0%

ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin) دقیقا چیست؟

بیت کوین دقیقا چیست؟

طرز کار بیت کوین چیست؟


حتما پیشتر نام بیت کوین به گوشتان خورده، اما ممکن است اطلاعات کافی و دقیقی از آن نداشته باشید و سوال «بیت کوین چیست؟» هنوز در ذهنتان بدون پاسخ مانده باشد. در سال ۲۰۰۸ دامنه اینترنتی bitcoin.org خریداری شد و در سال ۲۰۰۹، یعنی بیش از ۱۰ سال پیش، شبکه بیتکوین ایجاد شد. بیت کوین نوعی ارز دیجیتالی با ارزش بسیار بالاست که از نظر حقوقی، هنوز هیچ کشوری آن را به عنوان پول قانونی به رسمیت نشناخته است. در ادامه با ما همراه باشید تا به سوال «بیت کوین چیست؟» تمام و کمال پاسخ دهیم و از مزایای این ارز دیجیتالی برایتان پرده‌برداری کنیم.

بهترین سایت تحلیل رفتار بیت کوین، کانال و سایت دکتر سیگنال میباشد که این تیم با جمع کردن افراد متخصص و تحلیل‌گر به شما کمک میکند تا دید وسیعی نسبت به بازار ارزهای دیجیتال پیدا کنید و شمارا در مسیر راهنمایی میکند تا ترید یا خرید و فروشی پر سود داشته باشید. تمام سوددهی در بازرهای ارز دیجیتال به تحلیل بیت کوین وابسته میباشد، به اینصورت که اگر تحلیلگری با بررسی رفتار بیت کوین به شما بگوید که قیمت بیت کوین افزایش میاید، و شما با حساب بر روی حرف ایشان اقدام به خرید بیت کنید، اگر تحلیل اشتباه صورت گرفته باشد، قیمت افت کرده و شما دچار ضرر خواهید شد.

کیف پول های بیت کوین (Bitcoin Wallet) بسیار زیاد میباشند، زیرا بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال بسیار محبوب است که تمامی شرکت های فعال در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال برای این ارز، کیف پولی را طراحی کرده اند. ولی همه‌ی این کیف پول ها قابل اطمینان نیستند، زیرا که شما قصد دارید مبلغ زیادی از سرمایه خود را در این کیف پول ها نگهداری کنید. در لینک ابتدایی برای شما 5 نوع از بهترین ولت ها و کیف پول های بیت کوین را معرفی نموده ایم که بهتر است آنهارا بشناسید.

 

بلاک چین

هیچ بانک مرکزی برای بیت کوین وجود ندارد، در عوض همه تراکنش ها به عنوان بلوک داده در یک “کتاب نقدی” دیجیتالی باز ثبت می شوند: در بلاک چین موسوم به بلاک چین. وقتی ارز دیجیتال بیت کوین منتقل می شود، یک بلوک تازه محاسبه شده به زنجیره بلوک های محاسبه قدیمی اضافه می شود. این بلوک جدید حاوی اطلاعات مربوط به همه بلوک های قبلی است. این به منظور جلوگیری از دستکاری پرداختها پس از آن است.

بلاک چین تمام تراکنش های قبلی را مستند می کند. نسخه های این کتاب نقدی در هزاران رایانه ای که در شبکه بیت کوین شرکت دارند پخش شده است.

 

بیت کوین چیست؟

بیت کوین‌ها در واقع خطوطی از رمزهای رایانه‌ای هستند که ارزش پولی دارند. این رموز رایانه‌ای که در واقع همان ارز دیجیتالی ما هستند، با رایانه‌های قوی و مصرف انرژی برق بسیار زیادی تولید می‌شوند. در اوایل سال ۲۰۱۸، قیمت بیت کوین به ۱۳ هزار دلار رسید و شهرتی جهانی یافت.

تتر نوعی از ارزهای دیجیتال می‌باشد که در سال 2014 توسط شرکت ifinex راه‌اندازی شد. ارز دیجیتال تتر ابتدا با نام ریل کوین شناخته می‌شد، اما پس از مدتی شرکت ifinex اقدام به تغییر نام آن به تتر نمود. مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی ارز دیجیتال تتر این است که از نوسانات بازار ارزهای دیجیتال کاملا محفوظ است و دچار نوسانات قیمتی نمی‌شود. ویژگی های مهمتر این ارز دیجیتال را در مقاله مربوطه مطالعه نمایید تا اطلاعات کاملی برای ترید به دست آورید.

بیت کوین شباهت هایی به سایر واحدهای پولی از جمله دلار و پوند دارد. مهم‌ترین شباهت بیت کوین با سایر واحدهای پولی این است که روز به روز تعداد بیشتری از بازرگانان، خرده‌فروشان و اشخاص چه به‌صورت آنلاین و چه به‌صورت آفلاین، بیت‌ کوین را به‌عنوان یک واحد پولی می‌پذیرند. با بیت کوین قادر به خرید هرچیزی خواهید بود.

یکی از منفی‌ترین نکات در ارتباط با تفاوت‌های بیت کوین و سایر واحدهای پولی مرسوم این است که این ارز دیجیتالی توسط هیچ دولتی پشتیبانی نمی‌شود و به همین خاطر نیز یک واحد پولی غیر متمرکز به حساب می‌آید.

دیگر نکته مثبت در ارتباط با بیت کوین این است که این ارز دیجیتالی با هیچ گونه سیستم بانکداری یا مرکز صدوری مرتبط نیست. همین موضوع یکی از جذابیت‌های این واحد پولی به حساب می‌آید، زیرا به جای بلعیده شدن در سیستمی که حرص و طمع انسان‌ها بر آن حاکم است، در جهانی تماما بر اساس ریاضیات و رمزگذاری هوشمند کار می‌کند.

اتریوم یک شبکه آزاد و غیر متمرکز است که مبتنی بر بلاک چین بوده و امکان اجرای برنامه‌های کامپیوتری غیر متمرکز روی آن وجود دارد. منظور از غیر متمرکز بودن این شبکه این است که ارز دیجیتال اتریوم به تنهایی متعلق به کسی نیست و تحت کنترل افراد خاصی نیست. هر کسی می‌تواند مالک آن باشد و امکان دستکاری و توقف آن وجود ندارد.

 

مزایای بیت کوین عبارتند از:

 • تعداد محدود منجر به افزایش شدید ارزش می شود
 • ناشناس بودن
 • ارز غیر متمرکز
 • در گذشته بازده بسیار بالایی در مدت زمان کوتاهی داشته است
 • شفافیت بالا
 • ساختار غیر متمرکز به معنای استقلال از بانک ها است
 • مستقل از بحران های بازار مالی

 

معایب بیت کوین عبارتند از:

 • شیء سفته بازی بسیار خطرناک
 • یک ارز واقعی نیست
 • بدون هزینه قانونی
 • تا اینجا هنوز پذیرش پایینی است
 • نسل خصوصی سکه های دیجیتال
 • نرم افزار باید بهبود یابد
 • رابطه سخت اعتماد
 • نوسان قوی
 • تحت نظارت مالی تنظیم نمی شود
 • تهدید حمله هکرها
مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  ایلان ماسک و اوج گیری قیمت بیت کوین

 

آیا ارزهای دیجیتال بیت کوین در آینده هستند؟

در حال حاضر هزاران ارز به اصطلاح رمزنگاری شده وجود دارد. ارز دیجیتال بیت کوین یکی از معروفترین ها است که سرمایه گذاران نیز به آن توجه داشته اند. بیت کوین فقط یک ارز دیجیتال با سیستم پرداخت غیر متمرکز نیست که می تواند در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه همچنین شناخته شده ترین برنامه بلاک چین در جهان است. مانند سایر بلاک چین ها، این پایگاه داده شامل پایگاه داده غیر متمرکز است که توسط احزاب متعددی اداره می شود. همه معاملات قبلی در بلوک های “زنجیره ای” ثبت می شوند – و معاملات جدید در بلوک های جدید اضافه می شوند.

با هر بلاک جدید، زنجیره در هر گره در شبکه بلاک چین به روز می شود. این بدان معناست که هر شرکت کننده در شبکه از اطلاعات و الزامات یکسانی برای مشارکت در سیستم و افزودن اطلاعات جدید برخوردار است. با این حال، بلاک چین بیت کوین از مشکلات فنی رنج می برد. چندین سال است که به دلیل اندازه و پیچیدگی بیش از حد در نظر گرفته می شود. همچنین (مانند ارز دیجیتال بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی) بارها و بارها مورد توجه هکرها قرار می گیرد. هم سرمایه گذاران خصوصی و هم مراکز معاملاتی از آن آسیب می بینند.

عوامل بسیار زیادی می‌توانند دلیل افزایش قیمت بیت کوین باشند. اصلی‌ترین دلیل افزایش قیمت بیت کوین بی شک افزایش میزان دتقاضای بیت کوین و در مقابل آن کاهش میزان عرضه‌ی بیت کوین می‌باشد. بدیهی است که در شرایط این چنینی قیمت یک دارایی مشخص افزایش خواهد یافت. پیشنهاد دکتر سیگنال مطالعه مطلب دلیل افزایش ثقیمت بیت کوین میباشد که این مقاله به چند دلیل افزایش قیمت بیت کوین اشاره خواهیم کرد.

 

روش‌های بدست آوردن بیت کوین چیست؟

بیت کوین به صورت کلی از طریق فعالیت‌های استخراج یا ماینینگ، که همان فرایند پردازش تراکنش‌های بیت‌کوین است، بدست می‌آید. برای انجام فعالیت‌های ماینینگ، افراد ملزم به در اختیار داشتن کامپیوترها و سخت‌افزارهای قدرتمند هستند.

دومین روش بدست آوردن بیت کوین خرید بیت‌کوین از صرافی‌های رمزارز می‌باشد.

همچنین برخی از وب سایت‌های بخت‌آزمایی، به کاربران خود بیت‌کوین می‌دهند.

راه دیگر و آخر بدست آوردن بیت کوین این است که با پذیرفتن بیت‌کوین به عنوان وجه پرداختی در برابر کالا یا خدمات، بیت‌کوین به دست آورید.

ارزهای دیجیتالی یکی از مطمئن‌ترین و بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری حال حاضر به شمار می‌آیند. اما این سرمایه‌گذاری مطمئن و خوب می‌تواند در شرایطی برای شما سوددهی نداشته باشد. تمام افراد برای اینکه بتوانند رمز و رازهای ارزهای دیجیتال را کشف کرده و و به سوددهی برسند، ملزم به تحلیل سیگنال ارز دیجیتال می‌باشند. حال با این سوال رو به رو هستیم که سیگنال ارز دیجیتال چیست؟ برای دریافت پاسخ این سوال، پیشنهاد میکنیم تا مقاله تخصصی دکتر سیگنال که در این زمینه برای شما تالیف شده است را مطالعه نمایید تا به پاسخ سوال سیگنال ارز دیجیتال و بیت کوین چیست برسید.

 

بیت کوین در ایران چه شرایطی دارد؟

در اردیبهشت ۱۳۹۷ به کارگیری بیت کوین و ارزهای مجازی دیگر در تمام مراکز پولی و مالی، از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی، ممنوع اعلام شد.

همچنین از دیدگاه شرعی و از سوی سید موسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید شیعیان، استفاده از این ارز دیجیتالی مشروط به نداشتن مفسده اقتصادی و خلاف قانون نبودن آن اعلام شده است.

شاید برایتان سوال پیش آید که اگر شبکه بیت کوین مالک خاصی نداشته و کاملا غیر متمرکز است پس وقتی برای کسی بیت کوین ارسال می‌کنید چه کسی کمک می‌کند تا بیت کوین شما منتقل شود؟ انجام این کار به عهده افرادی به نام استخراج کننده یا ماینر می‌باشد و به اعمالی که ماینرها داوطلبانه انجام می‌دهند، استخراج بیت کوین گفته می‌شود. در مقاله استخراج بیت کوین چگونه انجام میشود؟ به تمامی جوانب استخراج بیت کوین میپردازیم و کسب درآمد از طریق ماینینگ و استخراج را برای شما شرح داده ایم.

 

طرز کار بیت کوین چیست؟

طرز کار بیت کوین چیست؟

ارز دیجیتالی ریپل (Ripple) در حقیقت نام شرکتی در سانفرانسیسکو است که برای راحتی کار بانک‌ها و موسسات مالی، محصولات غیر متمرکز می‌سازد. هدف اصلی ریپل این است که انتقال پول بین بانک‌ها و به صورت بین‌المللی را سرعت بخشیده و آن‌ها را در بستری غیر متمرکز و ارزان انتقال دهد. در حال حاضر بانک‌های بسیاری از محصولات این شرکت  برای انجام نقل و انتقالات مالی خود کمک می‌گیرند و می‌توان گفت این شرکت تاکنون توانسته رضایت این موسسات و بانک‌ها را به خوبی جلب کند.

پس از آگاهی کامل نسبت به اینکه بیت کوین چیست، روش های بدست آوردن آن کدام است و وضعیت آن در کشورمان، حال بهتر است اطلاعاتی در ارتباط طرز کار بیت کوین داشته باشید.

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، بیت کوین یک نوع ارز دیجیتالی است که قابلیت تبادل بدون نیاز به واسطه‌ها و بانک‌ها را دارد. داشتن بیت کوین به نوعی مانند داشتن طلاست. بیت کوین ها نیز مانند طلا دارای ارزش بوده و قابل معامله هستند. بیت کوین‌ها، بعد از تبادل در کیف پول‌های دیجیتالی قرار می‌گیرند.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  قوانین بیت کوین در ایران چگونه است؟

یک کیف پول دیجیتالی در واقع نوعی پایگاه داده کوچک است که کاربرانی که از آن استفاده می‌کنند، روی سیستم‌های رایانه، تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های خود ذخیره می‌کنند و می‌توانند از وضعیت آن در هر لحظه آگاهی یابند.

به کاربرانی که در شبکه بلاک چین حضور دارند، گره گفته می‌شود و تمام تراکنش‌های شبکه بلاک چین باید به تایید تمام گره‌ها برسد. همین موضوع سبب گشته که احتمال تقلب و کلاهبرداری از طریق تبادل بیت کوین و تراکنشات بلاک چین تا حد امکان کاهش یابد و بسیار اندک باشد.

بلاک چین اولین بار پس از گسترش بیت کوین به میان آمد و ارز دیجیتال برای ثبت اطلاعات کاربران از این سیستم کمک گرفت؛ پیشنهاد دکتر سیگنال به شما، مطالعه مقاله “بلاک چین چیست؟” میباشد تا در این مقاله بتوانید با اطلاعات بسیار مفیدی که با شما در میان میگذاریم، به پاسخ این سوال برسید و بتوانید با دیدگاهی وسیعتر در این حوزه به فعالیت بپردازید.

واژه بلاک چین (blockchain) در واقع به معنی زنجیره‌ای از بلوک‌هاست. در هر بلاک از بلاک چین هر اطلاعاتی می‌تواند ثبت شود. اطلاعات در هر یک از بلاک‌ها به ثبت می‌رسند و این بلاک‌ها مانند زنجیر به یکدیگر مرتبط می‌شوند. هر یک از بلاک‌ها چیزی به نام هش (hash) نیز درون خود دارند که مانع از انجام تقلب در آن‌ها می‌شود. هر بلاک علاوه بر هش خود هش بلاک قبلی را نیز درون خود دارد.

 

ارزهای مجازی – مالیات واقعی

یکی از جنبه های درآمدزایی دیجیتالی که به سرعت نادیده گرفته می شود، موضوع مالیات است: ارز دیجیتال بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده یک مزیت اقتصادی هستند، به همین دلیل مقررات مالیاتی که در مورد ارزهای واقعی نیز اعمال می شود اعمال می شود. این بدان معناست که آنها بدون مالیات بر ارزش افزوده هستند. اما صاحبان آنها ممکن است مجبور به پرداخت مالیات بر درآمد شوند.

قیمت و زمان خرید برای تعیین مالیات تعیین کننده است. بنابراین، همیشه باید هنگام خرید ارز و قیمت آن توجه داشته باشید. اداره مالیات می تواند در هر زمان این اطلاعات را درخواست کند.فروش ارزهای رمزنگاری شده در صورتی مشمول مالیات است که ظرف یک سال پس از خرید آنها انجام شود.

از طرف دیگر، اگر حداقل یک سال از خرید گذشته باشد، فروش بدون مالیات است. یا اگر مجموع سود حاصل از چنین معاملاتی کمتر از 600 یورو باشد. برای اینکه بتوانید این موضوع را به اداره مالیات ثابت کنید، سوابق شخصی شما بسیار مهم است. بنابراین، رسیدها باید حفظ شوند. از آنجا که ممکن است انحرافی از این اصول وجود داشته باشد ، توصیه می شود با یک متخصص، ترجیحاً یک مشاور مالیاتی مشورت کنید.

 

ورود ارزهای رمزنگاری بسیار بحث برانگیز است

حتی اگر تجارت با ارزهای دیجیتالی از ابتدای سال 2021 بیشتر شده کنید، احتیاط لازم است، به ویژه برای سرمایه گذاران خصوصی. گیلبرت فریدگن، که در زمینه فناوری بلاک چین و بیت کوین در دانشگاه بایروت تحقیق می کند، توصیه می کند که فقط با مقادیر کم شروع کنید.

این پروفسور تأکید می کند: “هنگام سرمایه گذاری  ارز دیجیتال بیت کوین، سرمایه گذاران خصوصی همیشه باید منتظر ضرر کل باشند.

یکی از پنج عاقل اقتصادی سابق شورای مشورتی دولت آلمان، پروفسور پیتر بوفینگر، نیز نگرانی هایی دارد: او اذعان می کند که بازار ارز دیجیتال بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده توسعه یافته است. در همان زمان او اشاره می کند “آیا یک سیستم با ارزهای خصوصی می تواند در واقع یک سیستم پولی پایدار ایجاد کند”.

پروفسور همچنین از این واقعیت که ارزهای دیجیتال “ارزش ذاتی” ندارند انتقاد می کند. تا زمانی که هیچ کس متوجه نشود، آنها می توانند- همانطور که تا کنون اتفاق افتاده است – “قیمت را به شدت افزایش دهند”.

او اعتراف می کند که “هیچ وعده ای برای بازخرید توسط بانک های مرکزی حتی برای اسکناس های دولتی” وجود ندارد. بوفینگر تأکید می کند: “اما آنها مزیت قاطعی نسبت به ارزهای خصوصی دارند.” “به عنوان” قیمت قانونی “، آنها نباید توسط فروشندگان رد شوند. و می توانید در هر زمان از آن برای پرداخت مالیات خود استفاده کنید. “

 

بیت کوین با چه مشکلاتی مواجه است؟

اولین و اصلی‌ترین مشکلی که بیت کوین با آن مواجه است، قدیمی بودن فناوری آن است. هرچند که برخی از گروه‌ها اقدام به ایجاد هارد فورک مانند بیت‌کوین کش و بیت‌کوین گلد کرده‌اند تا عقب ماندگی‌های بیت کوین را جبران کنند و حتی برخی تلاش‌هایی در زمینه جایگزین کردن بیت کوین داشته‌اند، اما با این حال در این زمینه موفق نبوده‌اند و فناوری بیت کوین همانطور قدیمی باقی مانده است. به طور مثال مدت زمان تایید هر تراکنش زمانی حدود ۱۰ دقیقه است که می‌توان گفت این زمان طولانی به حساب می‌آید و علت آن همان قدیمی بودن فناوری بیت کوین است.

دومین مشکل بیت کوین که پس از رسیدن به پاسخ سوال «بیت کوین چیست؟» با آن مواجه خواهید شد مصرف انر›ی بسیار بالای آن است. این مشکل از ابتدا همراه شبکه بیت کوین بوده و هنوز راهکاری برای آن پیدا نشده است. بر اساس گزارشی، میزان تخمینی برق مصرف شده در دنیا توسط شبکه بیت‌کوین برابر با ۳۰/۱۴ تراوات ساعت، برابر با میانگین برق مصرفی ایرلند است.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  11 حقیقت بیتکوین به مناسبت تولد بیت کوین (12 سالگی)

سومین مشکلی که شبکه بیت کوین با آن روبه روست این است که دستگاه‌های ماینینگ به دلیل مصرف میزان بسیار بالای انرژی برق تولید شده، میزان بسیار بالایی گرما تولید می‌کنند و پیشبینی شده است که این مصرف انر›ی بالا تا سال ۲۰۲۳ میلادی دمای زمین را ۲ درجه گرمتر خواهد کرد. البته در این پیشبینی گرمای تولید شده توسط ژنراتورهای مولد برق که معمولاً با سوزاندن سوختهای فسیلی انرژی تولید می‌کنند لحاظ نشده‌است.

بیت کوین کش که به آن Bcash نیز گفته می‌شود، درواقع یک شبکه پرداخت و یک ارز دیجیتال است که تمرکز اصلی آن بر ظرفیت تراکنش‌ها می‌باشد. بیت کوین کش حجم بلاک را حداکثر تا 32 مگابایت افزایش می‌دهد و این افزایش حجم منجر می‌گردد که امکان پردازش تراکنش‌های بیشتری را فراهم شود.

عوامل بسیاری در افزایش و کاهش قیمت بیت کوین تاثیرگذارند. یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش قیمت بیت کوین، افزایش تقاضا برای خرید آن می‌باشد. با استفاده از نمودارهای قیمتی بیت کوین و همچنین دامنه نوسانات آن می‌توان قیمت بیت کوین را تحلیل کرد. دامنه نوسانات بیت کوین به عوامل تاثیرگذار برقیمت و نوسانات قیمت بیت گفته میشود که در بحث ارزهای دیجیتال دارای اهمیت بوده و به شما پیشنهاد میکنیم در این مورد بیشتر مطالعه نمایید.

 

مزایای بیت کوین چیست؟

حال که به طور کامل به پاسخ سوال «بیت کوین چیست؟» رسیده‌ایم، می‌توانیم مزایای کلی آن را بررسی کنیم. برخی از مزایای این ارز دیجیتالی به شرج زیر هستند:

 1. کلاهبرداری‌های حوزه پرداخت در بیت کوین وجود ندارد.
 2. احتمال سرقت هویت در آن بسیار پایین است و یا حتی وجود ندارد.
 3. تراکنش‌های بیت کوین برگشت ناپذیر هستند.
 4. تبادل بیت کوین بدون واسطه و مستقیما بین دو طرف انجام می‌شود.
 5. بیت کویت با سرعت بالایی تبدیل به پول نقد می‌شود.
 6. بیت کوین را نمی‌توان ضبط و یا مسدود کرد.
 7. بیت کوین امنیت بسیار بالایی دارد.

 

چرا بیت کوین محبوب است؟

دلیل اصلی احتمالاً تمایل به گمانه زنی است. قیمت بیت کوین به طور نجومی در حال افزایش است (و سپس اغلب به شدت کاهش می یابد). افراد مشهوری مانند ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا، نیروی محرکه هستند: توییت های او قیمت را بالا یا پایین می برد- و ظاهرا FOMO (ترس از دست دادن) برای برخی از سرمایه گذاران ایجاد می کند. این واقعیت که سرویس پرداخت آنلاین PayPal می خواهد تا حدی به تراکنش های بیت کوین اجازه دهد نیز منجر به افزایش قیمت شد.

 

برندگان بیت کوین چه کسانی هستند؟

برندگان، سفته بازان و معامله گران هستند. بسیاری از هیاهوها پولدار شده اند. این به نوبه خود باعث جذب سرمایه گذاران جدید می شود. از آنجا که در زندگی واقعی نمی توانید زیاد با ارز دیجیتال  بیت کوین خرید کنید، انگیزه واقعی برای مبتدیان شرط بندی در آینده است: آنها به این امید خرید می کنند که قیمت افزایش یابد و شخص دیگری سکه مجازی را از آنها با قیمت بالاتر بخرد. قیمت این امر به ویژه برای کسانی که ارز دیجیتال بیت کوین را استخراج کرده اند یا خریداری کرده اند خوب است: آنها اغلب بیشتر از جهش شدید قیمت سود می برند.

 

آیا بیت کوین به محیط زیست آسیب می رساند؟

بله ، زیرا مقدار زیادی انرژی در معدن استفاده می شود. محققان دانشگاه کمبریج محاسبه کرده اند که استخراج بیت کوین سالانه 120 تا 260 تراوات ساعت مصرف می کند – و این روند رو به افزایش است. این بدان معناست که بیت کوین در محدوده کمتری از برآورد انرژی بیشتری نسبت به همه مردم هلند مصرف می کند. برآوردهای محافظه کارانه بیشتر 80 تراوات ساعت در سال فرض می کنند.

این واقعیت که ارز دیجیتال  بیت کوین انرژی زیادی مصرف می کند به این دلیل است که رایانه های سراسر جهان روی کسانی کار می کنند (و برای رقابت) که اولین نفر بلاک چین بعدی را محاسبه می کند. محاسبه سکه های جدید بیشتر و بیشتر طول می کشد – و همچنین مصرف انرژی.

در این میان ، تقریباً تنها پردازنده های ویژه در مراکز داده بزرگ از این قدرت محاسباتی پیروی می کنند. بسیاری از آنها در چین ، ایالات متحده یا روسیه در مزارع معدنی هستند. اما آنها فقط تا حدی از نیروی برق آبی و برق زیادی از نیروگاه های زغال سنگ استفاده می کنند. به گفته محققان کمبریج ، کمتر از 40 درصد از انرژی بیت کوین از منابع تجدیدپذیر تامین می شود. سایر برآوردهای اخیر نسبت بالاتری را در نظر می گیرند. در مجموع ، مصرف برق در حال حاضر یک مشکل است ، می گوید سندر. اما ارزهای رمزنگاری شده ای هستند که از نظر مصرف انرژی بیشتر هستند. اتریوم در حال برنامه ریزی برای تغییر نرم افزار است تا مصرف برق به شدت کاهش یابد.

دکتر سیگنال به دقت بازار ارزهای دیجیتال را رصد می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیتکوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *