0%

بررسی کامل و مقایسه اثبات کار در مقابل اثبات سهام را بخوانید

مقایسه اثبات کار در مقابل اثبات سهام

مقایسه اثبات کار در مقابل اثبات سهام


دو مورد از معروفترین مکانیسم های استخراج ارز های دیجیتال اثبات کار و اثبات سهام هستند که در این مقاله ما به بررسی و مقایسه ی این دو مکانیسم خواهیم پرداخت .

در اثبات کار ، کارگران معدن سعی می کنند مشکلات سخت حل شده را برای پاداش حل کنند. بنابراین وقتی ماینرها مشکل را حل می کنند ، پاداش می گیرند و استخراج بلوک جدید را شروع می کنند. اما با حذف بلوک ها ، سطح دشواری افزایش می یابد و هزینه ها و مصرف برق به طور قابل توجهی افزایش می یابد. این منجر به سودآوری کمتر و مصرف انرژی بیشتر می شود.

در سیستم هایی که از اثبات سهام استفاده می کنند ، کسانی که استخراج کنندگان را تأیید می کنند جای آنها را می گیرند. از آنجا که هیچ فعالیت استخراج وجود ندارد ، هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند. در عوض ، کاربران به طور تصادفی انتخاب می شوند و باید در صورت انتخاب ، بلوک را اضافه کنند. در صورت وجود ، آنها هزینه معاملات بلوکی را به عنوان پاداش دریافت می کنند.

هرکسی را نمی توان برای این اقدام انتخاب کرد. در ابتدا ، کاربران باید مقدار مشخصی از ارز رمزنگاری شده را در نظر بگیرند (مقدار سهام در سیستم عامل های بلاکچین متفاوت است). از سهام برای جلوگیری از رفتارهای نامناسب کاربران استفاده می شود. اگر رفتار نامناسب داشته باشند ، سهم خود را از دست می دهند (یا بخشی از آن).

بزرگترین مزیت اثبات سهام این است که اجازه می دهد معاملات بدون قدرت محاسباتی بالا انجام شود. اما مهم نیست که هر چقدر موثر به نظر برسد ، الگوریتم اثبات کار خود را در زمینه مقیاس پذیری ثابت کرده است.

اثبات کار ، که استخراج بیت کوین بر اساس آن استوار است ، می تواند به نفع اثبات خطر از بین برود . با اثبات سهام ، این الگوریتم قرعه کشی های زیادی را بین شرکت کنندگان انجام می دهد ، هرکدام از آنها احتمال متناسب با مقدار ارز رمزنگاری شده مرتبط با بلاکچین متعلق به خود را دارند. یکی کسی را که در قدرت محاسبات سرمایه گذاری می کند ، دیگری کسی را که در بلاکچین سرمایه گذاری می کند ، پسندیده است. مهمتر از همه ، با کنار گذاشتن محاسبات غیرضروری ، اثبات سهام تأثیر زنجیره بلوک بر محیط را به شدت کاهش می دهد. این همچنین می خواهد غیرمتمرکزتر باشد: سرمایه گذاری های مادی منوط به صرفه اقتصادی هستند ، در حالی که با اثبات سهام ، مشارکت در بلاکچین متناسب با سرمایه گذاری باقی می ماند.

مطالب پیشنهادی داغ:  منظور از موقعیت شورت در تله خرسی چیست؟

پروتکل اثبات کار مورد استفاده در شبکه بیت کوین سیستمی است که در آن ماینرهایی که بیشتر قدرت پردازش را در اختیار دارند ، حرف بیشتری در شبکه می زنند و بنابراین بازده بیشتری دارند.

ما در این مقاله در مورد الگوریتم اجماع بلاکچین صحبت خواهیم کرد که به عنوان اثبات کار PoW   شناخته می شود. برای کسب اطلاعات در مورد سکه های رمزنگاری با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات کار ، مزایا و معایب اثبات کار و تفاوت آن با اثبات سهام و  همه موارد دیگر در ادامه این مقاله با ما همراه باشید  …

واژه‌نامه ارزهای دیجیتال دارای گستردگی بسیار زیادی دارد و بسیاری از سرمایه‌گذاران این حوزه نیز با تمام مفاهیم و اصطلاحات ارز دیجیتال آشنایی ندارند و تنها اصلی‌ترین مفاهیم را می‌شناسند. البته همین اصلی‌ترین مفاهیم نیز برای شروع کار می‌توانند کافی و تاثیرگذار باشند. این مفاهیم را در مطلب اختصاصی سایت به طور کامل بیاموزید.

 

اثبات کار (PoW) به چه معناست؟

اثبات کار الگوریتمی است که برای جلوگیری از استفاده مقادیر زیاد توان محاسباتی در برابر بازیگران مخرب در سیستم ایجاد شده است. اگرچه توسط هال فینی در سال 2004 معرفی شد ، اما اولین کاربرد آن بیت کوین در سال 2009 به عنوان اولین اجرای ایده فینی بود. همچنین الگوریتمی است که برای سازش سایر ارزهای رمزپایه استفاده می شود.

بیت کوین و بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر سیستم های بلاکچینی هستند که توسط شبکه های گره های غیرمتمرکز محافظت می شوند. وظیفه اصلی این سیستم ها اطمینان از پایداری و تداوم شبکه است. اپراتورهایی در شبکه وجود دارند که ماینر نامیده می شوند و وظیفه دارند بلوک های جدیدی را به بلاکچین اضافه کنند. افزودن این بلوک ها با حل برخی از مسائل پیچیده ریاضی امکان پذیر است. از آنجا که حل این مشکلات بسیار دشوار است ، به پردازنده های قدرتمندی نیاز است.

مزایا و معایب پروتکل اثبات کار چیست؟

Proof of Work رایج ترین و اساسی ترین پروتکل صنعت ارزهای رمزپایه ، با اجازه دادن به سیستم پرداخت و ارز بدون داشتن اختیارات مرکزی ، تغییرات اساسی در فناوری و اقتصاد را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، قدرت محاسبات به عنوان یکی از سازوکارهای مهمی که امنیت داده ها را در شبکه تضمین می کند ، استفاده می شود. به لطف پروتکل اثبات کار، حداقل 51 درصد از قدرت محاسبات در شبکه باید گرفته شود تا حملاتی که می توانند بر روی شبکه بیت کوین ترتیب یابند ، موفقیت آمیز باشد. امروزه با توجه به اندازه شبکه بیت کوین و قدرت محاسباتی بالای آن بعید به نظر می رسد که چنین حمله ای موفقیت آمیز باشد. توان محاسباتی نشان دهنده تعداد تلاش هایی است که پردازنده ها در شبکه می توانند در یک ثانیه انجام دهند و می توان آنها را به عنوان قدرت تأیید در نظر گرفت.

مطالب پیشنهادی داغ:  آیا بدست آوردن بیت کوین رایگان ممکن می‌باشد؟

چرا اثبات کار مهم است؟

بلاکچین به عنوان یک پایگاه داده بزرگ شناخته شده است ، بنابراین بسیاری از افراد می توانند معاملات را مشاهده کنند. شما می خواهید با دوست خود معامله کنید. اما باز هم همین کار را با شخص دیگری انجام خواهید داد. شما در واقع سعی کردید دو برابر هزینه کنید و همه شرکت کنندگان در شبکه از این موضوع مطلع بودند. این در واقع می تواند برای گروه های کوچک مفید باشد. اما اگر در گروه هایی با هزاران نفر اتفاق بیفتد ، هیچ کس تمایل به اعتماد به غریبه ها ندارد.

در این حالت ، ما می توانیم الگوریتم اثبات کار را فعال کنیم. بنابراین ، کاربران نمی توانند پولی را که حق آنها نیست ، خرج کنند. به این ترتیب ، همه طبق قوانین سیستم بلاکچین عمل می کنند.

 

پرتکل مدیریت سهام

هدف در مدیریت سهام تعیین و اجرای فعالیتهایی است که تمام هزینه های موجودی را که باعث افزایش سود تجارت می شود به حداقل برساند. مدت زمان و مقدار موجودی کالا در تجارت ممکن است با توجه به گردش سهام و طول عمر و همچنین سهولت آن متفاوت باشد. و مدت زمان عرضه مهمترین بخشی که تجارت در آن واقع شده است. با تغییر بخش ، اهمیت نگهداری سهام کم یا زیاد می شود.با مدیریت موجودی ، سعی در به حداقل رساندن سرمایه گذاری سهام ، به حداکثر رساندن کیفیت خدمات به مشتری و کاهش هزینه های تولید است.

موجودی بیش از حد از نظر تأمین مالی [پرداختهایی که به سهام مازاد انجام می شود] برای شرکت سنگینی خواهد بود و باعث افزایش هزینه های موجودی کالا [اضافه کردن هزینه نگهداری و کنترل سهام به هزینه موجودی کالا همانطور که انتظار می رود]. علاوه بر همه اینها ، ایجاد روابط موثر تأمین کننده ، ایجاد عرضه مداوم و رسیدن به گردش مالی بالا از اهداف ثانویه است.

مطالب پیشنهادی داغ:  کلید خصوصی بیت کوین چه تفاوتی با کلید عمومی دارد؟

ویژگی های اثبات پروتکل سهام

برجسته ترین ویژگی Proof of Stake تأکید بر قدرت سرمایه است تا قدرت محاسباتی. بنابراین ، داشتن دارایی برای انباشته شدن ضروری است تا اینکه با راه اندازی تجهیزات ، تجارت را شروع کنید. در پروتکل PoS ، کاربری که ارزهای رمزپایه بیشتری دارد نیز می تواند قدرت خود را در شبکه افزایش دهد. روند تأیید بر اساس برخی از قوانین است. کاربرانی که دارایی بیشتری در کیف پول خود دارند به احتمال زیاد احراز هویت می شوند. مفهوم “staking” نیز از اینجا ناشی می شود. پروتکل PoS مبتنی بر این واقعیت است که دارندگان کیف پول با تأیید معاملات درآمد کسب می کنند. هرچه کاربر دارایی بیشتری کسب کند ، سهم درآمد بیشتری نیز خواهد داشت. با این حال ، شایان ذکر است که این برای همه انواع PoS یکسان نیست.

برای جلوگیری از انحصار ثروتمندترین سهامدار در شبکه ، پروتکل Proof of Stock از چندین گزینه برای تعریف بلوک استفاده می کند. متداول ترین انواع انتخاب PoS ، انتخاب تصادفی و وابسته به سن ارزهای رمزنگاری شده است.

کسانی که معاملات را به صورت تصادفی تصویب می کنند از بین ضعیف ترین گره ها از نظر مقدار محاسبه (هش) اما از بین ثروتمندترین گره ها از نظر ارزش سهم (سهم) انتخاب می شوند. در انتخاب براساس سن ارز رمزنگاری شده ، کاربرانی که بیشترین مدت دارایی را در اختیار دارند به عنوان اعتبارسنج انتخاب می شوند و پس از تأیید ، این کاربران جوایز را می گیرند.

هرروزه تعداد زیادی افراد تازه کار، در این بازار سرمایه گذاری خود را شروع می کنند و انجام معاملات خود را از سر می گیرند. اگر شما نیز جزو این دسته افراد هستید و از دانش تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال سر در نمی آورید اصلا نگران نباشید چون معامله گران حرفه ای با تحلیل نمودارها و الگوریتم ها به شما بهترین سیگنال های بیت کوین را ارائه می دهند. در مقاله ای تخصصی به بحث در مورد سیگنال ماهانه بیت کوین میپردازیم که لازم است برای کسب اطلاعات دقیق تر، این محتوای ارزشمند را مطالعه نمایید.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: میانگین: ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *