0%

بلاک چین Blockchain دقیقا چیست؟

بلاک چین Blockchain دقیقا چیست؟

بلاک چین Blockchain دقیقا چیست؟


 

اگر نام ارز دیجیتال یا بیت کوین به گوشتان خورده باشد حتما نام بلاک چین را نیز شنیده‌اید. ممکن است برخی از شما با بلاک چین آشنایی داشته باشید اما در ذهن برخی دیگر سوال بلاک چین چیست هنوز بی پاسخ مانده باشد. بلاک چین درواقع نوعی  سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است. تفاوتی که این سیستم ثبت اطلاعات با دیگر سیستم‌ها دارد این است که اطلاعات وارد شده در این سیستم، میان تمام اعضای یک شبکه به اشتراک گذاشته می‌شود. امنیت این سیستم به دلیل داشتن رمزنگاری و توزیع داده‌ها بسیار بالاتر از سایر سیستم‌های ثبت اطلاعات است و می‌توان گفت که امکان هک و دسترسی به اطلاعات ثبت شده در این سیستم تقریبا از بین می‌رود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به سوال بلاک چین چیست به طور کامل پاسخ دهیم و کاربردهای آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 

دکتر سیگنال به دقت بازار ارزهای دیجیتال را رصد می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیتکوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

کیف پول های بیت کوین (Bitcoin Wallet) بسیار زیاد میباشند، زیرا بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال بسیار محبوب است که تمامی شرکت های فعال در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال برای این ارز، کیف پولی را طراحی کرده اند. ولی همه‌ی این کیف پول ها قابل اطمینان نیستند، زیرا که شما قصد دارید مبلغ زیادی از سرمایه خود را در این کیف پول ها نگهداری کنید. در لینک ابتدایی برای شما 5 نوع از بهترین ولت ها و کیف پول های بیت کوین را معرفی نموده ایم که بهتر است آنهارا بشناسید.

 

عوامل بسیاری در افزایش و کاهش قیمت بیت کوین تاثیرگذارند. یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش قیمت بیت کوین، افزایش تقاضا برای خرید آن می‌باشد. با استفاده از نمودارهای قیمتی بیت کوین و همچنین دامنه نوسانات آن می‌توان قیمت بیت کوین را تحلیل کرد. دامنه نوسانات بیت کوین به عوامل تاثیرگذار برقیمت و نوسانات قیمت بیت گفته میشود که در بحث ارزهای دیجیتال دارای اهمیت بوده و به شما پیشنهاد میکنیم در این مورد بیشتر مطالعه نمایید.

 

بلاک چین چیست؟

بلاک چین اولین بار پس از گسترش بیت کوین به میان آمد و این ارز دیجیتالی برای ثبت اطلاعات کاربران از این سیستم کمک گرفت. همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم تفاوت این سیستم با سیستم‌های دیگر ثبت اطلاعات در این است که اطلاعات وارد شده در این شبکه می‌تواند بین تمام اعضای یک شبکه به اشتراک گذاشته شود. همچنین این سیستم ثبت اطلاعات به دلیل داشتن رمزنگاری از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و امکان دسترسی به اطلاعات ثبت شده در آن تقریبا وجود ندارد.

 

بلاک چین‌ها ممکن است به صورت خصوصی و برای اهدافی خاص مورد استفاده قرار گیرد که به آن بلاکچین سازمانی گفته می‌شود. البته برخی از کارشناسان بر این باورند که هدف اصلی این فناوری یعنی تمرکززدایی در بلاک چین‌های سازمانی تحقق نمی‌یابد.

 

واژه بلاک چین (blockchain) در واقع به معنی زنجیره‌ای از بلوک‌هاست. در هر بلاک از بلاک چین هر اطلاعاتی می‌تواند ثبت شود. اطلاعات در هر یک از بلاک‌ها به ثبت می‌رسند و این بلاک‌ها مانند زنجیر به یکدیگر مرتبط می‌شوند. هر یک از بلاک‌ها چیزی به نام هش (hash) نیز درون خود دارند که مانع از انجام تقلب در آن‌ها می‌شود. هر بلاک علاوه بر هش خود هش بلاک قبلی را نیز درون خود دارد.

مطالب پیشنهادی داغ:  قراردادهای هوشمند اتریوم در زندگی واقعی چه کاربردهایی دارند؟

 

برخی در پاسخ به سوال بلاک چین چیست بر این باورند که می‌توانید بلاکچین را به نوعی ویکی‌پدیا بدانید که تمام اطلاعات در آن به ثبت رسیده است. افراد می‌توانند اطلاعات و سوابق مختلفی را وارد بلاک چین کنند و همینطور کاربران دیگر می‌توانند گونگی ثبت و به روز رسانی اطلاعات را بررسی و کنترل کنند. به طور کلی می‌توانیم بگوییم که بلاک چین ۳ ویژگی اصلی دارد که موجب محبوبیت این فناوری میان مردم شده است. این ۳ ویژگی عبارتند از:

 • عدم تمرکز
 • پ‌‎شفافیت
 • ‌‎تغییر ناپذیری

 

ارزهای دیجیتالی علاوه برخرید و فروش که قوانین مشخص به خود را دارد، قوانینی در زمینه‌ی استخراج خود نیز دارد که‌در قوانین بیت کوین در ایران ما به بررسی و بیان این قوانین در کشور ایران پرداخته ایم که میتوانید برحسب نیاز به بخش های بعدی مراجعه نمایید تااز این قوانین مربوط به بیت کوین درکشور ایران مطلع شوید.

 

مزایای بلاک چین چیست؟

پس از رسیدن به پاسخ سوال بلاک چین چیست حالا نوبت آن رسیده که به سوال مزایای بلاکچین چیست پاسخ دهیم. همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم بلاک چین از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین خاطر می‌توان گفت که اصلی‌ترین مزیت بلاکچین یا زنجیره‌ای از بلوک‌ها امنیت بالای آن است. برخی دیگر از مزایای بلاک چین به شرح زیر می‌باشد:

 • دقت و صحت از طریق حذف دخالت‌های انسانی در فرآیند خرید تا حد بسیار زیادی با استفاده از بلاکچین بهبود یافته است.
 • بلاک چین نیاز به تاییدیه شخص ثالث ندارد و به همین خاطر هزینه‌ها کاهش می‌یابند.
 • بلاک چین به دلیل غیرمتمرکز بودن دست کاری اطلاعات و هک سیستم را تا حد بسیار زیادی غیر ممکن می‌سازد.
 • معاملات انجام شده از طریق بلاک چین، ایمن، خصوصی و کارآمد هستند.
 • تکنولوژی بلاک چین کاملا شفاف و واضح است.

 

عوامل بسیار زیادی می‌توانند دلیل افزایش قیمت بیت کوین باشند. اصلی‌ترین دلیل افزایش قیمت بیت کوین بی شک افزایش میزان دتقاضای بیت کوین و در مقابل آن کاهش میزان عرضه‌ی بیت کوین می‌باشد. بدیهی است که در شرایط این چنینی قیمت یک دارایی مشخص افزایش خواهد یافت. پیشنهاد دکتر سیگنال مطالعه مطلب دلیل افزایش ثقیمت بیت کوین میباشد که این مقاله به چند دلیل افزایش قیمت بیت کوین اشاره خواهیم کرد.

 

استخراج یا ماینینگ بیت کوین روشی است که در آن افرادی که ماینر نام دارند با دستگاه‌های مخصوصی اقدام به استخراج بیت کوین می‌کنند. این کار تنها با ماینر یا دستگاه بیت کوین امکان پذیر است، اگر علاقه مند به حوزه استخراج با دستگاه بیت کوین هستید، مقاله اختصاصی مارا مطالعه نمایید.

 

همه چیز در مورد کانال تلگرام تحلیل ارز دیجیتال رادرلینک قبل برای شما آورده ایم و به شما آموزش خواهیم داد که چگونه با عضو شدن در سیستم دکتر سیگنال، به دریافت تحلیلی مناسب و دقیق از ارزهای دیجیتال و مخصوصا بیت کوین اقدام نمایید.

مطالب پیشنهادی داغ:  ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin) دقیقا چیست؟

 

 

معایب بلاک چین چیست؟

پس از رسیدن به پاسخ سوال بلاک چین چیست و بررسی مزایای این سرویس حال نوبت آن رسیده که معایب بلاک چین را نیز با یکدیگر مرورکنیم. برخی از معایب بلاکچین عبارتند از:

 • هزینه‌های قابل‌توجه این تکنولوژی در خصوص ماینینگ بیت کوین
 • تعداد تراکنش‌های کم در هر ثانیه
 • تاریخچه استفاده از آن در فعالیت‌های غیرقانونی
 • قابلیت هک شدن

 

ارزهای دیجیتالی یکی از مطمئن‌ترین و بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری حال حاضر به شمار می‌آیند. اما این سرمایه‌گذاری مطمئن و خوب می‌تواند در شرایطی برای شما سوددهی نداشته باشد. تمام افراد برای اینکه بتوانند رمز و رازهای ارزهای دیجیتال را کشف کرده و و به سوددهی برسند، ملزم به تحلیل سیگنال ارز دیجیتال می‌باشند. حال با این سوال رو به رو هستیم که سیگنال ارز دیجیتال چیست؟ برای دریافت پاسخ این سوال، پیشنهاد میکنیم تا مقاله تخصصی دکتر سیگنال که در این زمینه برای شما تالیف شده است را مطالعه نمایید تا به پاسخ سوال سیگنال ارز دیجیتال و بیت کوین چیست برسید.

 

تتر نوعی از ارزهای دیجیتال می‌باشد که در سال 2014 توسط شرکت ifinex راه‌اندازی شد. ارز دیجیتال تتر ابتدا با نام ریل کوین شناخته می‌شد، اما پس از مدتی شرکت ifinex اقدام به تغییر نام آن به تتر نمود. مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی ارز دیجیتال تتر این است که از نوسانات بازار ارزهای دیجیتال کاملا محفوظ است و دچار نوسانات قیمتی نمی‌شود. ویژگی های مهمتر این ارز دیجیتال را در مقاله مربوطه مطالعه نمایید تا اطلاعات کاملی برای ترید به دست آورید.

 

 

نکاتی در ارتباط با بلاکچین

نکاتی در ارتباط با بلاکچین

 

شاید برایتان سوال پیش آید که اگر شبکه بیت کوین مالک خاصی نداشته و کاملا غیر متمرکز است پس وقتی برای کسی بیت کوین ارسال می‌کنید چه کسی کمک می‌کند تا بیت کوین شما منتقل شود؟ انجام این کار به عهده افرادی به نام استخراج کننده یا ماینر می‌باشد و به اعمالی که ماینرها داوطلبانه انجام می‌دهند، استخراج بیت کوین گفته می‌شود. در مقاله استخراج بیت کوین چگونه انجام میشود؟ به تمامی جوانب استخراج بیت کوین میپردازیم و کسب درآمد از طریق ماینینگ و استخراج را برای شما شرح داده ایم.

 

اگر برای ثبت اطلاعات خود قصد کمک گرفتن از افراد متخص در این زمینه را ندارید و میخواهید خوذتان نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایید باید پیش از آن این نکات را را بدانید. برخی از نکات بلاک چین به شرح زیر می‌باشد:

 1. هش رشته‌ای از اعداد و حروف است که در هر تراکنش ایجاد می‌شود.
 2. تمام معاملات دقیقا به همان ترتیبی که اتفاق می‌افتند وارد شبکه می‌شوند.
 3. هش علاوه بر اینکه به معاملات فعلی بستگی دارد، بلکه به هش‌های قبلی نیز بستگی خواهد داشت.
 4. حتی تغییرات کوچک در یک تراکنش می‌تواند موجب ایجاد یک هش جدید شود.
 5. هر بلاک به بلاک قبل خود بستگی دارد و همه باهم فناوری بلاک چین را تشکیل می‌دهند.
 6. فناوری بلاک چین هر ۱۰ دقیقا یکبار به روزرسانی می‌شود.

 

بهترین سایت تحلیل رفتار بیت کوین، کانال و سایت دکتر سیگنال میباشد که این تیم با جمع کردن افراد متخصص و تحلیل‌گر به شما کمک میکند تا دید وسیعی نسبت به بازار ارزهای دیجیتال پیدا کنید و شمارا در مسیر راهنمایی میکند تا ترید یا خرید و فروشی پر سود داشته باشید. تمام سوددهی در بازرهای ارز دیجیتال به تحلیل بیت کوین وابسته میباشد، به اینصورت که اگر تحلیلگری با بررسی رفتار بیت کوین به شما بگوید که قیمت بیت کوین افزایش میاید، و شما با حساب بر روی حرف ایشان اقدام به خرید بیت کنید، اگر تحلیل اشتباه صورت گرفته باشد، قیمت افت کرده و شما دچار ضرر خواهید شد.

مطالب پیشنهادی داغ:  فول نود (full node) چیست؟ دلیل استفاده از کیف پول فول نود

 

 

کاربردهای بلاک چین چیست؟

 • اصلی‌ترین کاربرد بلاک چین در ثبت اطلاعات مربوط به بیت کوین‌ها می‌باشد. این سیستم جمع‌آوری اطلاعات امکان تقلب در آن و برگشت تراکنش‌ها را به حداقل می‌رساند.
 • علاوه بر مورد گفته شده، موارد بسیار دیگری برای کاربرد بلاک چین نیز وجود دارند. به طور مثال هرکسی می‌تواند برای ذخیره داده و از بین بردن نیاز به اعتماد باشد، از این سیستم اطلاعاتی کمک بگیرید.
 • انتخابات از دیگر مواردی است که سیستم بلاکچین می‌تواند برایش کاربردی باشد. به هنگام انتخابات دستکاری اطلاعات افراد از طریق بلاک چین کاملا مسدود خواهد شد.
 • نمونه دیگر از کاربرد بلاک چین در زمینه تامین و حمل و نقل می‌باشد. کارخانه‌جات و شرکت‌های تولیدکننده می‌توانند اطلاعات کالاها و حمل و نقل خود را از ابتدا تا رسیدن به دست مشتری روی پایگاه داده ثبت برسانند.
 • با این فناوری می‌توانیم دارایی‌ها را به صورت توکن‌های دیجیتالی درآوریم و آن‌ها را به عنوان یک دارایی قابل انتقال به فروش برسانیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کاربردهای بلاک چین دردنیای واقعی پیشنهاد میکنیم که مقاله تخصصی دکتر سیگنال را مطالعه نمایید.

 

حتما پیشتر نام بیت کوین به گوشتان خورده، اما ممکن است اطلاعات کافی و دقیقی از آن نداشته باشید و سوال «بیت کوین چیست؟» هنوز در ذهنتان بدون پاسخ مانده باشد. در امقاله‌ای کاملا تخصصی به بررسی سوال بیت کویین چیست پرداخته ایم، که این مقاله یکی از جامع ترین مقالات ارز دیجیتالی میباشد که با مطالعه‌ی آن میتوانید به پاسخ سوال ذهنیتان برسید؛ پس هرچه زودتر این مقاله ی کهک را مطالعه نمایید.

 

جمع‌بندی

به طور کلی می‌توان در پاسخ به سوال بلاک چین چیست باید بگوییم: بلاک چین در واقع نوعی دیتابیس یا پایگاه داده است. روی یک یا چند سرور خاص قرار ندارد، بلکه روی تمام کامپیوترهایی که به شبکه متصل می‌شوند، توزیع شده است و امنیت بسیار بالایی دارد. می‌توانید برای اقدام به ثبت نام در بلاکچین از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

 

ممکن است برای بسیاری از شما این سوال پیش آید که «چرا به بیت کوین نیاز داریم؟»  مقاله‌ای کاملا تخصصی برای شما تهیه نموده ایم تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با بیت کوین، علل محبوبیت آن، اهمیت آن با شما در میان بگذاریم و به سوال «چرا به بیت کوین نیاز داریم؟» پاسخ دهیم.

 

دکتر سیگنال به دقت بازار ارزهای دیجیتال را رصد می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیتکوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

 

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: میانگین: ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *