طرف ارسال کننده یک مبلغ مشخص به کیف پول گیرنده ارسال می کند، پس از انجام این کار تعدادی فرآیند اضافه صورت می ‌گیرد که هر کدام یک مولفه های انتقال موفق دارایی شما به حساب خواهند آمد.

 اگر به بیت کوین به عنوان یک نوع سرمایه گذاری نگاه شود و در انتظار بالا رفتن قیمت رمز ارز هستید نگه داشتن مقدار بیت کوین عالی است ولی هدف اصلی از این ارز دست به دست شدن یا به اصطلاح خرج شدن آن بوده است پس بیایید به این بپردازیم که چگونه می توان بیت کوین را خرج کرد و تراکنش ها را به کار گرفت.

اگر در بازار های ارز دیجیتال فعال هستید و یا حتی اگر قصد ورود به این معاملات پر ریسک را دارید حتما لازم است که اطلاعات کافی در مورد تراکنش های بیت کوین نیز داشته باشید. ما در این مقاله اطلاعات بسیار مفیدی در این زمینه ارائه خواهیم داد. لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

 

تراکنش چیست؟

تی ایکس هش یا تراکنش یک دستگاه ذخیره است، که شامل نویسه های عددی می شود و شماره شناسایی مشخص شده را برای بیت کوین نشان می دهد.

درک درست تراکنش های بیت کوین بسیار مهم است، زیرا در مرحله اول به کاربران نوعی تجسم بصری نسبت به فرآیند ها را القا می کند ، برای مثال زمانی که مقدار مشخصی بیت کوین از یک منبع ذخیره به منبع دیگری چون کیف پول ها ارسال می‌ شوند باید فرآیند جابجایی تایید شود. این امر به این معناست که اکثر افراد شرکت کننده در شبکه باید اعتبار این تراکنش و دارایی ها را تایید کند.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  3 نکته اصولی ومهم که باید پیش از خرید و فروش بیت کوین بدانید

از این مرحله تراکنش در نظر اجرا شده و در یک بلاک چین ثبت می شود در مرحله بعد بلاک ها مانند دانه‌های زنجیر به هم متصل می‌ شوند و یک بلاک چین را ایجاد می کند، که تراکنش ‌های بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال نیز به همین صورت انجام می شود.

بلاک چین یکی از محبوب ترین و معتبرترین سایت‌هایی است که از طریق آن می‌توانید اقدام به ساخت کیف پول بیت کوین نمایید. بلاک چین علاوه بر شناخته شده بودن، از امنیت بسیار بالایی نیز برخوردار است و بهتر است نسبت به روش ساخت کیف پول بیت کوین در بلاک چین آگاهی داشته باشید. آموزش مراحل ساخت کیف پول بیت کوین در سایت بلاکچین را قدم به قدم برای شما آماده نموده ایم که با مطالعه آن میتوانید در یکی از ایمن ترین کیف پول های بیت کوین حساب کاربری ایجاد نمایید.

 

اِلمان های یک تراکنش بیت کوین

تراکنش ‌های بیت کوین به عنوان مثال از نوع ساده آن ها از یک آدرس به آدرس دیگر به صورت شخص به شخص انجام می ‌شود و واسطه ‌ها حذف شده(بانک_موسسات مالی) که شامل سه عنصر اساسی می شود، توجه داشته باشید این سامانه کلیدی عبارت است از فرستنده، گیرنده و بیت کوین ارسال شده از یک طرف تراکنش به آدرس کیف پول مقصد در زبان بیت کوین ورودی خروجی و سربرگ شناخته خواهد شد.

 

سربرگ چیست؟

سربرگ شامل ۴ بخش مختلف از اطلاعات است که یکی از این اطلاعات هش واقعی می باشد به منظور تضمین اعتبار تراکنش‌ های بیت کوین باید این هش مناسب با بخشی از سربرگ ها باشد. علاوه بر این اطلاعات مهم دیگری نیز در سربرگ ها وجود دارد ، که شامل نسخه پروتکل تراکنش و همچنین تعداد ورودی های موجود در تراکنش می باشد.

زمان قبلی یکی دیگر از المان های سربرگ به شمار می آید که تعیین کننده زمان معرفی تراکنش‌ های بیت کوین به زنجیر است، درست شبیه تاریخ نوشته شده بر روی چک های بانکی است.

درعوض ورودی شامل هشت پیش از خروجی از تراکنش های قبلی یا همان هش به وجود آمده از تراکنش ‌ها است که فرستنده به واسطه دارایی رمز ارزی خود را از تراکنش قبلی به دست آورده است، این ورودی شامل فهرست خروجی های قبلی و همچنین تایید این موضوع است که فرستنده می تواند دارایی های خود را خرج کند.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  مقدمات اقدام برای خرید بیت کوین

و در آخر خروجی سوم عامل کلیدی در تراکنش‌ های بیت کوین محسوب می‌شود، عاملان از دو بخش تشکیل شده است که شامل مقدار دقیق رمز ارزارسال شده و همچنین کد دیجیتال ۶۴ رقم گذاری شده می باشد این کلید دیجیتال مقصد نهایی دارایی یا همان آدرس کیف پول مقصد می باشد.

 

یک تراکنش بیت کوین چقدر طول میکشد؟

تراکنش های بیت کوین

طبیعی است که روند جابجایی دارایی در یک شبکه بیت کوین به طور سریع و کارآمد از سیستم های مالی فعلی باشد، در این حال مدت زمان لازم برای پردازش تراکنش ها در بیت ‌کوین یک عامل متغیر به شما آمده است و بسته به شرایط ممکن و شکل گیری تغییر کننده می باشد. البته لازم به ذکر است که با افزایش محبوبیت بیت کوین زمان لازم برای پردازش تراکنش های بیت کوین نسبت به روزهای اولیه معرفی این رمز ارز به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

 تعیین عملکرد تراکنش های ارز های دیجیتال و بیت کوین بسته به تعداد ماینرهای شما است البته فقط ماینر هایی که فرآیند پشتیبانی و تایید تراکنش ها را بر عهده دارند، مورد نظر هستند.

به طور متوسط می ‌توان گفت که زمان لازم برای انجام تراکنش های بیت کوین و انتقال بیت کوین از یک کیف پول الکترونیکی به یک کیف پول دیگر حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد.

اما این نکته قابل توجه است، که مدت زمان لازم برای تایید هر یک از تراکنش ها ممکن است که متفاوت باشد برای مثال هر چه تراکنش های شما بزرگ تر باشد با کارمزد های بالاتر و سریع تر از تراکنش های کوچک تر توسط ماینر ها تایید می شود، با این وجود پس از انجام تراکنش های بیت کوین شما این نوع تراکنش ها که تایید شده است ثبت می‌ شود و به طور کامل غیر قابل دسترسی بوده اند.

 

پتانسیل تراکنش های بیت کوین

امروزه علاقمند های بسیار زیادی به حوزه رمز ارزها می توانند به سادگی اطلاعات زیادی درباره کار با بیت کوین و تجهیزات لازم برای ماینینگ و مزایا و معایب ورود به این حوزه را به راحتی با یک سرچ ساده در اینترنت، به دست آورند همچنین در دسترس بودن اطلاعات در چنین سطحی باعث شده تا درک و فهم پتانسیل گسترده تراکنش ‌های بیت کوین برای همه ساده و راحت تر شود.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا تا امروز

با توجه به سرعت بالای تراکنش های بیت کوین نسبت به تراکنش های دیگر و کارمزد بسیار پایین آن تعداد موسسات مدیریت مالی از آن برای پردازش پرداخت های خود استفاده خواهند کرد این در حالی است که به نهاد های بزرگ اجازه می ‌دهد تا با پرداخت حداقل کارمزد قادر به ارسال و دریافت مبلغ بزرگی باشند و دیگر زمان زیادی را صرف خدمات تراکنش‌ های سنتی نکنند.

پرواز عملکرد و کارایی این سیستم به قدری بزرگ و قابل توجه بوده است که برخی بانک ها و موسسات مالی به دنبال استفاده از آن ها هستند. در حالی که سیستم رمز ارز به عنوان یک جانشین برای سیستم های پولی فعلی و حذف واسطه ها ایجاد و تولید شده است.

امروزه شواهد کافی وجود دارد که بتوان بیت کوین را نسل جدید سیستم های پرداخت توصیف کرد با وجود موانع زیادی که در مسیر گسترش و فراگیری این سیستم ها به وجود آمده است بازهم توانسته خودش را به عنوان یک بستر غیر متمرکز کاملا مستقل و بزرگ و همچنین شفاف معرفی کند از این طرف مزایای تراکنش ‌های بیت کوین به مراتب بیشتر از مشکلات احتمالی آن ها است. بنابراین داشتن اطلاعات کافی در مورد این بازار ارز محبوب که ممکن است در آینده ای نه چندان دور بخش مهمی از معاملات زندگی بشر را در دست بگیرد حتی برای افراد عادی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

کانال تلگرامی سیگنال بیت کوین یک موقعیت فوق العاده برای کسب تجربه میباشد، به اینصورت که شما با اتکا به تحلیل تریدرهای بزرگ بیت کوین وسایر ارزهای دیجیتالی، میتوانید مدتی را به ترید بر اساس اصول و دانش افراد باتجربه بسپارید، و در این مدت با بررسی بازار و نگاه کردن به روند آن و همچنین کسب تجربه، به یک تریدر ماهر صرافی بایننس تبدیل شوید که ماهانه بالای 80% سرمایه خود، سود دریافت میکند.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: میانگین: ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *