0%
آموزش ساخت قرارداد اتریوم

آموزش ساخت قرارداد اتریوم


شاید پیشتر نام ارز دیجیتال و یا بیت کوین به گوشتان خورده است. افزایش استقبال از بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال موجب شد که ارزهای دیجیتال دیگری نیز پا به عرصه‌ی بازار ارزهای دیجیتال بگذاریند. دومین ارز دیجیتال شناخته شده در جهان، بعد از بیت کوین، اتر یا اتریوم می‌باشد. اتریوم در واقع شبکه‌ای است که به صورت آزاد در بستر بلاک چین فعالیت می‌کند و برنامه‌های کامپیوتری غیر متمرکز روی آن قابل اجرا هستند. یکی دیگر از اصلی‌ترین کاربردهای شبکه اتریوم در ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند می‌باشد. ساخت قرارداد از طریق این شبکه نیازمند آگاهی کامل نسبت به شبکه و چگونگی تنظیم و اجرای قرارداد در آن می‌باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با اتریوم و آموزش ساخت قرارداد اتریوم با شما در میان بگذاریم.

دکتر سیگنال بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین را تحلیل می کند و شما را از افزایش قیمت های پیش رو مطلع می سازد و درتلاش هست، تا با ارائه برترین سیگنال های تحلیل شده بیت کوین و آلت کوین ها که دارای دقت بالایی هستند به افزایش عملکرد و کم کردن ریسک معاملات شما کمک کند تا سود شما را در معاملات به حداکثر برساند. به تیم تحلیلگر ما ملحق شوید و لذت تریدینگ را با دکتر سیگنال تجربه کنید.

 

اتریوم چیست؟

اتریوم شبکه‌ای غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که امکان اجرای برنامه‌های کامپیوتری غیرمتمرکز و همچنین قراردادهای هوشمند را فراهم می‌سازد به طوری که امکان تقلب، دخالت افراد دیگر در آن‌ها و همچنین از کار افتادگی آن‌ها وجود ندارد. این شبکه غیر متمرکز همچنین امکان انجام اعمال بسیاری از جمله پرداخت‌ها، بیمه، انتخابات و امور بانکداری را نیز فراهم می‌سازد.

این شبکه یز همانند شبکه بیت کوین برای پرداخت هزینه‌ها و کارمزدهای خود ارز دیجیتالی را در نظر گرفته است. ارز دیجیتال شبکه اتریوم، اتر می‌باشد. البته در بازار ارزای دیجیتال به اتر، همان اتریوم نیز گفته می‌شود. این ارز دیجیتال در ابتدای ورود خود به بازار مورد استقبال بسیاری قرار گرفت و قیمت آن در سال‌های 2014 تا 2018 به شدت صعودی بود. اما در ژانویه سال 2018 قیمت اتر یا همان اتریوم به شدت کاهش یافت. امروزه نیز اگرچه قیمت این ارز دیجیتال، که دومین ارز دیجیتال شناخته شده در جهان می‌باشد، تا حد زیادی احیا شده است، اما هنوز هم فاصله زیادی تا قیمت اوج خود دارد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  آموزش انواع تحلیل قیمتی بیت کوین و ارزهای دیجیتالی

بدون شک در دنیای فعلی، اصلی‌ترین کاربرد شبکه اتریوم، ساخت قراردادهای هوشمند از طریق آن است. این شبکه بستر بسیار مناسبی را فراهم می‌کند تا قراردادهای هوشمند قادر به حل هرگونه عملیات محاسباتی باشند و در واقع می‌توان گفت که هر برنامه‌ای بر پایه اتریوم قابل اجرا می‌باشد.

 

بهترین سایت تحلیل رفتار بیت کوین، کانال و سایت دکتر سیگنال میباشد که این تیم با جمع کردن افراد متخصص و تحلیل‌گر به شما کمک میکند تا دید وسیعی نسبت به بازار ارزهای دیجیتال پیدا کنید و شمارا در مسیر راهنمایی میکند تا ترید یا خرید و فروشی پر سود داشته باشید. تمام سوددهی در بازرهای ارز دیجیتال به تحلیل بیت کوین وابسته میباشد، به اینصورت که اگر تحلیلگری با بررسی رفتار بیت کوین به شما بگوید که قیمت بیت کوین افزایش میاید، و شما با حساب بر روی حرف ایشان اقدام به خرید بیت کنید، اگر تحلیل اشتباه صورت گرفته باشد، قیمت افت کرده و شما دچار ضرر خواهید شد.

 

قرارداد هوشمند در اتریوم چیست؟

قرارداد هوشمند پروتکلی کامپویتری است که برای ایجاد و بهبود قراردادها طراحی شده است. تمام تراکنش‌های هوشمند قابل پیگیری و غیرقابل بازگشت هستند. این قراردادها علاوه بر اینکه تمام اطلاعات مربوط به شرایط قرارداد و اجرای اقدامات هدف‌گذاری شده را به صورت خودکار شامل می‌شود، امنیت بیشتر و هزینه مناسب‌تری نیز نسبت به قراردادهای غیر هوشمند دارد.

البته قراردادهای هوشمند معایبی نیز دارند. برخی از معایب آن‌ها شامل امکان بروز خطای انسانی، قوانین حقوقی غیر شفاف فعلی در اکثر کشورها، هزینه بالای نگارش این قراردادها توسط برنامه نویسان می‌باشد. شبکه اتریوم بستر بسیار مناسبی را برای ساخت قراردادهای هوشمند فراهم کرده و برخی از معایب این قراردادهای هوشمند را به حداقل رسانده است. آموزش ساخت قرارداد اتریوم می‌تواند کمک مفیدی برای شما در ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند این شبکه باشد. در ادامه با آموزش ساخت قراردادهای اتریوم همراه شما هستیم.

 

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و بیت کوین نیاز به آموزش های مخصوصی دارد تاشما با مطالعه آنها بتوانید به تریدر تبدیل شده و خرید و فروش بیت کوین را روی اصول و قواعد انجام دهید. برای یادگیری تحلیل تکنیکال پیش نیازهایی لازم دارید تا بدانید تکنیکال چیست و برچه اساسی تحلیل رفتار بیت کوین از طریق تکنیکال صورت میگیرد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  راه و روش موفقیت در معاملات بیت کوین

 

 

ساخت قرارداد در اتریوم چگونه انجام می‌شود؟

ساخت قرارداد در اتریوم چگونه انجام می‌شود

 

تنظیم قرارداد در اتریوم بر پایه زبان برنامه‌نویسی «سالیدیتی» می‌باشد. سالیدیتی زبانی مشابه جاوا اسکریپت است که برای نوشتن شروط قرارداد و اطلاعات دیگر در رابطه با آن در شبکه اتریوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. مراحل تنظیم و نوشتن قرارداد در این شبکه به شرح زیر می‌باشد. با آموزش ساخت قرارداد اتریوم با شما هستیم:

 

  1. نصب Ganache و مای اتر ولت بر روی سیستم

در مرحله اول لازم است Ganache و نسخه دانلودی مای اتر ولت را روی سیستم خود نصب کنید. نسخه وب مای اتر ولت کارساز نخواهد بود. دقت داشته باشید که نسخه ویندوز نرم‌افزار Ganache دارای پسوند .appx می‌باشد و روی وینودوز 10 قابل اجراست.

 

  1. تنظیمات ویندوز

در قسمت جستجوی ویندوز 10 عبارت for developers settings را جستجو کنید و روی آن کلیک نمایید. در پنجره باز شده گزینه Windows Store apps به صورت پیش‌فرض انتخاب شده، اما لازم است شما گزینه Sideload apps را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه پنجراه‌ای برای شما باز می‌شود که با کلیک روی گزینه yes تنظیمات Ganache روی سیستم شما به پایان می‌رسد و می‌توانید فایل نصبی را اجرا کنید.

 

  1. ورود به سایت ریمیکس و نوشتن کد اولیه

در مرحله سوم از آموزش ساخت قرارداد اتریوم،  باید وارد سایتی با نشانی https://remix.ethereum.org/ شوید. با کلیک بر روی این لینک وارد صفحه ریمیکس می‌شوید. در این صفحه می‌توانید کدهای قرارداد هوشمند را تدوین کنید. کدهای پیش‌فرض صفحه را پاک کنید و کد زیر را جایگزین آن‌ها نمایید:

pragma solidity ^0.4.0;

contract Counter {

int private count = 0;

function incrementCounter() public {

count += 1;

}

function decrementCounter() public {

count -= 1;

}

function getCount() public constant returns (int) {

return count;

}

}

پس از وارد کردن کد گفته شده در سایت، Ganache را نیز باز می‌کنیم. روی صفحه گزینه RPC SERVER را مشاهده می‌کنید. اطلاعات این بخش در مرحله بعد کاربردی خواهد بود.

 

  1. اتصال مای اتر ولت به Ganache

در این مرحله از آموزش ساخت قرارداد اتریوم، مای اتر ولت را از حالت فشرده خارج کرده و پوشه مورد نظر را باز می‌کنیم. سپس فایل index.html را به وسیله مرورگر باز می‌کنیم و وارد صفحه‌ای می‌شویم. در گوشه سمت راست صفحه به شما گفته شده که شما به اتریوم وصل هستید. با کلیک به آن قسمت منوی آن را باز می‌کنید و بر روی گزینه Add Custom Node کلیک می‌کنید. در این مرحله اطلاعاتی را که قبلا از Ganache و بخش RPC Server بدست آورده بودیم را وارد می‌کنیم. نام نود می‌تواند دلخواه باشد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  صفر تا صد ماشین مجازی اتریوم (Ethereum Virtual Machine)

 

  1. ایجاد قرارداد

حالا مای اتر ولت به هاستی که توسط Ganache ایجاد کرده بودید، متصل است و می‌توانید قرارداد طراحی شده را در بلاک چین خود آپلود کنید. برای این کار روی Contracts کلیک کرده و گزینه Deploy Contract را انتخاب نمایید.

در این مرحله از آموزش ساخت قرارداد اتریوم ، مای اتر ولت از شما بایت کد قرارداد را می‌خواهد. برای یافتن این کد به ریمیکس مراجعه کنید و از قسمت Details کد را بردارید. این کد رشته‌ای جلوی کلمه object در این قسمت است. این کد را در مای اتر ولت وارد کنید.

در مرحله آخر از آموزش ساخت قرارداد اتریوم، یکی از حساب‌های کاربری که Ganache به ما می‌دهد را به همراه قراردادی که روی آن قراردارد وارد صفحه مربوطه می‌کنیم. سپس با کلیک بر روی گزینه Unlock از شما پرسیده می‌شود که آیا قصد تایید تراکنش و قرار دادن قرارداد را دارید. با انتخاب گزینه بله این قسمت را تایید کنید. حال قرارداد اتریوم شما آماده است.

 

اولین مرحله برای شروع ترید اتریوم و یا سایر ارزهای دیجیتالی، خریدن این ارزها میباشد. آموزش خرید ارز دیجیتال از صرافی را برای شما به همراه عکس آماده نموده‌ایم که با مراجعه به آن میتوانید خرید ارز اتریوم از صرافی معتبر ایرانی را به صورت دقیق بیاموزید.

کیف پول های بیت کوین (Bitcoin Wallet) بسیار زیاد میباشند، زیرا بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال بسیار محبوب است که تمامی شرکت های فعال در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال برای این ارز، کیف پولی را طراحی کرده اند. ولی همه‌ی این کیف پول ها قابل اطمینان نیستند، زیرا که شما قصد دارید مبلغ زیادی از سرمایه خود را در این کیف پول ها نگهداری کنید. در لینک ابتدایی برای شما 5 نوع از بهترین ولت ها و کیف پول های بیت کوین را معرفی نموده ایم که بهتر است آنهارا بشناسید.

 

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: میانگین: ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *