0%

صفر تا صد راهنمای تازه واردان ارز دیجیتال

راهنمای تازه واردان ارز دیجیتال

راهنمای تازه واردان ارز دیجیتال


ارز دیجیتال که بیت کوین شاخص ترین نمونه آن است، یک دارایی دیجیتالی است که فقط در فضای مجازی و بصورت آنلاین وجود خارجی دارد. ارز دیجیتال اغلب به عنوان ترکیبی الکترونیک از پول نقد و طلا توصیف می شود، که از یکسو قرار است مانند پول نقد قابل مصرف باشد، اما از سوی دیگر همچنین می تواند ارزش زیادی مانند طلا را در خود ذخیره کند. با این حال برخلاف پول نقد یا طلا، ارز دیجیتال موجودیتی کاملاً مجازی دارد. پس از ثبت ارزهای دیجیتال در سال 2020، اکنون تازه واردان ارز دیجیتال باید دستکم اطلاعاتی حداقلی از ماهیت و شیوه کارکرد آن داشته باشد. راهنمای تازه واردان کریپتوکارنسی را با دقت مطالعه نمایید.

اگر از قبل در بازار معاملات حضور داشته اید، به احتمال زیاد اصطلاحات “تحلیل بنیادی” و “تحلیل تکنیکال” را شنیده اید. این مفاهیم تعریف و پیش بینی ارزش ارز کریپتوکارنسی  را به ذهن می آورد. تقریباً همه معامله گران اتفاق نظر دارند که تجزیه و تحلیل فنی یک تمرین اساسی است که باید از آن استفاده شود؛ روش های مختلف تحلیل سیگنال کریپتو کارنسی را بررسی کنید تا بتوانید باعلم کامل و دقیق به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید.

 

ارز دیجیتال از  دو بخش تشکیل شده

اول: دارایی دیجیتال

بیت کوین بعنوان شاخص ترین عضو خانواده گسترده ارزهای دیجیتال، معتبر ترین و پرآوازه ترین سکه دیجیتال است. با اینحال تا زمان نگارش این مطلب، در کل فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد.

دوم: شبکه ارز دیجیتال

 این این شبکه بلاکچینی است که ارز دیجیتال را تأمین می کند و همان چیزی است که به دارایی دیجیتال ارزش و کاربردهای عملی می بخشد. هر «بلاک» در‌واقع یک سری معادلات ریاضی است که هروقت یک تبادل ارز دیجیتال انجام می شود، این کار از طریق حل این معادلات ریاضی که بلاک نام دارند انجام گرفته، و به زنجیره ای از این بلاک ها که کار ایجاد و تبادل ارز دیجیتال را به انجام می رسانند، اصطلاحاً بلاکچین گفته می شود.

 

چه کسی بیتکوین را اختراع کرد و شبکه بیتکوین از کجا آمده است؟

بیتکوین به عنوان اولین ارز دیجیتال توسط شخص، یا گروهی از اشخاص به نام Satoshi Nakamoto بوجود آمد. هیچکس نمی‌داند که این ساتوشی ناکاموتو واقعاً کیست، و اینکه آیا حقیقتاَ ژاپنی است، یا فقط اسم مستعاری که بر روی خود گذاشته چنین است. زمان راه اندازی بیتکوین هم سوم ژانویه 2009 بود، و عملاً دنیای ارزهای دیجیتال از آن روز شروع به کار نمود.

 

دارایی دیجیتال بیتکوین

برای معرفی ارزهای دیجیتال به تازه واردان ارز دیجیتال، باید بگوییم که بیت کوین فقط یک سکه دیجیتال است که اغلب حروف مخفف نام آن BTC  را بکار میبرند. بیتکوین هم مانند همه سکه های دیگر است، به جز اینکه کاملاً دیجیتالی است. این سکه ها به تدریج و با گذشت زمان و حداکثر تا تعداد 21 میلیون عدد ساخته می شوند.

مطالب پیشنهادی داغ:  پارابولیک (Parabolic) یا رشد انفجاری چیست؟

هر یک از این سکه ها را می توان مانند پول جمع آوری ، معامله و هزینه کرد. میزان سکه های جدید ایجاد شده به مرور زمان کند و کندتر شده و در نهایت به جایی خواهد رسید که تولید فقط چند سکه، دهه ها زمان خواهد برد.

 

شبکه بیتکوین

تازه واردان ارز دیجیتال باید بدانند که شبکه بیت کوین دو وظیفه اصلی  را به عهده دارد:

اول اینکه معاملات و تراکنش های بیت کوین را انجام می دهد. وقتی بیت کوین خرج می کنید، از طریق شبکه بیت کوین به گیرنده منتقل می شود.

دومین وظیفه آن ثبت تمام معاملات انجام شده بیت کوین در یک دفتر دیجیتال است.  و این نکته ای است که تازه واردان ارز دیجیتال باید بدانند.

آنچه شبکه بیت کوین را خاص می کند این است که هیچ کس متولی آن نیست و هیچ کس نمی تواند آن را کنترل کند.

یکی دیگر از مواردی که تازه واردان ارز دیجیتال باید در نظر بگیرند این است که هیچ کس نمی تواند مانع از انجام معاملات یا ایجاد بیت کوین بیشتر شود و هیچ کس نمی تواند جلوی ثبت دقیق همه معاملات بیت کوین را در دفتر دیجیتال آن بگیرد.

 

چرا مردم بیت کوین می خرند؟

قیمت بیت کوین تحت تأثیر عرضه و تقاضا است. قیمت یک بیت کوین فقط به اندازه ای است که کسی بخواهد برای آن پول بپردازد.

دلایل عمده خرید ارز دیجیتال  توسط مردم را به چهار سرفصل می‌شود تقسیم کرد.

اول: حدس و گمان

آنها فکر می کنند قیمتش بالا می رود و می خواهند بعداً آن را با سود بفروشند. این تئوری به این دلیل است که هرگز بیش از 21 میلیون BTC وجود نخواهد داشت، آن را به کالایی نادر و محدود تبدیل می کند. به دلیل این عرضه محدود، مانند نسخه دیجیتالی طلا، به عنوان یک حفاظ در برابر تورم نیز تلقی می شود. و یک دارایی کاملاً دیجیتالی است ، ذخیره ، حمل و نقل و خرید آن حتی از فلزات گرانبها آسان تر است.

دوم: مبلغ پرداختی

آنها می خواهند از آن برای پرداخت استفاده کنند. بیت کوین می تواند رقیبی چالش برانگیز (بلکه ارزان تر و سریعتر) برای پرداخت های بین المللی نسبت به پول های دیگر باشد.

سوم: آزادی مالی برای کسانی که مایل به سپردن دارایی‌های خود به بانکها نیستند.

میلیارد ها بزرگسال در دنیا اکنون در چنین شرایطی قرار دارند. یک دلیل آن می‌تواند سخت‌گیری های اعمال شده از سوی بانکها و مؤسسات مالی در زمینه ایجاد حساب برای متقاضیان باشد، که از آن‌ها اطلاعات دقیق هویتی، مالی، وغیره را طلب می کنند. چنین سخت‌گیری هایی در زمینه ایجاد حساب ارزهای دیجیتالی تا این لحظه که به هیچ وجه وجود ندارد.

مطالب پیشنهادی داغ:  پاسخ چگونه بیت کوین بخریم؟ + معرفی بهترین راه خرید بیت کوین

چهارم: تنوع اقتصادی

آنها فکر می کنند که طراحی شبکه بیت کوین به معنای امنیت بیشتر بیت کوین نسبت به ارزهای دولتی مانند دلار آمریکا است. آنها نگران سیاست های مالی دولت هستند و عناصر نگران کننده ای مانند بدهی ملی و تورم باعث می شوند ارزش پول دولت کاهش یابد، در حالی که این عوامل بر بیت کوین بی تأثیر است.

تئوری آنها این است که با نگه داشتن مقداری پول به شکل ارز دیجیتال، حتی اگر دولتشان هم سقوط کند، همچنان می توانند پول داشته باشند. در نتیجه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در کشورهایی که از بی ثباتی سیاسی رنج می برند محبوبیت بیشتری نسبت به مناطق با ثبات تر دارد.

برخی سرمایه گذاران همچنین معتقدند سرمایه‌ گذاری در ارز دیجیتال در حجم نه خیلی زیاد، در مواردی می‌تواند حتی نسبت به سرمایه‌ گذاری در اوراق بهادار نیز مطمئن تر باشد، زیرا بازارهای دیگر مانند بازار سهام، بازارهای فارکس و کالاها همه با هم ارتباط تنگاتنگی داشته و در صورت قرار گرفتن در معرض خطر سقوط، همگی یک باره فرو خواهند ریخت. اما تصور می شود که شبکه بیت کوین جدا از بازارهای دیگر است.

 

5 نکته و ترفند که تازه واردان به ارز های دیجیتال باید بدانند

نکته و ترفند که تازه واردان به ارز های دیجیتال باید بدانند

اگر شما از تازه واردان به ارز دیجیتال محسوب میشوید و میخواهید برای اولین بار در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، لازم است در مورد سرمایه گذاری جدیدی که وارد آن شده اید آگاهی داشته باشید. در اینجا برخی از نکاتی که باید در این زمینه به خاطر داشته باشید ذکر شده.

1- منابع خبری موثق بیابید

در مورد ارزهای دیجیتال و همچنین افرادی که صاحب آنها هستند همیشه نظرات مخالف زیادی وجود خواهد داشت. بسیاری چنین فکر یا القاء می‌کنند که ارز دیجیتال فقط یک مد زودگذر است و کسانی که درگیر آن می‌شوند جز نا امیدی نصیبشان نخواهد شد.

اگر قبلاً متقاعد شده اید که این سرمایه‌گذاری می تواند به نفع شما باشد، فقط منابعی که می توانید به آنها اعتماد داشته باشید را دنبال کنید. اگر می خواهید یک سرمایه گذار موفق ارز دیجیتال باشید باید فقط حقایق را دنبال کنید.

2- برای نوسانات آماده باشید

ارز دیجیتال هنوز به اندازه ارزهای استاندارد پایدار نیست. فقط به نرخ تورم بیت کوین طی چهار سال  گذشته نگاه کنید که ظرف یکسال از 20 هزار دلار به 6000 سقوط کرد، و سپس در کمتر از سه سال به بالای 50000 دلار اوج گرفت، و بعد دوباره ظرف چند روز چند هزار دلار افول داشت. بنابراین باید در تصمیم گیری های خود سریع بوده و به این فکر کنید که برای مقدار دارایی کنونی تان بهترین انتخاب چیست؛ نگهش دارید یا ردش کنید؟

مطالب پیشنهادی داغ:  داستان پیتزای بیت کوین از چه قرار بود؟

حتی معامله گران و صاحبان باتجربه رمزارز هم هنوز تسلط کافی بر روند این سکه های مجازی  ندارند، بنابراین اگر شما تازه وارد به ارز دیجیتال هستید و تسلط کافی را در خودتان نمیبینید اصلا شوکه نشوید.

3- سروقت ارزهای دیجیتال جایگزین بروید

وقتی صحبت از ارز دیجیتال می شود، بیت کوین تنها یک قسمت از داستان است. مراقب باشید تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید. تحقیق کنید و ببینید کدام سکه ها به خوبی رونق گرفته اند. اینکه چطور ارز دیجیتال خود را مدیریت کنید به خود شما بستگی دارد؛ دارایی های خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

4- کاربردهای کیف پول گرم و سرد را بیاموزید

ارز دیجیتال بصورت آفلاین و آنلاین از طریق کیف پول‌های دیحیتال قابل نگهداری است. اگر مبتدی باشید، سهولت دسترسی به کیف پول های آفلاین داغ بیشتر و برایتان کار راه انداز تر خواهد بود. ولی کیف پول های سرد از محافظت بیشتری در برابر هکرها برخوردارند. استفاده از هر دو نوع کیف پول را بیاموزید.

5- هوشیار باشید

سعی کنید روش های مختلف مدیریت دارایی های دیحیتال را مطالعه کرده و ببینید چگونه می توانید پول خود را به روشی مدیریت کنید که هم  مسئولانه و امن و هم برای خودتان به راتی در دسترس باشد.

کسانی که قصد ترید بیت کوین را داشته باشند، حتی اگر در این حوزه با تجربه و متخصص شده باشند نیز همیشه به تحلیل‌هایی برای ترید بیت کوین نیاز خواهند داشت. آگاهی نسبت به این نکات می‌تواند آینده تریدرها را تغییر دهد. 5 مورد از اصول و نکات قبل از ترید بیت کوین رابخوانید تا بدون دانستن این نکات اقدام به ترید بیهوده و ضررساز نکنید.

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 4 میانگین: 3.8]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *