0%

آموزش ماینینگ بیت کوین : برای ماینینگ به چه ابزاری نیازمندیم؟

آموزش ماینینگ بیت کوین

ماینینگ بیت کوین در واقع همان استخراج بیت کوین است. می دانیم که بیت کوین یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال است که افراد بسیاری را مجذوب خود کرده است. آموزش ماینینگ بیت کوین  در حالت کلی دارای مراحل مختلفی است. برای انجام آن شما نیاز به وسایلی برای استخراج ‌بیت ‌کوین دارید که در ادامه ضمن آموزش ماینینگ بیت کوین در مورد آنها بیشتر صحبت می‌ کنیم.

بیت کوین به عنوان شناخته شده‌ترین ارز دیجیتال، به عنوان بهترین ارز برای استخراج شناخته می‌شود. اما از آن جایی که استخراج بیت کوین با دشواری‌هایی روبه‌رو شده، بسیاری از فعالان حوزه ماینینگ ترجیح می‌دهند که ارزهای دیجیتال دیگری استخراج نمایند. اما سوال این است که کدام یک از ارزهای دیجیتال گزینه مناسبی برای استخراج هستند. بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج بعد از بیت کوین را مطالعه نمایید تا بتوانید بهترین تصمیم جهت ماینینگ را بگیرید.

 

ماینینگ چیست؟

برای استفاده از ماینینگ و همچنین خرید و فروش ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین باید  این شبکه را به خوبی بشناسیم و فرآیند آنها را بلد باشیم در واقع بیت کوین یک رمز ارز گذاری شده غیر متمرکز است. رمز ارز به این معناست که علم بیت کوین برای تبادل اطلاعات از رمز گذاری ها استفاده می کند و از طرف دیگر غیر متمرکز بودن به معنای عدم کنترل شخص یا گروهی برای شبکه بیت کوین است.

 به عبارت دیگر می توان گفت که افراد عضو یک شبکه به یک اندازه حق تصمیم گیری درباره حیات شبکه خود دارد و همچنین اعتماد افرادی که در این شبکه کار می‌ کنند به یکدیگر در واقع تضمین بقای شبکه را می کند.

 

برای ماینینگ بیت کوین چه چیزهایی نیاز داریم؟

در واقع ماینینگ بیت کوین فرآیند ساده‌ ای نیست. برای آموزش ماینینگ بیت کوین نیاز است که کامل بیت کوین را شناخته باشید چون  نیاز هایی که شما برای ماینینک بیت کوین دارید بسته به سختی استخراج بیت کوین ها است و برای همه افراد یکی نیست اما می توانیم آنها را پایه ماینینگ بیت کوین در نظر بگیریم:

 1. دستگاه استخراج مخصوص یا همان ماینر
 2. کیف پول بیت کوین
 3. داشتن اینترنت ثابت
 4. برق کابل و تجهیزات برقی مناسب برای استفاده از دستگاه ها
 5. تجهیزات تهویه ای چون فن
مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  استیکینگ چیست و استیکینگ ارز دیجیتال چگونه کار میکند؟

 

هر کدام از تجهیزات بالا چه نقشی را ایفا می کند؟

در این قسمت قصد داریم پیش از آموزش ماینینگ بیت کوین اطلاعاتی که لازم است در این زمینه داشته باشید را برای شما شرح دهیم.

در سال‌ های نخست تولید بیت کوین می توانستیم با کامپیوتر ساده ماینینگ بیت کوین را یاد بگیریم اما با گذشت زمان و سختی شبکه ها امکان استخراج  بیت کوین دیگر ساده و معمولی نیست. با افزایش سختی استخراج بیت کوین ها استخراج بیت کوین فقط با دستگاه های مخصوصی چون ماینر ها امکان‌ پذیر است.

 بنابراین استخراج بیت کوین با موبایل کامپیوتر معمولی به هیچ عنوان سودی برای مخاطب نخواهد داشت. از طرفی دیگر برای نگهداری بیت کوین ها نیاز به یک کیف پول مجازی داریم که این پول باید با دستگاه های قدرتمند و بزرگ ساخته و نگهداری شود.

یکی دیگر از مهم‌ ترین ابزارآلات برای آموزش ماینینگ بیت کوین ها  یا انجام عملیات ها به صورت کامل داشتن اینترنت ثابت بسیار ضروری است. در ماینینگ بیت کوین ها سرعت یا حجم چندان اهمیت زیادی ندارد بلکه پایداری اینترنت و قطع و وصل شدن آن مهمترین موضوع است.

 همچنین دستگاه های برقی ماینینگ برق بسیار زیادی را مصرف می ‌کنند که مصرف برق باعث شده در برخی از کشورها از جمله ایران استفاده از برق خانگی برای راه انداختن و استفاده کردن از این دستگاه ها ممنوع شود، پس دسترسی به برق ارزان یکی دیگر از ملزومات استخراج بیت کوین ها است.

 

آموزش استخراج یا ماینینگ بیت کوین

آموزش ماینینگ بیت کوین

همانطور که در مطالب قبل گفته شد ارز دیجیتال توسط شخص و دولت کنترل نمی ‌شود و به همین دلیل به عنوان یک رمز ارز و غیر متمرکز شناخته شده، در صورت کلی استخراج بیت کوین به دو صورت وجود دارد.

 1. صورت فردی
 2. صورت عضو در استخر های استخراج

 

دسته یک در آموزش ماینینگ بیت کوین اگر شما به دستگاه‌ های خود اعتماد کامل دارید که به صورت کامل سالم هستند می توانید به صورت فردی اقدام استخراج بیت کوین نمایید. استخراج بیت کوین به علت سختی شبکه نیاز به دستگاه هایی با توان های پردازش بسیار بالا دارند و همچنین نیازمند برق بسیار قوی برای راه اندازی این دستگاه ها هستند.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2021 کدامند؟

در دسته دوم آموزش ماینینگ بیت کوین شما می توانید با ثبت نام در استخرهای استخراج اقدام به استخراج بیت کوین کنید.

 

در روند آموزش ماینینگ بیت کوین باید روش های مختلفی برای استخراج ارزهای دیجیتال بلد باشید که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد .

 • استخراج ارز بیت کوین با استفاده از دستگاه ماینر
 • استخراج رمز ارز بیت کوین با استفاده از کامپیوتر
 • استخراج رمز ارز بیت کوین به وسیله ی کلود ماینینگ
 • استخراج رمز ارز بیت کوین با استفاده از گوشی های هوشمند

شما برای ماینینگ بیت کوین یا حتی آموزش ماینینگ بیت کوین نیازمند به یک دستگاه به نام ماینر هستید این دستگاه جزء اولین نیازهای شما برای استخراج رمز های ارز دیجیتال است. با استفاده از این دستگاه شما می توانید به راحتی استخراج خود را انجام دهید.

دستگاه های ماینر به طور خاص و قدرتمند ساخت و تولید شدند که قابل به ذکر است برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین شما نیاز به دستگاهی دارید که از الگوریتمی به نام هش پشتیبانی می کند.

 

استخراج بیت کوین توسط کامپیوتر

امروزه به دلیل محبوبیت استخراج بیت کوین، تعداد افرادی که در این بازار کار میکنند هم طبیعتاً بالا رفته است و عملکرد استخراج تا حدودی دشوار شده است.

 در گذشته به علت ترافیک بسیار کم شبکه‌ ها می توانستید به راحتی با استفاده از سیستم های خانگی بیت کوین استخراج کنید.

 زمان ساخت هر یک از بلاک چین ها ده دقیقه است و با استفاده از سیستم‌ های خانگی نمی ‌توانید در این مدت بلاک را تشکیل دهید ولی با  پیشرفت تکنولوژی شرکت های قدرت مندی برای ساخت دستگاه و راحتی استخراج بیت کوین شما به وجود آمده است.

حتی اگه شما آموزش ماینینگ بیت کوین را به بهترین نحو دیده باشید و بسیار حرفه ای باشید سیستم های خانگی برای شما به صرفه نیست زیرا این عمل قابل انجام است ولی به دلیل سختی شبکه بیت کوین که به حد زیادی بالا است شما نمی توانید این کار را انجام دهید.

یکی دیگر از دلیل‌ های موجود در ناتوانی استخراج بیت کوین با سیستم های خانگی این است که شما ۲۴ ساعته باید سیستم تان در حال پردازش و روشن باشد که به دلیل وجود مدت زمان بالا کارت گرافیک و همچنین پردازشگر سیستم شما خراب خواهد شد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  بهترین سازندگان دستگاه استخراج بیت کوین

 

در انتخاب دستگاه ماینینگ چه عواملی را باید رعایت کنیم؟

به حالت کلی قدرت دستگاه- قیمت و مصرف برق آن از مهمترین عاملان برای دستگاه های ماینر برای استخراج بیت کوین است.

شما اگر به عنوان کار آموز دوره های آموزش ماینینگ بیت کوین را هم دیده باشید حتما به یک دستگاه ماینر برای انجام فعالیت در این بازار نیاز دارید. قدرت این نوع  دستگاه بر اساس هش آن مشخص می شود که هر چقدر دستگاه هش بیشتری را بتواند، تولید کند، قدرت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

 مصرف برق آن ها  به همان طور مستقیم بر روی سودی که کاربر دریافت می کند تاثیر دارد و هر چقدر میزان مصرفی برق دستگاه ها کمتر باشد سود دهی دستگاه ها بالاتر خواهد رفت.

 اما مهمترین عامل در خرید ماینر ها قیمت آن ها است که مشخص کننده زمان بازگشت سرمایه شما می باشد. دستگاه ماینر در واقع قیمت های بسیار بالایی دارد پیش از خرید باید با تمامی محاسبات مربوط به سود و بازگشت آن ها بررسی کامل را انجام دهید.

نکته آخری که شما باید در هنگام خرید دستگاه های ماینر باید به آن توجه کنید این است که استخراج ارزهای دیگر با دستگاه ماینینگ بیت کوین قابل پذیرش نیست و دستگاههای استخراج دیگر از یک الگوریتم خاص و رمزگذاری شده استفاده می کنند و الگوریتم بیت کوین با آن ها متفاوت است.

 

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: میانگین: ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *