بهترین آموزش ترید ارز دیجیتال + روش های مختلف تریدینگ و تریدرها

آموزش ترید ارز دیجیتال

اگر به دنبال آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال هستید، قدم در راه تریدرها بگذارید. بدین گونه آموزش ترید ارز دیجیتال یکی از پر طرفدار ترین بحث ها در ارز محسوب می شود. به افرادی که با هدف کسب سود به معامله ارز دیجیتال می‌پردازند، تریدر می گویند.

 سال ۱۳۹۹ با رشد بسیار عالی مارکت کریپتوکارنسی،  با آگاهی و یا به علت وجود هیجان آن دوره وارد این بازار شدند. بعضی ز این تریدرها سود خوبی را کسب نمودند و بعضی هم متاسفانه ضرر کردند. سود و ضرر در در این بازار بستگی به دانش و آموزش ترید ارز دیجیتال دارد. همان چیزی که ما در مقاله آموزش ترید ارز دیجیتال قدم بر داشته ایم.

افرادی که با هدف کسب سود به خرید و فروش ارز های دیجیتال می ‌پردازند، تریدر گفته می‌ شود. برخی از این تریدر ها در این راه سود های زیادی به دست آوردند و به برخی هم متاسفانه ضرر و زیان بسیاری رسیده است. سود و ضرر در بازار بسته به آگاهی و میزان آموزشی است که در دوره های تریدری دیده اید و آموزش پذیری شما دارد. درست همان چیزی که ما در مقاله آموزش ترید ارز دیجیتال بیت کوین بر روی آن تاکید داریم.  در واقع در آن مقاله ما قصد داریم به شما در مورد آموزش ترید بیت کوین توضیحات لازم را ارائه دهیم و تا حد ممکن شما را برای شروع یک معامله موفق آماده سازیم.

 

روش‌های مختلف ترید ارز دیجیتال

مثل کل بازارهای مالی، در بازار ارز دیجیتال هم راه و روش‌های متفاوتی برای مبادله استفاده می شود. سرمایه‌گذاران و تریدرها زمانی موفق خواهند شد که از این اصول ها در زمان مناسب خود استفاده کنند. برای این منظور می‌توان مهم‌ترین عامل موفقیت در بازار ترید ارز دیجیتال را با اطلاعات کافی در واکنش نسبت به اتفاقات دانست. روش‌های مختلف آموزش ترید ارز دیجیتال عبارتند از:

 

خرید و فروش فوری

  • یک خرید در حال رشد می‌خرد و چند دقیقه بعد با کمی افزایش قیمت میفروشد. در ادامه این کار را با همان ارز دیجیتال یا ارزهای دیگر انجام می دهد و در مجموع به یک سود خیلی خوب خواهد رسید. این روش به هیچ وجه روش ساده‌ای نیست و علاوه بر تمرکز، اختصاص وقت و توان تحمل ریسک، هوش بالایی را هم‌می خواهد.
  • معاملات روزانه این روش تفاوت بسیاری با معاملات فوری ندارد و تنها تفاوت آن به بازه زمانی مربوط می‌شود. در این سبک هم هدف رسیدن به سود بوده و چیزی غیر از این زیر نظر گرفته نمی شود.

 

خرید و فروش نوسانی

  • در این روش روند نوسان قیمت ارز با تحلیل تکنیکال تحلیلگران صورت میگیرد و آن ارز مورد حمایت، خریداری می شود و در مقاومت به فروش خواهد رسید. حد حمایت همان حداقل فعلی قیمت و حد مقاومت حداکثر فعلی آن به حساب خواهد آمد.
  • اگر قدرت افراد در تحلیل تکنیکال و پیش‌بینی نوسان های بازار از این راه بیشتر شده باشد، شانس موفقیت زیادی را برای رسیدن به سود از این چنین معاملات نوسانی خواهید داشت.
مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  5 مورد بسیار مهم از اصول و نکات قبل از ترید بیت کوین رابدانید

 

موقعیت گیری

  • این‌روشی است که موقعیت گرفته شده نسبت به نوسان بازار برای مدت زیادی حفظ  خواهد شد. این اصول را می‌توان ترکیب ترید و سرمایه‌گذاری به حساب آورد. چرا که برای رسیدن به سود قابل توجه یک چشم‌انداز بلندمدت را در پیش گرفته است. این روش را نباید با سرمایه‌گذاری اشتباه ای قیاس کرد. چرا که هدف نهایی در موقعیت‌گیری، رسیدن به سود زیاد است. در حالی که سرمایه‌گذاری روی حفظ طولانی‌مدت دارایی و افزایش ارزش آن تمرکزخود را گذاشته است.
  • باید به تفاوت‌های تریدینگ و سرمایه‌گذاری ها نیز بی توجه نماند. چرا که سرمایه‌گذاری یک پشتوانه است و تریدینگ یک جریان درآمدی.

 معاملات ارز دیجیتال در صرافی‌ خارجی

آموزش ترید ارز دیجیتال

باید بدانید که اکثر صرافی ها در خارج به دلیل تحریم هایی که در ایران هست، اجازه فعالیت افراد ایرانی را نمی‌دهند. از سویی دیگر دسترسی به سایت این صرافی‌ها هم از طرف ایران مسدود شده است و این یعنی از هر دو طرف برای کاربران ایرانی محدودیت هایی است. با این حال افراد حرفه‌ای و کسانی که اطلاعات کافی در زمینه آموزش ترید ارز دیجیتال دارند تحریم‌ها را دور زده اند.

در کل این اشخاص از روش‌های تغییر هویت مثل استفاده از VPN ,VPS خواهند کرد. تا صرافی مورد نظر نتواند متوجه شود که آن‌ها از داخل ایران مشغول معامله هستند. همان‌طور که دانستید هر شخص در اینترنت را با آدرس IP  خود شناخته می‌شود که از روی این آدرس lP  میتوان محل سکونت افراد را تشخیص داد. کاری که vpn  انجام می‌دهد، آدرس تغییر دادن  IP  به یک IP  دیگر در کشوری به جز ایران مثلا استرالیا. با این کار صرافی تصور خواهد کرد که شما از کشور استرالیا هستید و تحریم ها بر روی شما هیچ اثر نخواهد داشت. این روش خطرهایی هم دارد؛ زیرا اگر lP افراد مدام  تغییر کند، صرافی سریع متوجه موضوع خواهد شد و به شما شک خواهد کرد. بدین ترتیب احتمال بسته شدن حساب کاربری شما وجود خواهد داشت.

بعضی دیگر نیز از سرورهای مجازی برای دور زدن تحریم‌ها استفاده می کنند، که یک سرور مجازی یا VPS در واقع رایانه‌ای می باشد که در کشورهای مختلف جهان روشن باقی می‌ماند و شما می‌توانید از طریق اینترنت به آن وصل شوید و آن را کنترل کنید. استفاده از این روش امنیت بیشتری به VPN می دهد و هم قیمت آن بالاتر خواهد شد و هم به دلیل کنترل یک رایانه‌ی دیگر از طریق اینترنت ممکن است حرکت کلیک ها وموس نسبت به حالت عادی کندتر صورت بگیرد.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  اهمیت و اصول استفاده از الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال بیت کوین

کانال تلگرامی سیگنال بایننس یک موقعیت فوق العاده برای کسب تجربه میباشد، به اینصورت که شما با اتکا به تحلیل تریدرهای بزرگ بیت کوین وسایر ارزهای دیجیتالی، میتوانید مدتی را به ترید بر اساس اصول و دانش افراد باتجربه بسپارید، و در این مدت با بررسی بازار و نگاه کردن به روند آن و همچنین کسب تجربه، به یک تریدر ماهر صرافی بایننس تبدیل شوید که ماهانه بالای 80% سرمایه خود، سود دریافت میکند.

 

تریدینگ ویو

مناسب ترین نسل از سیستم خرید وفروش  مبتنی بر سایت ها می باشد، که ارائه‌دهنده‌ی نمودارهای قیمت و ابزارهای مربوط با آنها می باشد.

تریدینگ ویو سیستمی فوق العاده حرفه‌ای و رایگان برای تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی و جهانی متفاوت مانند بازارهای معاملات آتی، سهام، تمامی شاخص‌های فارکس، اصلی، قراردادهای ما به التفاوت (CFDها) و آموزش ترید ارزهای دیجیتال در اختیار خریداران قرار خواهد داد. برخی از شرکتها در داخل کشور نیز با استفاده از بستر تریدینگ ویو و اطلاعات بازار سهام در ایران، نمادهای بورس اوراق بهادار تهران و یا سایر کشور های دیگر را در داخل این سیستم قرار می دهند.

ابزارهای تحلیل تکنیکال فراهم شده در تریدینگ ویو بسیار حرفه ای کار میکند و از موارد شبیه و سایر سیستم ها تحلیل تکنیکال مانند متاتریدر است.

کسانی که قصد ترید بیت کوین را داشته باشند، حتی اگر در این حوزه با تجربه و متخصص شده باشند نیز همیشه به تحلیل‌هایی برای ترید بیت کوین نیاز خواهند داشت. آگاهی نسبت به این نکات می‌تواند آینده تریدرها را تغییر دهد. 5 مورد از اصول و نکات قبل از ترید بیت کوین رابخوانید تا بدون دانستن این نکات اقدام به ترید بیهوده و ضررساز نکنید.

تحلیلگر ارز دیجیتال با سالها تجربه به ارائه سیگنال های خرید ارز دیجیتال بیت کوین میپردازد تاشمارا در قیمت خرید بیت کوین یا ارز دیجیتالی مورد نظر راهنمایی نماید؛ تحلیلگران و تریدران متخصص دکتر سیگنال با جمع آوری و پیاده سازی جدیدتری علوم تحلیل، به ارائه بهترین سیگنال هایی جهت خرید ارزهای دیجیتال پرداخته تا شما بتوانید با کمک گرفتن از این سیگنال ها، به خرید رمز ارز مورد نظر خود بپردازید.

 

سیستم معاملاتی

راه های بسیار متفاوتی برای کسب درآمد در بازاراست. برای مثال، تحلیل تکنیکال ابزار مختلفی را در اختیار تریدرها قرار می گیرد و از آنان استفاده های مفیدی می کنند. بعضی از افراد ممکن است سیستمی بر پایه میانگین متحرک را برای خود در نظر بگیرند، بعضی دیگر به دنبال سیستم فیبوناچی هستند و برخی حتی به سیستم‌های عجیب و غریب‌تر علاقه‌ نشان مید هند. هر تریدری باید تعداد زیادی از این سیستمها و پلتفرم ها را امتحان کند و جستجو کند تا سیستمی را که برای وی مناسب است پیدا کند. همچنین یک سیستم معاملاتی حتما بارها مورد آزمایش قرارمی گیرد تا میزان کارایی آن مشخص شود.

مقالات پیشنهادی دکتر سیگنال:  سویینگ تریدینگ به چه معناست + 3 مزیت اصلی سویینگ تریدینگ

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید، این می باشد که درصد پیروزی در معاملاتی که از این آزمایش‌ها به دست خواهد آمد را به شما نمی‌گویند که این بردها در چندمین معامله محقق شودند، این کاملاً اتفاقی است. برای مثال، فرض می‌کنیم که به یک سیستم خرید و فروش مناسب دارید، و آن را امتحان کرده‌اید و به ۷۰ درصد برد در معاملات خود رسیده‌اید. این عدد به این معناست که اگر از این سیستم معاملاتی و خرید و فروش باشد می توانید از آن به خوبی استفاده کنید، از هر ۱۰۰ معامله در ۷۰ مورد از بازار سود خواهید گرفت و در ۳۰ مورد ضرر خواهید کرد.

اما سیستم به شما نمی‌گوید که در کدام معاملات سود خواهید برد. به عنوان یک مثال تقریبا نا مطمئن، در نظرگیرید که ممکن است تمام ۳۰ معامله ابتدایی را ببازید و از معامله ۴۱ تا ۷۰ را پیروز شوید. اما در این حالت، آیا بعد از ۳۰ ترید ناموفق، سرمایه‌ای برای تریدر باقی خواهد ماند که با آن بخواهد ۷۰ معامله بعدی را پیروز بشوید؟ پس با توجه به تاثیر شانس در معاملات و خرید و فروش، هر تریدر باید علاوه بر داشتن سیستم معاملاتی مناسب ترید، که از مهم ترین بخش آموزش ترید ارز دیجیتال است باید به قدرت ریسک کردن هم توجه داشت.

 

برای سرمایه گذاری در بازارهای ارز دیجیتالی، اولین قدم ثبت نام در یکی از صرافی های معتبر متمرکز یا غیرمتمرکز میباشد. فرض کنید شما میخواهید در بورس ایران سرمایه گذاری و یا خرید و فروش کنید، اولین قدمی که باید بردارید، ثبت نام در یکی از کارگزاری های بورس میباشد؛ کارگزاری درواقع پل ارتباطی شما با بازار بورس به حساب می‌آید. ترید ارز دیجیتال یکی از مقالات تخصصی تیم قدرتمند دکتر سیگنال میباشد که تمامی اصول اولیه تریدینگ را برای شما بازگو میکند که با مطالعه آن میتوانید به این اصول دست یابید.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل: 2 میانگین: 3]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *