0%

نقش اساسی استخر ماینینگ در استخراج ارز دیجیتال چیست؟

استخر ماینینگ

ماینینگ و همچنین استخر ارزهای دیجیتال دارای طبقات مختلف می باشد، که انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر و دیگر موارد جزئی این طبقه به حساب می آید؛ اما سوال اصلی اینجاست پ چرا ما از استخر ماینینگ استفاده می کنیم!؟ در ادامه این مقاله ما می خواهیم در مورد استخر ماینینگ توضیحاتی را به شما دوستان عزیز ارائه دهیم.

 

بیت کوین به عنوان شناخته شده‌ترین ارز دیجیتال، به عنوان بهترین ارز برای استخراج شناخته می‌شود. اما از آن جایی که استخراج بیت کوین با دشواری‌هایی روبه‌رو شده، بسیاری از فعالان حوزه ماینینگ ترجیح می‌دهند که ارزهای دیجیتال دیگری استخراج نمایند. اما سوال این است که کدام یک از ارزهای دیجیتال گزینه مناسبی برای استخراج هستند. بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج بعد از بیت کوین را مطالعه نمایید تا بتوانید بهترین تصمیم جهت ماینینگ را بگیرید.

 

استخر استخراج یا همان استخر ماینینگ چیست

استخر ماینینگ مکانی مجازی می باشد، که جامعه ای از ماینر ها هر کدام قدرت پردازشی دستگاه های خود را در آنجا با یک دیگر تست می کند، در این صورت  شانس خود را برای سودآوری درمانی و عرصه دیجیتال افزایش دهند؛ از آنجایی که رقابت در استخراج ارزهای دیجیتال و همچنین مسائل شبکه های بیت کوین بسیار زیاد هست، ماینر ها دوست دارم که در این استخر پردازش دستگاه های سخت افزاری خود را محک بزنند.

 در  فرایند ماینینگ ماینر ها واکنش‌ هایی را در مکان‌ های بسته به نام بلاک قرار خواهند داد و برای اتصال یک بلاک به بلاک دیگر باید  اعدادی را حدس بزنند و سپس  اعداد و محل معادلات ریاضی را پیدا نمایند و جواب‌ های آن را به دست آورند، اما انجام این کار نیازمند قدرت پردازشی و سخت افزاری بسیار زیاد و همچنین مناطق بسیار بالا می باشد؛ که هدف اصلی از این کار این است که شبکه را نگه دارند و از حملات بسیار زیاد که بسیاری از این افراد قصد حمله کردن به این شبکه را دارند جلوگیری کنند و در آخر برای اینکه انگیزه کار برای ماینینگ ها به وجود بیاید هر ماینر زودتر از دیگر ماینر ها جواب معادلات را به دست آورد، پاداش خود را دریافت خواهد کرد و به این صورت پاداش به دست آمده را بلاک میگویند؛ به عنوان مثال می توانیم بگوییم که پاداش به دست آمده فعلی بیت کوین ۱۲.۵ دهم واحد بیت کوین بوده که هر ۱۰ دقیقه تولید به ماینر های مختلف متعلق خواهد گرفت.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  استخراج ابری cloud mining دقیقا چیست؟

شما باید بدانید که در ماه‌ های اولیه ظهور بیت کوین و همچنین  ماینینگ ارز دیجیتال  ها به طور غیر مستقیم در این حوزه  کار می کردند و در این صورت به طور مستقیم در معاملات شرکت می کردند اما در حال حاضر از آنجایی که استخراج یک فرایند رقابتی شده است و امروز غول های ثروتمند وارد حوزه ماینینگ می‌شوند، ماینر های کوچک نمی ‌توانند در این دنیا سود دهی بسیار بالایی داشته باشند در این صورت استخرهای به وجود آمدند تا کسانی که با ماینر ها و قدرت پردازش بالا در حال انجام معاملات در این حوزه هستند بتوانند سود دهی به نسبت خوب در معاملات به دست آورند.

 

انواع گوناگون پاداش دهی در استخرهای ماینینگ

 شما باید در مورد پاداش دهی ماینینگ ها نیز اطلاعاتی را داشته باشید اما بدانید که روش سود دهی ماینینگ ها توسط استخرهای ماینینگ می تواند بسیار متفاوت باشد. استخر های استخراج بسیار بزرگ معمولاً یکی از شیوه های زیر را برای پرداخت سود به کاربران استفاده می کنند:

پرداخت به ازای سهام

پرداخت نسبی

 پرداخت مبتنی بر امتیاز

 پرداخت به ازای ان سهم آخر .

 پرداخت ازای سهم.

پرداخت به ازای سهام در واقع در این روش پرداخت سود استخراج نسبت به توان میزان پردازشی شما در اختیار شبکه قرار می گیرد و در این فرآیند به شما سهام داده می شود و به همان شکل نسبت به سود پرداختی خود سودتان را دریافت می کنید.

پرداخت نسبی: در این روش درست همانند روش قبل در پرداخت نسبی  نیز به نسبت قرار داده پردازش یک ماینر در اختیار استخر قرار گرفته  می شود و  سود را دریافت می ‌کنند اما در اینجا یک تفاوت وجود دارد و آن هم این است که پاداش تنها در صورتی که به یک ماینر داده خواهد شد که یک بلاک دریافتی کامل شود. در روش نسبی بلافاصله پس از استخراج یک بلاک سود شما به کیف پول ماینر واریز میشود که این حالت یکی از مزایای بسیار می باشد.

استخر ماینینگ

پرداخت مبتنی بر امتیاز

این روش  با هدف جلوگیری از تعرض مزاحم های استخرها تولید شده است به طور دیگر می ‌توانم بگویم که استخر استخراج نسبت به فعالیت شما امتیازاتی را برای شما در نظر خواهد گرفت هر چه امتیازات شما بیشتر شود به تبع آن پاداش نیز اضافه خواهد شد در روش پرداخت مبتنی بر امتیاز پاداش شما پس از معاینه یک بلاک به حساب شما واریز خواهد شد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  جدیدترین قوانین استخراج بیت کوین در ایران

 

پرداخت برای رضای مقدار سهم آخر شما

در این روش پرداخت پاداش ماینینگ ماینر ابتدا سهم هایی می باشند که در چارچوبی از پیش تعیین شده و همچنین محاسبه شده است ،اما در این روش برخلاف دیگر روش های پرداختی سود سهام های خارج از محدوده نیز پاداشی تعلق نخواهد گرفت و همچنین در روش پرداخت در ازای مقدار سهم شما این ان تا این نشان داده می شود که آخرین نسخه های دریافت شده شما تا زمان حمل بلاک می باشد.

 

مزایا استخر ماینینگ

پس از آنکه با توضیحاتی در مورد  استخر ماینینگ آشنا شدید؛ حال میخواهیم با  انواع دریافت پاداش های آن به چه صورت انجام می شود در اینجا می خواهیم در مورد مزایا و همچنین معایب استخر ماینینگ نیز صحبت نماییم‌.

همانطور که در مطالب قبلی توضیح دادیم پیوستن به استخر استخراج از همان استخر ماینینگ شانس شما را برای یافتن پاسخ معاملات بیشتر خواهد کرد  این مسئله باعث کاهش شدید مسائل دریافت پاداش خواهد شد که یکی از مزایای بسیار مهم است استخر ها می باشد، اما دیگر مزایای استخر ماینینگ ثبات درآمد شما می باشد در زمانی که شما در بستری با نام استخر استخراج بیت کوین و استخراج صحبت می‌ کنید در واقع این یک ماینر بسیار بزرگ و قوی را تشکیل دادید و می توانید سود دهی بسیار خوبی را برای خود به دست آورید.

در آخر درآمد شما با نرخ ثابت به حسابتان واریز می شود که این حالت برای شما می تواند بسیار خوب باشد اما کاهش هزینه های استخراج ارز های دیجیتالی که دیگر از مزایای پیوستن به استخر  استخراج می باشد که شما بخواهید چند دستگاه را به صورت انفرادی و مستقیم به دیگر آنها متصل نماید و همچنین محل معاملات بپردازید، در هنگام انجام معاملات هزینه‌ های بسیار زیادی برای شما حساب می ‌شود که می‌تواند برای شما ضرر آور می باشد که شما پس از پیوستن به این استخر میتوانید هزینه های خود را کاهش دهید .

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  بهترین روش های استخراج بیت کوین و ارز های دیجیتالی چیست؟

 

معایب استخر ماینینگ

در صورت پیوستن به استخر استخراج دارای معایبی معایبی نیز پیش روی شما هست  که از جمله آن معایب می‌ توان به افزایش تمرکز در شبکه ها اشاره نمود: و در واقع هرچه افراد بیشتری به سمت استفاده از استخر ها روان شوند  مرکز در شبکه ها بسیار افزایش خواهد یافت به خصوص به دلیل گستردگی بسیار زیاد استخر های استخراج متمرکز شدن شبکه تنها بر روی کاغذ به طور ساده امکان پذیر می باشد پس نباید چندان نگران آن بود اما در ارتباط با ارز های کوچک  افزایش نفوذ استخرها بسیار می تواند زیان آور به حساب آید.

اما دیگر معایب استخرهای ماینینگ شفافیت آنها می باشد در واقع این احتمال در استخر وجود دارد که ارقام اشتباهی را به شما نشان دهند و درآمد شما را به طور کامل دست کاری نماید در این حال شانس شما برای پیدا کردن این دستگاهها به شدت کم خواهد بود و در این صورت پیش از پیوستن به یک استخر ماینینگ از صحت کارکرد و همچنین شفافیت آنها به طور کامل اطمینان پیدا کنید.

در آخر باید ذکر کنیم  که استخرهای بسیار زیادی برای انجام ماینینگ ها وجود دارد که شما قبل از آنکه به استخر های مختلف بپردازید بهتر است در مورد آنها تحقیقاتی را انجام دهید تا از صحت کارکرد آنها مطمئن شوید‌‌‌‌‌.‌ اما در هنگامی که در مورد استخر ماینینگ صحبت می نماییم بهتر از که از بهترین استخر های ماینینگ برای اینجام معاملات استفاده نمایید تا بتوانید در استخر های ماینینگ سود بسیار خوبی را کسب نمایید.

 

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *